انواع بیمه مسافرتی را بشناسید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سفر پر از غافلگیری های عجیب و غریبی است که اغلب از آنها بی خبریم. لغو یا تاخیر پرواز یا گم شدن چمدانی که حاوی وسایل مهم است!

انواع بیمه مسافرتی را بشناسید

به گزارش خبرنگاران، بنابراعلام الی گشت، تاخیر پرواز یا گم شدن چمدان ها مهمترین مواردی است که در هر سفری برای مسافرین پیش می آید و در کنار عوامل طبیعی همچون سیل، زلزله، آتش سوزی، جنگ، قحطی، بیماری و خراب شدن تاسیسات می توانند در زمره مواردی باشند که خرید بیمه مسافرتی را واجب می نمایند.

چرا بیمه مسافرتی ضروری است؟

بیمه مسافرتی با بیمه تامین اجتماعی متفاوت است و جامعه هدف اینگونه بیمه ها افرادی هستند که به سفرهای خارجی می فرایند. در بعضی موارد تعداد روزهای بیمه های مسافرتی با توجه به تعداد روزهای سفر قابل تنظیم است و برای هر نوع سفر پزشکی، کاری، گردشگری و تمام سفرهایی که به ویزای شنگن احتیاج دارند، بیمه مسافرتی متفاوتی در نظر گرفته شده است. خدمات بیمه ای در ایران توسط شرکت های مختلفی انجام می گردد که معتبرترینشان با شرکت میدایست و شرکت رایزشوتز در جهت خدمات دهی مناسب به مسافرین خارج از کشور همکاری دارند.

یکی از مزیت های بیمه مسافرتی این است که هر اتفاقی برای چمدان شما پیش بیاید، بیمه خسارت آن را پرداخت می نماید. گم شدن، آسیب دیدن، شکسته شدن وسایل داخل چمدان و یا خیس و مرطوب شدن و کلاً هر اتفاق غیر منتظرۀ دیگری که برای چمدان و وسایل شما رخ دهد مشمول قوانین بیمه می گردد. البته استثنائاتی هم دارد که در دفترچه شرکت های بیمه نماینده نوشته شده است. پس توصیه ما خواندن کامل دفترچه بیمه مسافرتی است.

بدترین حادثه ای که در سفر ممکن است رخ دهد مریضی است. مطمئناً دوست ندارید در سفر مریض شوید، اما گاهی اوقات مسمومیت ناشی از غذاهای تاریخ مصرف گذشته و موارد مربوط به خوراکی ها عامل مریضی است. از این رو بیمه مسافرتی امری است اجتناب ناپذیر که تقریباً همان کارهای بیمه تامین اجتماعی را انجام می دهد، اما در سطح خارجی و با شرایطی متفاوت. هزینه دارو و ویزیت رایگان از دیگر ویژگی های بیمه های مسافرتی هستند که اشتباه در انتخاب بیمه مناسب می توانند بر هزینه های سفر شما تاثیر منفی بگذارند.

توجه کنید که باید بیمه های مسافرتی را قبل از سفرتان خریداری کنید و بیمه ای که بعد یا در حین سفر خریداری گردد مورد قبول نخواهد بود. از طرفی بیمه وسایل گران قیمتی همچون لپ تاپ، دوربین عکاسی و ... متفاوت است و هر یک را باید با شرایط متفاوتی به صورت جداگانه بیمه کنید.

انواع بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی به دو مدل بیمه مسافرتی شینگن و بیمه مسافرتی کشورهای غیر شینگن تقسیم می گردد. در حالت اول حتماً احتیاج به ارائه مدارک بیمه مسافرتی دارید، در غیر این صورت ویزای شینگن به شما تعلق نمی گیرد. در حالت دوم یعنی بیمه مسافرتی کشورهای غیر شینگن، احتیاج اجباری به خرید این بیمه ها نیست، اما بهتر است خریداری گردد تا از مسائل احتمالی که ممکن است در سفر برایتان ایجاد گردد جلوگیری گردد. حالت سومی هم وجود دارد که مربوط به ویزای کشور کانادا است. برای سفر به کانادا نیز، همچون بیمه مسافرتی شینگن احتیاج به تهیه بیمه مسافرتی دارید. در غیر این صورت برای دریافت ویزای کانادا به مشکل بر می خورید.

بالاخره بیمه مسافرتی بخریم یا نخریم؟!

قطعاً بله. ذکر این نکته ضروری است که برای سفرهای خارجی خرید بیمه مسافرتی در جهت افزایش ضریب اطمینان ضروری است و آژانس های مختلف موظف هستند مسافرین خودشان را بیمه نمایند. داشتن بیمه برای مسافر مسئله ای ایجاد نمی نماید، اما نداشتن بیمه مسافرتی ممکن است موجب اتفاقات بدی گردد که در نهایت به ضرر مسافر است. از هزینه های ناشی از تاخیر در سفر تا گم شدن مدارک و چمدان و خسارت های جانبی گرفته تا تاخیر در پروازهای فرودگاه احتیاج به بیمه مسافرتی را واجب می نماید.

از آنجایی که هزینه درمان در کشورهای خارجی بالاست و مشمول مالیات می گردد، با استفاده از بیمه مسافرتی می توانید با خیال راحت از هزینه های احتمالی سنگینی که ممکن است برایتان ایجاد گردد جلوگیری کنید. در این موارد هزینۀ بیمه تا سقف بیمه نامه پرداخت می گردد و اگر احتیاج به انتقال مسافر به کشورش باید، این کار توسط شرکت بیمه نماینده انجام می گردد.

در موارد نادر، اگر مسافر در سفر فوت کند، وظیفۀ بازگرداندن او به کشورش توسط شرکت واسطۀ بین المللی انجام می گردد و هزینه های انتقال توسط بیمه پرداخت می گردد. اما هزینه کفن و دفن به عهده خانواده متوفی است.

پشتیبانی بیمه ها چگونه است؟

پشتیبانی بیمه ها معمولاً 24 ساعته شبانه روز 7 روز هفته انجام می گردد و با یاری واسطه های بین المللی خدمات مورد نظر به مسافرین داخلی داده می گردد، تا جایی که شرکت بیمه بین المللی میدایست دارای پشتیبان فارسی زبان برای مسافرین ایرانی است. بیمه های مسافرتی، مدت زمان اعتبارشان، محدود است و اگر سفرتان بیش از مدت زمان بیمه مسافرتی است، باید بیمه نامه را ابطال کنید و بیمه نامه جدیدی متناسب با طول سفرتان خریداری کنید. در نهایت گفتنی است که خرید بیمه نامه مسافرتی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و در هر زمانی، هر مکانی و هر سنی قابل خرید است.

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: 0218540

ایمیل: [email protected]

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه 23، پلاک 7

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 924

به "انواع بیمه مسافرتی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع بیمه مسافرتی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید