ترامپ می خواهد گرینلند ؛ بزرگترین جزیره دنیا را از دانمارک بخرد ، گرینلند ؛ مقصد برتر سفر نشنال جئوگرافیک در سال 2019

به گزارش مجله زیبایی زندگی، روزنامه وال استریت ژورنال امروز اطلاع داد که رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گو با مشاوران خود بارها علاقه اش به خرید جزیره دانمارکی گرینلند را مطرح نموده است.

ترامپ می خواهد گرینلند ؛ بزرگترین جزیره دنیا را از دانمارک بخرد ، گرینلند ؛ مقصد برتر سفر نشنال جئوگرافیک در سال 2019

خبرنگاران: بی بی سی فارسی نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابعی در درون کاخ سفید گزارش نموده که رئیس جمهوری آمریکا قصد نموده که گرینلند را بخرد. این بزرگترین جزیره جهان، قلمروی دانمارک است که به صورت خودمختار اداره می گردد. ترامپ که پیش از ریاست جمهوری، در کار ساخت و ساز بوده، گویا خیلی جدی به دنبال این خرید است.

دو منبع آگاه از درون کاخ سفید به این روزنامه آمریکایی گفته اند که ترامپ در گفت وگو با دستیارانش این سوال را مطرح نموده که چطور می توانند گرینلند را بخرند و خیلی با دقت به صحبت ها و دلایل موافقان و مخالفان گوش می دهد.

آنها حتی گفته اند که آقای ترامپ با وکیل کاخ سفید هم درباره این خرید و موانع بر سر آن صحبت نموده است.

گرینلند بخشی از قاره آمریکا به حساب می آید اما از قرن نوزدهم به این سو مستعمره دانمارک بوده و کم و بیش ارو پایی است. بیشتر مردمان گرینلند از نژاد بومیانی هستند که قرن ها پیش از کانادا به این جزیره نقل مکان نموده اند.

آمریکا پیشتر در سال 1946 هم قصد خریدن گرینلند را داشته است. قیمت آن موقع صدمیلیون دلار بوده که دانمارک نمی پذیرد. یک بار هم در 1867 آمریکا قصد خرید گرینلند و آیسلند را داشته است. آمریکا در سال 1867 توانسته بود آلاسکا را به مبلغ هفت میلیون و دویست هزار دلار از روسیه بخرد.

بخش عمده ای از هزینه های گرینلند را دانمارک می پردازد و گفته می گردد که رئیس جمهوری آمریکا تصور می نماید که هزینه های بالای نگهداری این جزیره ممکن است دانمارک را به فکر فروش بیندازد.

به گزارش خبرنگاران، بخش سفر موسسه نشنال جئوگرافیک چند مقصد سفر را برای سال 2019 معرفی کرد. یکی از این 10 مقصد اول برای سفر همین جزیره ای است که ترامپ قصد خرید آن را دارد.

نشنال جئوگرافیک درباره ضرورت سفر به گرینلند نوشته است: بزرگترین جزیره جهان در سال 2019 ، ده سالگی خودمختاری اش را جشن می گیرد اگرچه هنوز یک قدم کوتاه برای استقلال از دانمارک وجود دارد. قایقرانی در میان کوه های یخ، هلی اسکیو … از جمله کارهایی است که می توانید در گرینلند انجام دهید. 80 درصد گرینلند پوشیده از یخ است و جاده و راهی وجود ندارد بنابراین قایق، کشتی، هلی کوپتر و … برای حمل و نقل استفاده می گردد.

تماشای صحنه بی بدیل شفق قطبی، قایقرانی در سواحل بی انتهای این جزیره، سورتمه سواری، تماشای زندگی حیوانات گرینلند، چشمه های آب گرم گرینلند و مسیرهای پیاده روی زیبا در کوه از جاذبه های گردشگری در این جزیره است.

صنایع دستی گرینلند بیشتر شامل توپیلاک است. هر توپیلاک (به معنی روح نیاکان)، پیکره کوچک و کنده کاری شده ای از استخوان های جانوران است که به رغم سادگی، بازتابی است از عناصر طبیعی، تاریخ و اسطوره های این سرزمین. بومیان بر این باور بوده اند که هر توپیلاک، تقدیس نماینده ارواح نیاکان و طلسمی است که به شکست دشمن می انجامد.

بی بی سی درباره این جزیره نوشته است: مساحت این جزیره دو میلیون و دویست هزار کیلومتر مربع است که یک میلیون و هفتصد هزار کیلومتر از آن را یخ فرا گرفته است. این کشور بیش از 56 هزار نفر جمعیت دارد و اکثریت مردمش در پایتخت این کشور زندگی می نمایند. شهر نیوک، پایتخت گرینلند است.

گرینلند از سال 2008 خودمختاری اش بیشتر شد. اما از آنجا که هنوز بخشی از کشور پادشاهی دانمارک است، بسیاری از تصمیم های بین المللی اش را آن کشور اختیار می نماید.

آمریکا با دانمارک یک قرارداد نظامی دارد و بنا به آن پایگاهی در گرینلند دارد. تجهیزات ردیابی موشکی آمریکا در گرینلند است. تجهیزاتی که برای حمله موشکی احتمالی روسیه به کار می رود.

آمریکا همچنین پیروز شد در سال 2018 گرینلند را متقاعد کند که ساخت فرودگاه هایش را به چین ندهد؛ اقدامی برای جلوگیری از نفوذ چین در این کشور.

دونالد ترامپ قرار است که تا دو هفته دیگر از دانمارک بازدید کند.

منبع: چمدان
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 256

به "ترامپ می خواهد گرینلند ؛ بزرگترین جزیره دنیا را از دانمارک بخرد ، گرینلند ؛ مقصد برتر سفر نشنال جئوگرافیک در سال 2019" امتیاز دهید

1 کاربر به "ترامپ می خواهد گرینلند ؛ بزرگترین جزیره دنیا را از دانمارک بخرد ، گرینلند ؛ مقصد برتر سفر نشنال جئوگرافیک در سال 2019" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ می خواهد گرینلند ؛ بزرگترین جزیره دنیا را از دانمارک بخرد ، گرینلند ؛ مقصد برتر سفر نشنال جئوگرافیک در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید