انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تفاهم نامه همکاری های علمی بین دانشگاه های پواتیه و مازندران به امضاء رسید.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، تفاهم نامه همکاری

علمی بین دانشگاه های پواتیه و مازندران، توسط ایو ژان رئیس دانشگاه پواتیه و یحیی طالبی رستمی سرپرست دانشگاه مازندران به امضاء رسید.

در نشست انعقاد این تفاهم نامه که روسا و نمایندگان بعضی از دانشگاه های استان های مازندران و گلستان حضور داشتند، ابتدا طالبی رستمی به معرفی دانشگاه مازندران و ارائه زمینه های موجود برای همکاری های علمی بین دو دانشگاه پرداخت و پس از معرفی سایر دانشگاه های حاضر، اعضای هیئت فرانسوی، تاریخچه و گروه های علمی دانشگاه پواتیه را معرفی کرد.

دانشگاه پواتیه فرانسه در سال 1431 تاسیس و در رشته های الهیات، حقوق و پزشکی شروع به کار نموده است. این دانشگاه اکنون دارای 30 هزار دانشجو؛ 4500 دانشجوی خارجی، 2800 کادر اداری و 1300 عضو هیئت علمی است.

همچنین این دانشگاه جزو پنج دانشگاه برتر فرانسه در حوزه آموزش و دارای شهرت فراوان در پژوهش و آموزش بویژه در گرایش های مختلف رشته حقوق است.

لازم به ذکر است در آیین امضای تفاهم نامه همکاری که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار گردید، محمدحسین فاطمی معاون پژوهشی دانشگاه مازندران و جواد تقی زاده عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه مازندران و همچنین لوییک لوویه نایب رئیس و نعمت جعفری استاد روانپزشکی دانشگاه پواتیه نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 191

به "انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید