چه کنیم که در زندگی متاهلی بیشتر خوش بگذرد؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران: تا حالا به این فکر کردید که چطور می شود به طور کامل از رابطه رضایت داشت؟ اصلا کسی هست که واقعا احساس رضایت در رابطه داشته باشد؟ می توانیم به جرات بگوییم 90 درصد مردم حس رضایت واقعی از زندگی و رابطه شان ندارند. دلیلش هم مشخص است، بیشتر افراد فکر می کنند رابطه یک میدان تمام عیار جنگ است و از لحظه ای که وارد رابطه می شوند تا لحظه انتها، باید بابت هر موضوعی بحث و کلنجار داشته باشند!

چه کنیم که در زندگی متاهلی بیشتر خوش بگذرد؟

در واقع این بزرگ ترین اشتباه و برداشت از یک رابطه است. اینکه ما باید برای تفاهم داشتن مدام بحث کنیم، در حالی که در خیلی موارد چند نکته کوچک باعث می شود رابطه شیرینی را تجربه کنید. در این مطلب می خواهیم بگوییم زوج های پیروز چه راهکارهایی برای مدیریت روابطشان دارند.

1. صحبت کردن

تمامی زوج هایی که احساس رضایت کامل در رابطه شان دارند، در طی روز، زمانی را برای صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف قرار میدهند و مسائل و اتفاقات روز را برای هم بیان می کنند. وقتی با هم مشکل پیدا می کنند بعد از آرام شدن، در مورد موضوع باهم صحبت می کنند و به تفاهم می رسند و اجازه نمی دهند دلخوری باعث دور شدنشان از یکدیگر شود.

2. فعالیت های مشترک

هر چقدر که از مدت زمان رابطه می گذرد، شور و هیجان اولیه کم می شود، بنابراین باید با روش هایی سعی کنید هیجان و عشق را در زندگیتان نگه دارید، یکی از مهم ترین کار هایی که زوج های پیروز انجام می دهند، فعالیت های مشترک در کنار یکدیگر است. مثلا در کنار هم آشپزی می کنند، کتاب میخوانند و...

3. ابراز علاقه

درست است که باید در طی رابطه و با عمل، علاقه تان را به هم نشان بدهید، اما از قلم نیاندازید شنیدن عبارت دوستت دارم، باعث حفظ گرمای رابطه می شود و به طرفین انرژی مضاعفی می دهد. پس در طول روز با گفتن دوستت دارم همسرتان را خشنود کنید. می توانید وقتی نزدیک به خاتمه زمان کاری اش است و به شدت احساس خستگی می کند با فرستادن یک پیام خسته نباشید، لبخند را روی لب هایش بیاورید.

4. تنظیم ساعت خواب

تنظیم ساعت خواب به این معناست که سعی کنید تقریبا در یک زمان بیدار شوید و بخوابید. به نظر خودتان رابطه ای که در آن، آقا ساعت 12 شب به تخت خواب برود و خانم مثلا 9 شب، رابطه گرم و مناسبی است؟ هر چه به یکدیگر نزدیک تر باشید، مسلما علاقه و عشق بین شما بیشتر خواهد داشت.

5. خوش گذرانی و خندیدن

دوست دارید در کنار چه کسی باشید؟ کسی که همیشه غر می زند یا کسی که همیشه می خندد و در کنارش خوش می گذرانید؟ مسلما هر کسی دوست دارد از لحظه به لحظه زندگی اش استفاده کند و خشنود باشد... پس زمانی برای خشنودی داشته باشید و تا در کنار هم قرار گرفتید، شروع به غر زدن و گلایه نکنید.

6. حمایت و پشتیبانی

شما به عنوان یک زوج باید مکمل هم باشید و در کنار هم پیشرفت کنید. پس سعی کنید از افکار و نظرات یکدیگر حمایت کنید. حرف های یکدیگر را بشنوید و در موردش فکر کنید و ببینید چطور می شود پشتیبان هم باشید. گاهی حتی لازم در کنار هم زمین بخورید و مجدد بلند شوید. این به معنای حمایت بی قید و شرط نیست بلکه شما به عنوان کسی که موضوع را از بیرون نگاه می کند می توانید نکات ریزتر و بهتری را ببینید و به شریکتان کمک کنید به سمت درست حرکت کند.

7. لمس کردن و ارتباط فیزیکی

در طی روز سعی کنید در زمان هایی که در کنار هم هستید، یکدیگر را بغل کنید و با هم ارتباط فیزیکی داشته باشید. در اغوش کشیدن باعث ترشح هورمون اوکسی توسین می شود. این هورمون نقش بسیار مهمی در برقراری حالت آرامش و کاهش استرس دارد. همین طور باعث ترشح سروتونین که باعث کاهش اضطراب و بالا رفتن سطح انرژی می شود. پس یادتان باشد لمس کردن و در آغوش کشیدن به خصوص قبل از یک جلسه کاری مهم می تواند به شدت در کاهش استرس فرد مقابل تاثیر بگذارد.

8. بخشش یکدیگر

یکدیگر را ببخشید. از اشتباهات کوچک بگذرید و خودتان را بابت هر موضوعی ناراحت نکنید. خیلی از مسائل فقط با صحبت کردن از بین می فرایند و شما می توانید با یک صحبت کوتاه و بخشش و گذشت رابطه را حفظ کنید. اما یادتان باشد قرار نیست همیشه ببخشید! ببخشید دائم باعث می شود طرف مقابل همیشه اشتباه کند و از شما انتظار بخشش داشته باشد، پس بین این دو مورد یک تعادل برقرار کنید.

9. الویت

هر انسانی برای زندگیش یک سری اهداف و رویا ها و آرزو ها دارد، اما باید دقت کنید همسرتان باید یکی از الویت های زندگی شما باشد. فرقی ندارد شما خانم هستید یا آقا، وقتی همسرتان از الویت هایتان نباشد مسلما به مشکل برمی خورید و رابطه تان از دست می رود. یادتان باشد که شما باید در کنار هم خوشبخت شوید و هر دو در یک کشتی قرار دارید. پس سعی کنید با هم این کشتی را به جزیره آرامش برسانید.

10. تلاش مشترک

هدف نهایی هرکسی در زندگی اش این است که به خوشبختی برسد. پس شما و همسرتان باید تلاش مشترک در یک راستا داشته باشید وبا هم به اهدافتان برسید. ممکن است هدف اول شما خرید ماشین باشد، خب این هدف با کار و تلاش دونفره به انتها می رسد نه صرفا تلاش فردی شما. پس اهدافتان را به هم بگویید و به طور مشترک تلاش کنید تا به پیروزیت برسید.

منبع: برگرفته از یادداشت مهسا باغدار در شبکه اجتماعی ویرگول

منبع: برترین ها
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1186

به "چه کنیم که در زندگی متاهلی بیشتر خوش بگذرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کنیم که در زندگی متاهلی بیشتر خوش بگذرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید