تیگرای از بازپس گیری شهر اکسوم و سرنگونی هواپیمای اتیوپی اطلاع داد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رهبر جبهه مردمی آزادسازی منطقه تیگرای اتیوپی بیان کرد، نیروهایش شهر اکسوم را از نیروهای ارتش فدرال پس گرفتند.

تیگرای از بازپس گیری شهر اکسوم و سرنگونی هواپیمای اتیوپی اطلاع داد

به نقل از عربی21، دبرصیون جبرمیکائیل، رهبر جبهه مردمی آزادسازی منطقه تیگرای اتیوپی با اعلام پس گیری این شهر همچنین از سرنگونی هواپیمای اتیوپی و اسارت کاپیتان آن اطلاع داد.

این اظهارات یک روز پس از آن مطرح می گردد که آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی اعلام نمود، ارتش بر شهر میکیلی مرکز منطقه تیگرای کنترل پیدا نموده، عملیات نظامی سرانجام یافته و تعقیب رهبران جبهه تیگرای آغاز شده است.

دولت یا ارتش اتیوپی هنوز به این اظهارات واکنشی نشان نداده اند.

در این میان، تایید اظهارات طرف های درگیر به وسیله منابع مستقل هم سخت است زیرا منطقه تیگرای از زمان آغاز درگیری ها تقریبا به یک منطقه دورافتاده تبدیل شده است و آمار دقیقی از درگیریها که دستکم صدها کشته برجای گذاشته، وجود ندارد.

به همین دلیل، کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام نمود، امدادگران در میکیلی با کمبود مواد غذایی و تجهیزات پزشکی روبرو هستند.

این کمیته اعلام نمود، حدود 80 درصد بیماران در بیمارستان ایدر یکی از بزرگترین نهادهای پزشکی در شهر میکیلی دچار آسیب های روحی شده اند. صلیب سرخ نحوه آسیب آنها را تشریح نکرد.

این نهاد بین المللی در بیانیه ای اعلام نمود، سرازیر شدن زخمی ها موجب شده بیمارستان بیشتر خدمات پزشکی را معلق و به موارد اورژانسی رسیدگی کند.

آبی احمد چهارم نوامبر تصمیم خود را برای اعزام نیروهای فدرال به تیگرای در واکنش به حملات نیروهای متحد جبهه تیگرای به اردوگاههای نظامی ارتش فدرال اعلام نمود. احمد پس از مشخص ضرب الاجل 72 ساعته به رهبران جبهه تیگرای برای تسلیم خود، روز پنجشنبه اعلام نمود، دستور حمله نهایی به میکیلی را صادر نموده است.

تا به امروز در جریان درگیری میان ارتش اتیوپی و جبهه تیگرای، هزاران تن کشته و حدود 44 هزار تن به سودان گریخته اند.

همچنین تلویزیون رسمی اتیوپی از شناسایی 70 گور در شهرک حمیرا در منطقه تیگرای اطلاع داد که بیشتر آنها گور جمعی هستند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1419

به "تیگرای از بازپس گیری شهر اکسوم و سرنگونی هواپیمای اتیوپی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیگرای از بازپس گیری شهر اکسوم و سرنگونی هواپیمای اتیوپی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید