زمان نهایی شدن بسته حمایتی جبران خسارت کسب و کارهای اینترنتی ، خسارت وارده به کسب وکارها چقدر است؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، باتوجه به اینکه کسب و کارهای اینترنتی طی مدت اخیر تحت تاثیر قرار گرفته اند، وزیر اقتصاد از آمادگی این وزارتخانه برای حمایت از این بخش اطلاع داد و اعلام نموده که به زودی بسته حمایتی در این مورد نهایی می گردد.

زمان نهایی شدن بسته حمایتی جبران خسارت کسب و کارهای اینترنتی ، خسارت وارده به کسب وکارها چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، یازدهم مهرماه بود که سید احسان خاندوزی به لطمه ای که به کسب وکارهای اینترنتی وارد شده است، اشاره نمود و گفت که وزارت اقتصاد از همه ابزارهای خود برای ترمیم خسارت به کسب و کارها استفاده می نماید و همه باید برای ترمیم لطمه هایی که در روزهای گذشته به کسب و کارهای حقیقی و مجازی وارد شده کوشش کنیم. دولت هم اهتمام دارد با ابزارهایی که در اختیار دارد برای جبران این خسارت های وارده به مردم اقدام کند.

به گفته وزیر اقتصاد، در این زمینه با وزیر ارتباط ات گفت وگو و از سوی وزارت اقتصاد اعلام آمادگی شده که از ابزارهایی چون مشوق های مالیاتی برای ترمیم این آسیب ها استفاده گردد.

خاندوزی بعلاوه اواسط هفته قبل هم مجددا به این موضوع اشاره و تاکید نمود که نگران معیشت مردم، اقتصاد، امنیت سرمایه گذاری و کسب و کارها هستیم، چراکه لطماتی که متأسفانه وارد شد و آشوبگرانی که هم در فضای مجازی و هم واقعی این لطمه را زدند، هر دو قسم از کسب و کارها آسیب دیدند. بر این اساس بسته ای آماده و ویرایش اولیه آن صورت گرفته و به چند وزارتخانه و دستگاه دولتی نیز ارسال شده است تا نظر تکمیلی گرفته گردد.

طبق آنچه وزیر اعلام نموده این بسته حمایتی ظرف چند روز آینده نهایی و رسما اعلام می گردد.

بعلاوه مسئولان بیمه نیز اعلام نموده اند که کسب و کارهای اینترنتی که بیمه بوده اند در صورت خسارت، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

خسارت وارده به کسب وکارها چقدر است؟

در این میان، بر اساس اطلاعاتی که در پایگاه سامانه نظام صنفی رایانه ای کشور منتشر شده است و به گفته محسن عامری ، دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اتاق بازرگانی حجم بازار اینستاگرام 40 هزار میلیارد تومان برآورد می گردد و دو میلیون و 400 هزار کسب وکار در این شبکه حضور دارند.

بعلاوه وبسایت جهانی نت بلاکس مدعی شد که قطعی اینترنت در ایران ساعتی 1.5 میلیون دلار معادل 45 میلیارد تومان زیان مالی به ایران وارد می نماید که این یعنی روزانه هزار میلیارد تومان به کسب و کارهای اینترنتی و اقتصاد کشورمان خسارت وارد می گردد. البته فعالیت نت بلاکس مربوط به شرایط اینترنت در کشورهاست و مبنای محاسبه بازار مالی در این آمار نامشخص است.

گزارش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از تاثیر محدودیت ها و قطع اینترنت بر کسب وکارها نشان می دهد تا 17 مهرماه، بیش از 41 درصد شرکت ها 25 تا 50 درصد عایدی خود را در این مدت از دست داده اند و حدود 47 درصد هم بیشتر از 50 درصد کاهش فروش داشته اند.

  • عایدی اینترنتی ها آب رفت | حمایت دولت از کسب وکارهای اینترنتی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2193

به "زمان نهایی شدن بسته حمایتی جبران خسارت کسب و کارهای اینترنتی ، خسارت وارده به کسب وکارها چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان نهایی شدن بسته حمایتی جبران خسارت کسب و کارهای اینترنتی ، خسارت وارده به کسب وکارها چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید