بیمه بلیت های چارتر برای اولین بار در کشور اجرا می گردد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یک توراپراتور در ایران برای نخستین بار با بیمه بلیت های چارتر حق استرداد بلیت را برای مشتری قائل شده است.

بیمه بلیت های چارتر برای اولین بار در کشور اجرا می گردد

محمد مسعود اکبریان مدیرعامل یک شرکت خدمات مسافرتی در نشست خبری درباره اجرای طرح بیمه بلیت های چارتر که برای نخستین بار در ایران انجام می گردد، گفت:

بلیت چارتر قابل استرداد نیست اما ما برای اولین بار در کشور با تأکیدی که بر بحث مشتری مداری داریم با بیمه بلیت چارتر بخشی از مبلغی را که مشتری برای خرید بلیت هزینه نموده است در صورت کنسل کردن پرداخت می کنیم.

وی درباره مقدار مبلغی که در زمان استرداد بلیت چارتر به مشتری بازگردانده می گردد، گفت که این موضوع بستگی به زمان کنسل کردن بلیت به وسیله مشتری دارد که معمولاً از 30 درصد تا 50 درصد مبلغ بلیت است که برگردانده می گردد.

به گفته اکبریان در حال حاضر در کشور روزانه 50 هزار نفر با هواپیما سفر می نمایند که بخش عمده آنها با استفاده از بلیت چارتر است.

وی در پاسخ به اینکه اگر بیشتر پروازهای مردم چارتری است چرا چارترها خالی است؟ بیان نمود:

ترس از غیرقابل استرداد بودن بلیت های چارتر یکی از دلایلی است که باعث خالی ماندن پروازهای چارتری می گردد و این خودش یک درد سر دیگری را ایجاد می نماید و نتیجه آن، توزیع پیامک های عجیب و انبوه بین مردم می گردد که مثلاً با 50 هزار تومان به مشهد سفر کنید، در واقع آنها می خواهند فقط بلیت را بفروشند تا خالی نباشد وگرنه این اصلاً منطقی نیست. انتشار این پیامک ها از قیمت های غیرواقعی باعث می گردد مردم نسبت به قیمت های واقعی آژانس های مسافرتی بدبین شوند.

اکبریان ادامه داد که ما در واقع با بیمه بلیت چارتر باعث جلوگیری از این اتفاق هم می شویم البته این زمان می برد تا به نتیجه برسد و دیگر جایگاه خالی در پروازهای چارتر نداشته باشیم.

وی از اجرای طرح دیگری تحت عنوان 20 روز ایران را مجانی بگرد هم به وسیله این توراپراتور اطلاع داد و گفت:

مردم می توانند با عضویت در باشگاه مشتریان امتیاز جمع نمایند و با کسب امتیاز لازم به همراه یک نفر به صورت رایگان 20 روز ایران را بگردند.

منبع: کجارو / farsnews.com
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2076

به "بیمه بلیت های چارتر برای اولین بار در کشور اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه بلیت های چارتر برای اولین بار در کشور اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید