افزایش 20 درصدی مصرف برق در فروردین ماه

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تهران(پانا) - معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت در فروردین ماه امسال افزایش 20 درصدی در مصرف برق رخ داده که لازم است از هم اکنون برنامه ریزی برای کنترل مصرف صورت گیرد.

افزایش 20 درصدی مصرف برق در فروردین ماه

به گزارش ایرنا، افزایش دمای هوای کشور در روزهای آخر فروردین ماه امسال روزهای گرمتری را نوید می دهد.

در همین رابطه مصطفی رجبی مشهدی اضافه کرد: امسال گرمای هوا در کشور زودتر آغاز شده به گونه ای که نسبت به پارسال با افزایش 5 درجه ای همراه است و این امر استفاده زودتر دستگاه های سرمایشی را اجتناب ناپذیر کرده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به کاهش بارش ها، چاه های کشاورزی نیز پمپ های خود را زودتر روشن کرده اند.

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: مصرف صنایع نیز امسال با رشد 26 درصدی همراه شده که نشانه رونق تولید در کشور است.

رجبی مشهدی گفت: امسال و تا به امروز شاهد افزایش 20 درصدی در مصرف برق هستیم که لازم است از هم اکنون برنامه ریزی در این باره صورت گیرد.

براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق کشور در حالی در ساعت 21 و 15 روز گذشته به رقم 44 هزار و 658 مگاوات رسید که پارسال در همین بازه زمانی میزان مصرف 36 هزار و 361 مگاوات بود که رشد 8 هزار و 297 مگاواتی را نشان می دهد.

مصرف برق صنایع نیز در این ساعت به رقم 5 هزار و 276 مگاوات رسیده که بیانگر مصرف برق در جایگاه مولد کشور و نشان از رونق تولید است.

این در حالی است که صنایع در ساعت 14 و 36 دقیقه روز گذشته هم مصرفی به میزان 5 هزار و 158 مگاوات داشتند.

اما سایر بخش ها در این ساعت 43 هزار و 739 مگاوات برق مصرف کرده بودند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و مصرف 34 هزار و 233 مگاواتی رشد 9 هزار و 506 را نشان می دهد.

روز گذشته 3 هزار و 536 مگاوت برق مورد نیاز از منابع تجدید پذیر تامین شده است.

سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان خوش مصرف اگر نسبت به پارسال مصرف خود را 10 درصد کاهش دهند از پاداش های در نظر گرفته شده برخوردار خواهند شد و کاهش 10 درصد مشمول تخفیف 20 درصدی در قبض خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق در باره مشترکان پر مصرف گفت: مشترکان پرمصرف که تا کنون اقدامی برای مدیریت مصرف نکرده اند از خردادماه مشمول 16 درصد تعرفه اضافه تر خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1655

به "افزایش 20 درصدی مصرف برق در فروردین ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 20 درصدی مصرف برق در فروردین ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید