با این تکنیک ها دوستان نو پیدا کنید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، چیز های کمی در زندگی وجود دارد که از دوستان صمیمی و حمایت گر، مهم تر باشند. النور روزولت یک بار در این باره گفت: بسیاری از مردم وارد زندگی شما می شوند و از زندگی شما خارج می شوند، اما فقط دوستان واقعی ردپایی در قلب شما بجای خواهند گذاشت. با نگاهی به دوستانی که در زندگی شما آمده اند و رفته اند، احتمالاً می توانید درک کنید که این جمله چه قدر درست است.

با این تکنیک ها دوستان نو پیدا کنید

در واقع ملاقات با افراد نوی که در بزرگ سالی با آن ها ارتباط برقرار می کنید، می تواند چالش برانگیز باشد، اما همه ما اکنون بیش از هر زمان دیگری هوس ارتباط اجتماعی داریم و برخی از ما خواهان پیوند های نو و هیجان انگیز هستیم. این یعنی چه؟ ما اکنون در یک محیط عالی برای یافتن دوستان نو هستیم.

برای یادگیری برخی از بهترین روش های ایجاد دوستی های پایدار، با برخی از بهترین درمانگران و متخصصان سلامت روان صحبت کردیم. در اینجا نکات مهم آن ها برای چگونگی پیدا کردن دوستان نو آورده شده است.

چگونه دوست پیدا کنیم؟

1. ابتکار عمل داشته باشید

اگر افرادی را در اطراف خود پیدا کردید که برایتان مجذوب کننده بودند، لازم نیست منتظر بمانید تا آن شخص با شما ارتباط برقرار کند و اولین قدم را بردارد. امبر اوبراین، درمانگر کلینیک مانگو، توضیح می دهد که در عوض، حتی اگر درونگرا هستید، یک شروعگر مهربان باشید. شروع به صحبت کردن با آن شخص کنید و چیزی در مورد خودتان به اشتراک بگذارید. به همین ترتیب، اجازه دهید آن ها نیز اطلاعاتی را در مورد خودشان به اشتراک بگذارند. نیازی نیست که در همان اولین تعامل خیلی صمیمی باشید، اما چند کلمه یا داستان را مبادله کنید که می تواند یخ رابطه را بشکند.

2. به یک باشگاه یا سازمان نو بپیوندید

سوزانا گوارینو، درمانگر و مشاور می گوید در فعالیتی شرکت کنید که برای شما مهم است، جایی که احتمالاً با افراد دیگری با ارزش ها و علایق مشابه ملاقات خواهید کرد. در چنین مکان هایی شما چیزی برای به اشتراک گذاشتن خواهید داشت و برخی از این روابط ممکن است با گذشت زمان تبدیل به دوستی های طولانی مدت شوند.

3. نشان دهید که رفتارتان محبت آمیز است

دکتر مارکشا میلر، روان درمانگر دارای مجوز، خاطرنشان می کند: کسی که دوستانی دارد باید رفتار خود را محبت آمیز نشان دهد. من اغلب به بیمارانم کمک می کنم تا بفهمند که باید همان چیزی باشند که در پی آن هستند. چه ویژگی هایی در یک دوست برای شما مهم است؟ مطمئن شوید که آن ها را در رفتار خود به نمایش می گذارید.

4. در پی شباهت ها نباشید

اگر دیدگاه و سرگرمی های مشابهی با کسی ندارید، به این معنی نیست که نمی توانید با او یک رابطه دوستی برقرار کنید. دکتر اوبراین می گوید: یک دوست واقعی مانند یک اقیانوس عمیق است که تمام عیب های یک شخص دیگر را مشاهده می کند و آن ها را در خود حل می کند. بنابراین، اگر کسی به طرز فکر دیگری تعلق دارد، او را قضاوت نکنید. انجام ندادن این کار به شما این امکان را می دهد تا دوستان نوی پیدا کنید.

5. مخاطب خوبی باشید

گوارینو توضیح می دهد، اگر متوجه شدید که هنگام صحبت کردن، توجهتان منحرف می شود، سعی کنید آن را به چیزی که طرف مقابلتان می گوید برگردانید. اگر خوب گوش کنید، دیگران احساس احترام، درک و گرمی نسبت به شما خواهند داشت.

6. با دوستان دوستانتان، رابطه برقرار کنید

دکتر میلر می گوید: اگر هدف توسعه دایره روابط فردی باشد، انجام این کار بسیار عالی است. بسکمک نیز آن را راحت و بی خطر می دانند، زیرا این افراد احتمالاً بسکمک از ویژگی های دوست مشترک شما را به اشتراک می گذارند.

7. با دوستانتان در تماس باشید

دکتر اوبراین بیان می کند که هنگامی که با یک فرد ارتباط برقرار کردید و شماره های تماس را رد و بدل کردید، از قلم نیاندازید که با آن ها تماس بگیرید یا به آن ها پیام دهید. با آن ها تماس بگیرید و ملاقات بعدی را تنظیم کنید. یا می توانید از طریق تماس تلفنی صرف نیز با آن ها ارتباط برقرار کنید. ارتباط مکرر با کسی برای ایجاد یک دوستی قوی بسیار مفید است، البته تا زمانی که این کار طرف مقابل را آزار ندهد.

8. به موقعیت های نو بگویید بله

این دستورالعملی است که بازیگران هالیوود هنگام پیشرفت از آن استفاده می کنند و برای پیدا کردن دوستان نو نیز کاربرد دارد! گوارینو توضیح می دهد که گفتن بله می تواند در های نوی را به روی شما بگشاید و فرصت های نوی را برای ایجاد روابط نو برای شما فراهم کند.

9. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

دکتر میلر خاطرنشان می کند که وقتی به خود اطمینان دارید و خودتان را دوست دارید، دیدن این ویژگی ها در شما برای دیگران نیز آسان تر می شود. دوست داشتن خود و قرار گرفتن در یک شرایط روانی و عاطفی سالم قدم مهمی در مسیر یافتن روابط نو است.

10. لبخند بزنید

دکتر اوبراین توضیح می دهد که لبخند زدن در حالی که تماس چشمی با کسی برقرار می کنید، تأثیر مثبتی روی شخص دیگر ایجاد می کند. صحبت با لبخند گرم و تماس چشمی مداوم باعث می شود که طرف مقابل احساس راحتی کند و به گفتگو علاقه مند شود.

11. گروهی را پیدا کنید که به صورت آنلاین جلسه می گذارد

اگر به دلیل پانادمی کووید هنوز نمی خواهید به فعالیت های حضوری بپیوندید، دکتر گوارینو توصیه می کند گروهی را پیدا کنید که به صورت آنلاین جلسه می گذارد. به عنوان مثال، باشگاه های کتاب خوانی آنلاین، باشگاه های شبکه های تجاری و غیره.

12. توقعات خود را خیلی بالا نبرید و از یک نفر انتظار زیادی نداشته باشید

دکتر میلر می گوید: در حین ایجاد دوستی، من اغلب به دلایل مختلف توصیه می کنم چند دوست داشته باشید. یکی از دلایل اصلی این است که از روابط همبستگی و روابطی که ممکن است در اثر تروما ایجاد شود، اجتناب کنید. با انتظارات خود واقع بین باشید.

13. به دیگران لطفی کوچک کنید

دکتر اوبراین توضیح می دهد که تحقیقات نتیجه مثبت انجام لطف در حق دیگران را تأیید کرده است. این کار به ایجاد صمیمیت و ایجاد حس خوب بین دو نفر کمک می کند. حتی یک عمل کوچک می تواند کمک زیادی به برقراری روابط نو بکند، مانند ارائه نوعی کمک یا راهنمایی به فرد نزدیکتان، چه در محل کار، مدرسه یا هر مکان اجتماعی دیگر.

14. از دوستان بالقوه نو بخواهید تا آن ها را ملاقات کنید

دکتر گوارینو توضیح می دهد: ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید یا انجام این کار شما را مضطرب کند، اما تقاضا از یک آشنای نو برای صرف قهوه یا پیاده روی، راهی عالی برای شناختن آن هاست. ممکن است این کار را انجام دهید و اوقات خوبی داشته باشید یا ممکن است متوجه شوید که زیاد با هم جور نیستید. هر چه بیشتر قرار ملاقات دوستی داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که افرادی را پیدا کنید که مناسب تر باشند.

15. در موقعیت های مختلف حضور پیدا کنید

دکتر میلر می گوید: بسکمک از اوقات، فرصت های دوستی از دست می رود، زیرا افراد حضورشان در رابطه کمرنگ است. به عنوان مثال، اگر با همکاران، گروه والدین، همکلاسی ها، یا به گردهمایی محله دعوت شده اید، در آن ها حضور پیدا کنید. برای پیدا کردن دوست، باید خود را در موقعیتی قرار دهید که دوستی ایجاد کنید.

16. تقلید رفتار طرف مقابل (آینه سازی)

دکتر هالی شیف، توضیح می دهد که یک استراتژی روان شناختی به نام آینه سازی وجود دارد و شامل تقلید نامحسوس از رفتار طرف مقابل است. این کار می تواند شامل کپی کردن زبان بدن، حالات صورت، ژست ها و ... باشد. این تقلید باعث می شود که افراد از شخص دیگری خوششان بیاید و در نتیجه علاقه بیشتری به دوست شدن با شما داشته باشند.

17. ثابت قدم باشید

گوارینو می گوید وقتی با کسی قراری می گذارید به موقع سر قرار حاضر شوید. بیست دقیقه قبل به آن ها پیامک ندهید و بگویید که بیست دقیقه دیرتر می آیید یا بدتر از آن در آخرین لحظه قرار را لغو نکنید. چیز های کوچکی مانند وقت شناسی و ثبات رفتاری باعث ایجاد اعتماد در رابطه می شود.

