پکن: آینده تایوان در گرو اتحاد ملی با چین است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع چین می گوید رزمایش هفته گذشته که طی آن 28 فروند جنگنده و بمب افکن چینی در آسمان تایوان قدرت نمایی کردند؛ با توجه به شرایط امنیتی فعلی در دو سوی تنگه تایوان، اقدامی ضروری و ضامن حراست از حاکمیت ملی چین بوده است.

پکن: آینده تایوان در گرو اتحاد ملی با چین است

این وزارتخانه اضافه نمود: آمریکا باید کاملاً درک کند که رشد و بالندگی چین مقهور هیچ نیرویی نمی گردد. اعضای حزب دموکراتیک پیشرو تایوان هم باید به این سطح از آگاهی برسند که آینده تایوان در گرو اتحاد ملی (با چین) است.

دولت پکن پیشتر نیز هشدار داده بود که مداخله بیگانگان در مسائل مربوط به تایوان را برنمی تابد و به هرگونه تبانی در این خصوص نیز، پاسخی کوبنده خواهد داد.

چین بر این باور است که بعضی مقامات تایوان در همدستی با بیگانگان به دنبال جدایی طلبی هستند. پکن پیشتر هم به واشنگتن هشدار داده بود که سیگنال هایش ممکن است به تحریک جریان های جدایی طلب تایوان منجر گردد و باید از این کار دست بردارد. همچنین، پکن پیشتر هشدار داده بود که جدایی طلبی تایوان، معنایی جز جنگ نخواهد داشت.

چین همیشه به آمریکا و متحدان غربی اش درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چینِ واحد که مستلزم عدم تحریک جریان های جدایی طلب مناطق تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.

با این وجود، آمریکا با استناد به رویکرد چرخش به ایندوپاسیفیک و با هدف ممانعت از قدرت یابی چین، دست به اقداماتی می زند که علاوه بر جدال دیپلماتیک، بیم رویارویی نظامی دو کشور را نیز افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1735

به "پکن: آینده تایوان در گرو اتحاد ملی با چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آینده تایوان در گرو اتحاد ملی با چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید