استان بوشهر از شرایط قرمز خارج شد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اعمال بعضی محدودیت ها این استان در زمان حاضر از شرایط قرمز خارج و در شرایط هشدار قرار گرفته است.

استان بوشهر از شرایط قرمز خارج شد

دکتر سعید کشمیری شامگاه سه شنبه در تبادل نظر با ایرنا اضافه نمود: هرچند استان بوشهر از حالت قرمز به هشدار درآمده است، اما کوچک ترین سهل انگاری و تعلل ما را به حالت قرمز باز می گرداند به همین دلیل باید اقدام های پیشگیرانه را همچنان تا سرانجام بیماری ادامه داد.

وی بیان نمود: مردم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بیمار نشدن به کادر درمان که بسیار خسته و آسیب پذیر شده اند یاری نمایند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر 400 نفر در بخش بهداشت و 600 نفر در بخش درمان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که عده زیادی از آن ها درمان و به کار برگشته و عده ای نیز در مرخصی و قرنطینه هستند.

وی بیان نمود: اغلب این افراد بی علامت و عده کمی از آن ها بستری شده اند همچنین تا به امروز پنج نفر از مجموعه بهداشت و درمان استان نیز بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 جان خود را در راه خدمت به مردم از دست داده اند.

کشمیری اضافه نمود: هرچند کادر درمان فداکار هستند، اما توان آن ها محدود وآسیب پذیر هستند و ممکن است که بیمار شوند به همین دلیل با انجام کار های پیشگیرانه و بیمار نشدن باید سرمایه های مملکت را حفظ کرد.

وی یادآور شد: هرچند بارقه های امید در مورد کشف واکسن وجود دارد، اما مردم تا زمان کشف واکسن و دارو باید مراقب باشند تا هر روز شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.

کشمیری با اشاره به اینکه تا به امروز 236 نفر در استان بوشهر براثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند گفت: براساس آمار ها در 24 ساعت گذشته پنج نفر در روز های مختلف بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که میانگین سنی آن ها زیر 54 سال است و این زنگ خطر به شمار می رود.

دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اضافه نمود: آمار ها بیانگر این است که جوانان و افراد سالم و بدون بیماری زمینه ای نیز در خطر تهدید ویروس کووید 19 هستند و در صورت ابتلا و هر نوع بی دقتی و به موقع مراجعه نکردن احتمال ابتلا و حتی مرگ را دارد.

وی یادآور شد:در زمان حاضر 346 بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری و از این شمار 168 مورد مثبت قطعی هستند همچنین از این شمار 55 مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری و از این تعداد 31 نفر با یاری دستگاه نفس می کشند.

کشمیری با اشاره به فراوری ملی داروی رمدسیویر در کشور اضافه نمود: محموله نخست این دارو به صورت محدود وارد استان و در بین بیمارستان ها توزیع شده است و منتظر محموله دوم هستیم همچنین تجویز این دارو براساس تشخیص کمیته استانی درمان بیماری انجام می گردد.

وی اضافه نمود: داروی رمدسیویر در مطالعات داخل کشور در مورد تاثیر بر درمان کرونا نمره قابل قبولی را کسب نموده و پس از کشور های آمریکا و اروپا، ایران از معدود کشور هایی است که فراوری این دارو را آغاز نموده است.

کشمیری یادآورشد: رمدسیویر دارویی بیمارستانی است برای بیماران بدحال و بیمارانی که وارد فاز دوم درمان شده اند با نظر پزشک متخصص و کمیته علمی مصرف می گردد و برای بیماران زیر دستگاه و سرپایی مناسب نیست.

دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در مورد تخت های بیمارستانی اضافه نمود: هفته گذشته با 14 میلیارد تومان اعتبار 40 تخت مراقبت ویژه به وسیله یاری های شورای راهبردی پتروشیمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین و براساس احتیاجسنجی های صورت گرفته در بین بیمارستان ها توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین با بهره برداری از بیمارستان 110 تختخوابی هسته ای بوشهر تا مهرماه بخش زیادی از احتیاج های استان تامین می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا تا سرانجام هفته جاری همچنان ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1166

به "استان بوشهر از شرایط قرمز خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان بوشهر از شرایط قرمز خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید