معماری و عمران

شروع بهره برداری از 65 طرح عمرانی در هرمزگان

به مناسبت هفته دولت امروز 17 طرح به نمایندگی از 65 طرح عمرانی با حضور استاندار هرمزگان به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

2 مهر 1399

زندان انفرادی در همین حوالی

شهرری مملو از آثار تاریخی است که دیدن آنها برای هر کسی لذتبخش است. زندان تاریخی هارون الرشید یکی از آنهاست که از قدیمی ترین بناهای شهرری به حساب می آید.

18 شهریور 1399

افزایش فشارهای مقامات پاکستانی برای اخراج اجباری پناهندگان افغان

در حالی که دولت افغانستان در آستانه مذاکرات بین الافغانی قرار گرفته است، مقامات پاکستانی در ایالت سند فشارها برای اخراج اجباری پناهندگان افغان را افزایش داده اند.

9 شهریور 1399

آشنایی با سازه های باستانی که توسط فرازمینی ها ساخته شدند

زمین صندلی بقایای سازه های بسیار قدیمی از دوره های باستانی است؛ سازه هایی که به نظر می رسند چیزی فراتر از توانایی های تکنولوژیکی دوران خود بوده و بخاطر اندازه بسیار عظیم، وزن بالا یا پیچیدگی بیش از اندازه، خارج از توانایی انسانها بشمار می فرایند. حتی،...

3 شهریور 1399

کوچی: گرانی به مساکن روستایی رسیده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی به دلیل افزایش قیمت زمین و مسکن در کلانشهرها، گرانی به روستا ها نیز رسیده و قیمت مساکن روستایی افزایش قابل توجهی داشته است.

30 مرداد 1399
23 مرداد 1399

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش تغییر کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، محمد کارکن عضو هیئت علمی این واحد دانشگاهی را به سمت رئیس مرکز دانشگاهی گراش منصوب و از خدمات عبدالمهدی شیر شمسی قدردانی کرد.

16 مرداد 1399

سقف وام مسکن بالا می رود؟

در شرایطی که بعضی مسئولان دولتی، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را تورم زا می دانند، بعضی از نمایندگان مجلس از برنامه ریزی برای کاهش نرخ وام خرید مسکن از 18 درصد به 9 تا 12 درصد خبر داده اند.

1 مرداد 1399

سران حزب نواز خواهان استعفای عمران خان پس از افزایش قیمت بنزین شدند

به دنبال افزایش قیمت بنزین در پاکستان سران حزب نواز با برگزاری جلسه ای اعلام کردند: حزب تحریک انصاف نخست وزیر دیگری را معرفی کند.

1 مرداد 1399

شهر غلغله در افغانستان، میراث جهانی یونسکو با قدمت 2000 سال

شهر غلغله در افغانستانشهری در کشور افغانستان با نام غلغله وجود دارد که یکی از آثار باستانی مهم این کشور و جزء میراث فرهنگی جهان محسوب می شود. شهر غلغله قدمتی به اندازه 2000 سال دارد که در گذر تاریخ بارها تخریب شده و اولین بار هم توسط چنگیزخان مغول به نابودی...

25 خرداد 1399

آماسیا، شهری خوش آب و هوا در ترکیه

شهر آماسیا در ترکیه | Amasyaشهر آماسیا در ترکیه یکی از شهرهای کوچک در این کشور است که بر خلاف کوچکی مساحتش، شهری معروف و جهانگرد پذیر است. این شهر در شمال ترکیه قرار گرفته است و از لحاظ جغرافیایی بر روی تپه های سنگی و در کنار رودخانه و دریا ساخته شده است. شهر...

24 خرداد 1399

بهترین زمان سفر به هامبورگ

بهترین زمان سفر به هامبورگدر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره بهترین زمان سفر به هامبورگ ، سخن خواهیم گفت.

16 خرداد 1399

هشدار درباره تحرکات خطرناک داعش در مناطق مورد مناقشه بغداد واربیل

به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، شورش اسماعیل وزیر امور پیشمرگه اقلیم کردستان عراق از تحرکات خطرناک داعش در مناطق مورد مناقشه میان بغداد و اربیل پرده برداشت.

15 خرداد 1399

قصر الحمرا؛ نمایانگر معماری اسلامی در دل اروپا، عکس

امروزه قصر الحمرا یکی از جاذبه های اصلی گردشگری اسپانیا است که به خوبی بخش مهم و قابل توجه تاریخ کشور و معماری اسلامی را در کنار ساختمان قرن شانزدهمی و باغ های چشم نوازش به نمایش می گذارد. این کاخ که با کوه و جنگل ها محاصره شده، در میان قدیمی ترین بخش شهر،...

11 خرداد 1399

هتل هایی عجیب جهان در محیط هایی غیر قابل تصور

وقتی که پای سفر و مسافرت به میان می آید، اغلب ما به دنبال تعدادی هتل هستیم که در مکان مناسبی قرار داشته، از لحاظ قیمتی به صرفه بوده و البته راحت باشند. اما گاهی اوقات به دنبال چیزی هستیم که متفاوت از هتل های معمول باشد. اگر راهنمایی بیشتری در این زمینه...

10 خرداد 1399

ورزشگاه المپیک مونیخ، محلی برای تماشای مهمترین بازی های فوتبال

معرفی ورزشگاه المپیک مونیخ | Munich Olympic Stadiumشهر مونیخ مرکز ایالت بایرن در کشور آلمان است و با حدود 1.5 میلیون جمعیت سومین شهر پرجمعیت این کشور محسوب می گردد. این شهر آلمانی در کنار رود ایسار واقع شده است و معماری زیبای بناهای آن در کنار فرهنگ و فستیوال های...

8 خرداد 1399

بعد مدت ها روزنوشت: آنچه بازسازی شهرداری جرسی به من یادآوری کرد!

عصر داشتم اخبار را بالا و پایین می کردم که به خبری برخوردم که ظاهرا نبایستی اهمیت چندانی برای من یا شما داشته باشد:

6 خرداد 1399

تصمیمی برای ساخت خوابگاه جدید در دانشگاه یاسوج نداریم

معاون دانشجویی دانشگاه یاسوج گفت: در سال 97 خوابگاه های دانشگاه بازسازی شد، اما برای سال جاری برنامه ای برای ساخت خوابگاه جدید نداریم.

3 خرداد 1399

بافت تاریخی رشت را دریابیم

ایسنا/ در این ایام کرونایی، تنها خانه قدیمی باقی مانده از کوچه حاج نایب رضا بیش از پیش مورد توجه بساز و بفروش ها قرار گرفته است و باید فکری به حالش کرد. این خبر پیرامون بافت تاریخی رشت را دریابیم نگارش شده است.

29 اردیبهشت 1399

ایمنی در کارگاه ساختمانی ؛ مهم ترین اصول و استانداردها

جدا از اصول فنی و مهندسی، اصول و استانداردهای ایمنی از مهم ترین جوانب کار در محیط ساختمان سازی است که هر دو طرف کارگر بر کارفرما ملزم به رعایت کردن این استانداردها هستند. در ادامه سعی شده است که با استناد به سازمان ایمنی و بهداشت شغلی، چند مورد از مهم...

19 اردیبهشت 1399
تعداد: (49)