18. از تفاوت های فرهنگی آگاه باشید

درک فرهنگ دوستی در جامعه شما بسیار مهم است. دکتر میلر خاطرنشان می کند، اگر تفاوت های فرهنگی به درستی درک نشود، می تواند مانعی برای دوستی ایجاد کند.

19. از دیگران تعریف کنید

دکتر شیف می گوید: وقتی در روابط دوستی از کسی تعریف می کنید، در واقع آن تعریف ها را به خودتان نسبت می دهید. بنابراین، اگر شخص دیگری را با صفت های مثبت توصیف کنید، مردم شما را با آن ویژگی ها مرتبط می کنند.

20. کنجکاو باشید

در روابط محبت آمیز تان کنجکاو باشید و از طرف مقابل سؤال بپرسید. گوارینو توضیح می دهد که وقتی به افراد دیگر علاقه نشان دهید، آن ها اغلب لطف می کنند و ممکن است دوستی ایجاد شود.

21. یک رسانه اجتماعی یا برنامه های دوست یابی را امتحان کنید

دکتر میلر می گوید در حالی که برخی از افراد از اضطراب اجتماعی رنج می برند و ممکن است در ابتدا با قرار دادن خود در جلسات عمومی مشکل داشته باشند، رسانه های اجتماعی یک راه عالی است. گروه های بزرگی وجود دارند که با علایق مختلف همسو هستند. همچنین، چندین برنامه رایگان مختلف برای دوست یابی وجود دارد.

22. اگر حالتان خوب است، آن را نشان دهید

دکتر شیف بیان می کند که مردم به شدت تحت تأثیر خلق وخوی افراد دیگر هستند و حتی می توانند به طور ناخودآگاه احساسات اطرافیان خود را احساس کنند. تمام تلاش خود را برای انتقال احساسات مثبت انجام دهید تا دیگران وقتی در اطراف شما هستند احساس خوشحالی کنند.

25. گاهی اوقات عیب های خود را آشکار کنید

دکتر شیف خاطرنشان می کند که مردم بعد از اینکه مرتکب اشتباه می شوید بیشتر دوستتان دارند، اما فقط در صورتی که باور کنند که شما فرد شایسته ای هستید. نشان دادن اینکه شما کامل نیستید باعث می شود که شما نسبت به دیگران بیشتر احساس آسیب پذیری نشان دهید و دوست داشتنی تر به نظر برسید.

26. تصویری آگاهانه از خود ارائه بدهید

گوارینو توضیح می دهد که این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر بویی می دهید، کثیف هستید، یا فقط خودتان را به شیوه ای شلخته نشان می دهید، ممکن است برخی از دوستان بالقوه را از بین ببرید. همه ما روز های نامرتبی داریم (این اتفاق می افتد!)، اما اینکه خودتان را با دقت نشان دهید نشان می دهد که برای خودتان ارزش قائل هستید.

27. رازی را به آن ها بگویید

خود افشاگری یک تکنیک عالی برای ایجاد رابطه است و به هر دو طرف کمک می کند تا احساس نزدیکی به یکدیگر داشته باشند و در آینده بیشتر به یکدیگر اعتماد کنند. دکتر شیف بیان می کند که این نوع آسیب پذیری باعث ایجاد صمیمیت در دوستی می شود.

28. قبل از اینکه به کسی نزدیک شوید یا وارد فضای نوی شوید که امیدوارید با افراد نوی آشنا شوید، یک نفس عمیق بکشید

دکتر ژاکلین بایر، روانشناس بالینی توضیح می دهد که افزایش اضطراب شما در چنین محیط هایی طبیعی است و تنفس عمیق ترمیمی می تواند اضطراب شما را کاهش دهد و شما را آرام تر کند!

29. اگر برقراری ارتباط با دیگران برای شما واقعاً سخت است، گروه درمانی را در نظر بگیرید

گوارینو می گوید: در گروه درمانی، یک فضای امن برای آزمایش مهارت های نو بین فردی و دریافت بازخورد صادقانه در مورد اینکه دیگران چگونه شما را درک می کنند، خواهید داشت.

30. به زبان بدن خود توجه کنید

دکتر باوئر توضیح می دهد که اگر فردی نو، به لحاظ زبان بدن گشوده تر و پذیراتر به نظر برسد، شروع گفتگو با او آسان تر است. آگاهی از نحوه ایستادن خود (دست ها روی هم، نگاه کردن به پایین، حفظ فاصله از دیگران) می تواند باعث شود که به نظر برسید تمایلی به ملاقات با افراد نو ندارید.

منبع: دیجی کالامگ

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 6 شهریور 1402 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2325

به "با این تکنیک ها دوستان نو پیدا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این تکنیک ها دوستان نو پیدا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید