افزایش سقف وام مسکن جوانان ، تهران؛ 150 میلیون تومان

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب های پس انداز مسکن جوانان افتتاحی سال 1398 اطلاع داد.

افزایش سقف وام مسکن جوانان ، تهران؛ 150 میلیون تومان

وزارت راه و شهرسازی نوشت: محمد حسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب های پس انداز مسکن جوانان افتتاحی سال 1398خبر داد و گفت: برای افتتاح نمایندگان حساب در سال 1398، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در انتها سال پنجم 8.97 برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، 6.58 برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و 5.02 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست.

وی خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب های پس انداز جوانان افتتاحی سال 1398 در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش یافت. بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه براساس تقسیم بندی جغرافیای در انتها سال پنجم برای حساب های افتتاحی طی سال جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب 1500، 1100 و840 میلیون ریال و در انتها سال پانزدهم به ترتیب 2500، 2100 و 1840 میلیون ریال خواهد بود.

مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در انتها سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده کند باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. برای افتتاح نمایندگان حساب در سال 1398، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در انتها سال پنجم 8.97 برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، 6.58 برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و 5.02 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست. همچنین، حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح نمایندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال 98 مبلغ 500 هزار ریال است که این رقم در سال های بعدی تا انتها دوره 15 ساله به تدریج افزایش یافته و به یک میلیون و 60 هزار ریال می رسد.

به عنوان مثال اگر فردی میخواهد در تهران پس از گذشت 5 سال از افتتاح حساب، از تسهیلات 1500 میلیون ریالی استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه 500 هزار ریال، 4 میلیون و 485 هزار ریال در حساب خود سپرده گذاری کند.

مرادی در این باره اضافه کرد: یکی ازمزایای حساب پس اندازمسکن جوانان برنامه ای بودن حساب می باشد و این امکان را به سپرده گذار می دهد که بتواند واریزی های خود را طی 5 تا 15 سال به صورت ماهیانه یا سالیانه و یا یکجا در زمان افتتاح حساب واریز کند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خریدیا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است.

وی همچنین تاکید نمود: هرکدام از سپرده گذارانی که در سال جاری و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب نموده اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح نماینده حساب مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان 9 درصد و حداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات 20 سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 آبان 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 387

به "افزایش سقف وام مسکن جوانان ، تهران؛ 150 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سقف وام مسکن جوانان ، تهران؛ 150 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید