با این 6 نکته به کسب و کار آنلاین خود رونق دهید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، موضوع از دست دادن مخاطبان به چند عامل بستگی دارد. اول تنوع و کاربرد محصولی که عرضه می کنید و دوم تولید محتوایی که برای معرفی کردن و تبلیغات محصول خود استفاده می کنید. عامل دوم به قدری اهمیت دارد که اگر عامل اول یعنی محصول شما کاربردی باشد ولی در تولید محتوا ضعیف باشید می توان گفت که شاید هرگز به پیروزیتی که در فکر خود می پرورانید دست نیابید؛ اما اگر در تولید محتوا برای کسب و کار خود قدم درستی بردارید بدون شک پیروز خواهید شد. مهم این است که شما از جامعه ای که به عنوان فالوئر در اختیار خود دارید بتوانید به درستی استفاده کنید نه اینکه عدد فالوئرهای خود را بالا ببرید.

با این 6 نکته به کسب و کار آنلاین خود رونق دهید

1. به نیازها، گوش بدهید

این موضوع شاید مهم ترین و اصلی ترین قسمت شروع یک کسب و کار و ادامه آن باشد. هوشکمک و نکته سنجی در این پله خیلی مهم است. سعی کنید بفهمید که فالوئرهای شما به چه چیزی نیاز دارند و چه چیزی آن ها را به وجد می آورد. دقت داشته باشید اگر محصول شما کاملا متناسب با نیازهای آنها باشد اما تبلیغات شما این کاربردش را پوشش ندهد، درصد خیلی کمی از افراد بین آن محصول و کاربردش در زندگی ارتباط برقرار کنند. از بین تبلیغاتی که انجام می دهید و از مواردی که خوب نتیجه گرفته اید، نکات طلایی را شناسایی و برای خود قالب تبلیغاتی بسازید و آن قالب را تکرار کنید. نکات طلایی می تواند نوع ادبیات متنی باشد که نوشته اید، نوع عکسی که گرفته اید یا حتی ساعتی که پست را آپلود کرده اید، باشد.

2. محصولات کاربردی را کاربردی تبلیغ کنید

محصولات کاربردی را فقط معرفی نکنید؛ افراد زیادی محصولات را معرفی و قیمت گذاری می کنند اما پیشنهاد ما این است که محصولات را کاربردی تبلیغ کنید. یعنی نه تنها قیمت و محصول را معرفی کنید بلکه نوع کاربرد آن در زندگی را بازگو کنید. این موضوع باعث می شود که موضوع را به طور کامل برای مخاطب خود روشن کنید و در زمان کمتری او را متوجه ارزش و اهمیت محصول خود کنید. روش تبلیغ شما هم خیلی مهم است. همانطور که می دانید امروزه کمتر کسانی هستند که متن بخوانند. ترجیح اکثریت مخطبان به نگاه کردن تصویر، تماشا کردن ویدیو و خواندن نمودارهای مصور است. شما برای تبلیغ و جلب نظر مخاطب، تنها 3 ثانیه فرصت دارید.

3. جنس و نوع صحبت با فالوئرها را درست انتخاب کنید

ما سه نوع گفتار برای صحبت و ارتباط برقرار کردن داریم: فاخرگویی، ساده گویی و سطحی گویی. از فاخرگویی ابدا برای تبلیغات استفاده نکنید. پیشنهاد ما انتخاب ساده گویی است که گاها می توانید سطحی گویی را هم برای افزایش صمیمیت با مخاطبان به کار ببرید؛ اما اصل نوع گفتار خود را بر ساده گویی تنظیم کنید که همه مخاطبان با هر سن و از هر قشر جامعه قادر به درک آن باشند. به خاطر داشته باشید که هر چه بتوانید صمیمیت خود را با مخاطبانتان بیشتر کنید، ادامه کار برایتان راحت تر است و پیروز تر خواهید بود. سطحی گویی را با بی ادبی اشتباه نگیرید، حد ادب را رعایت کنید و در برند سازی حرفه ای قدم های حرفه ای بردارید.

4. پشتوانه محکم برای صحبت هایتان داشته باشید

این موضوع که بتوانید در ارتباط برقرار کردن با مخاطبان پیروز باشید فوق العاده است؛ اما کافی نیست. به عنوان مخاطب نیاز داریم که صحبت ها را ساده، قابل فهم و درست بشنویم. درست بودن و اصلیت داشتن صحبت ها را خودتان نمی توانید به تنهایی اثبات کنید. بهتر است برای این کار از صحبت ها و نتایج کارشناسان، حقایق علمی با ذکر منبع، وقایعی که در جامعه اتفاق میفتند به طوری که برای اکثریت قابل لمس باشد و چیزهای که به نوعی قانون ها نانوشته اند؛ اما اکثریت قبولشان دارند. حتی می توانید از تجربیات خود و دوستانتان استفاده کنید. به یاد داشته باشید با اولین قدم اشتباه و از بین بردن اعتماد مخاطبان شما فرصت دومی نخواهید داشت؛ چون با همان اولین بار آنفالو می شوید.

5. روانشناسی رنگ ها در تبلیغات کاربرد دارد

افراد زیادی درباره روانشناسی رنگ ها تحقیق و مطالعه و از آن استفاده می کنند. ما از این علم در ست کردن رنگ لباس ها و رنگ اتاق برای آرامش بیشترمان استفاده می کنیم؛ اما رنگ ها در عمکرد تبلغات شما نیز خیلی موثر هستند. طبق تجربیات کاربران اقتصادی اینستاگرام، رنگ سبز و زرد شب رنگ، بنفش و قرمز بیشترین اثر را در تبلیغات پیروز داشتند. برای نوشتن بر روی عکس ها و فیلم های خود در فضای مجازی از این رنگ ها استفاده کنید و سعی کنید فونت نوشته هایتان خوانا و در سایز مناسب موبایل ها باشد.

6. ارزش معنوی به پیج خود بدهید

این موضوع مهم است که شما در کار تولید محتوا و تبلیغات خود، پیروز و کار درست باشید؛ اما گفتیم که صمیمیت شما با مخاطبانتان بیش از همه اهمیت دارد. پس سعی کنید که برای ارتقای سطح دانش و بالا بردن حس انگیزه در مخاطبان نیز تلاش کنید. به آنها کمک کنید که به رویاهایشان فکر کنند و به آنها برسند. برای آرامش و تفکرشان ارزش قائل شوید. برای فرهنگ سازی و جامعه ای بهتر داشتن تلاش کنید و در بین فالوئرهایتان راه چگونه بهتر بودن را تبلیغ و تمرین کنید. خوشبختی مانند تلفن همراه است؛ اگر فقط شما آن را داشته باشید و دیگران محروم باشند، شما نمی توانید با کسی تماس بگیرید و عملا چیزی که شما اسمش را خوشبختی گذاشته اید بدون استفاده می شود. پس به هم نوعان خود کمک کنید که روز به روز خوشبخت تر و زیباتر زندگی کنند و مطمئن باشید در زندگی شما نیز اثر مثبتی خواهد داشت.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1914

به "با این 6 نکته به کسب و کار آنلاین خود رونق دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 6 نکته به کسب و کار آنلاین خود رونق دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید