توزیع یارانه خودرو از جیب مردم! ، چه کسانی مشمول بزرگترین یارانه سال می شوند؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش خبرنگاران، از روز گذشته پیش فروش خودروساز عظیم دولتی یعنی ایران خودرو شروع شده و تا فردا ادامه دارد. درحالی که این خودروساز در سال گذشته نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان از ناحیه اختلاف مبلغ بهای تمام شده و مبلغ فروش، زیان دیده اما هنوز این سیاست توزیع رانت یا همان یارانه خودرویی را ادامه می دهد.

توزیع یارانه خودرو از جیب مردم! ، چه کسانی مشمول بزرگترین یارانه سال می شوند؟

در پیش فروش جدید قرار است سه خودرو پژو پارس، پژو 206 تیپ دو و سمند ال ایکس به وسیله قرعه کشی توزیع گردد.

در این پیش فروش درحالی خودرو پژو پارس با قیمت 121 میلیون تومان به فروش می رسد که قیمت آن در بازار 173 میلیون (معادل 142 درصد) بیشتر است. این خودرو در بازار با قیمت 294 میلیون تومان معامله می گردد.

خودرو پژو 206 تیپ دو نیز در حالی با قیمت 110 میلیون تومان در فروش فوق العاده ایران خودرو قیمت خورده که این خودرو در بازار 245 میلیون تومان است؛ یعنی اختلاف 135 میلیون تومانی و معادل 122 درصد.

خودرو سمند ال ایکس نیز توسط ایران خودرو با قیمت 116 میلیون تومان عرضه شده اما این خودرو در بازار 84 میلیون تومان گرانتر یعنی معادل 72 درصد بیشتر ارزش دارد. این خودرو در بازار با قیمت 200 میلیون تومان معامله می گردد.

توزیع یارانه یا ارزان فروشی توسط ایران خودرو درحالیست که ایران خودرو پیش بینی نموده که در امسال بالغ بر 71 هزار میلیارد تومان به عنوان بهای فراوری محصولاتش ثبت گردد و در مقابل، کمتر از 58 هزار و 400 میلیارد تومان از ناحیه فروش، کسب درآمد کند. با این حساب، طی امسال اختلافی حدودا 13 هزار و 500 میلیارد تومانی بین بهای فراوری و قیمت فروش محصولات ایران خودرو ثبت خواهد شد.(دنیای اقتصاد)

سال گذشته به واسطه همین زیاندهی خودروسازان، آنها از دولت حمایت اقتصادی مطالبه نموده بودند.

اما قرار است بزرگترین یارانه امسال به جیب چه کسانی برود؟ آن طور که تا به امروز اعلام شده این یارانه به کسانی داده خواهد شد که اسامی آنها در قرعه کشی ایران خودرو انتخاب گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1325

به "توزیع یارانه خودرو از جیب مردم! ، چه کسانی مشمول بزرگترین یارانه سال می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع یارانه خودرو از جیب مردم! ، چه کسانی مشمول بزرگترین یارانه سال می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید