اخبار سیاسی

وزارت نیرو برای مقابله با ال نینو آماده است

حمید چیت چیان، وزیر نیرو از آمادگی تمام شرکت ها و نیروگاه های ذیربط این وزارتخانه برای مقابله با پدیده ال نینو اطلاع داد. به گفته وی تمام سازمان های وابسته به وزارت نیرو تمهیدات لازم را برای مقابله با پدیده ال نینو و برودت هوا در نظر گرفته اند.

8 فروردین 1399

سنای آمریکا دونالد ترامپ را از هر دو اتهام تبرئه کرد

به گزارش خبرنگاران، سنای آمریکا طی رای گیری درباره استیضاح رئیس جمهور این کشور، دونالد ترامپ را از هر دو بند اتهامی تبرئه کرد.

5 فروردین 1399

تایید صلاحیت 55 کاندیدا بعد از برگزاری 100 جلسه

خبرنگاران/قزوین رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین گفت: در مرحله اول صلاحیت 137 نفر احراز نشد، بیش از 100 جلسه با افرادی که صلاحیتشان احراز نشد برگزار و با آن ها گفت وگو کردیم که طی آن در مرحله دوم صلاحیت 55 نفر احراز شد.

4 فروردین 1399

بزرگان مس دنیا کدامند؟

اطلاعات سازمان زمین شناسی آمریکا نشان می دهد در سال 2017 شیلی بار دیگر در جایگاه بزرگترین تولیدکننده مس جهان ایستاد.

3 فروردین 1399

توازن ظریف چین در منطقه، یاری نظامی شریک نزدیک پاکستان به افغانستان

وزارت کشور افغانستان در حالی از یاری 400 نوع از تجهیزات نظامی توسط کشور چین برای تامین امنیت افغانستان اطلاع داد که پکن شریک نزدیک اسلام آباد است و چین توازن ظریفی را بین دولت کابل، طالبان و پاکستان رعایت می نماید.

1 فروردین 1399

خلیلزاد: مذاکرات قطر پیشرفتی نداشت، منتظر پاسخ طالبان درباره آتش بس هستیم

در حالی که طالبان از اختلاف با آمریکا در مذاکرات قطر سخن گفته بود مذاکره کننده ارشد این کشور نیز تاکید نمود که گفت وگوها پیشرفتی نداشته و واشنگتن منتظر پاسخ طالبان درباره آتش بس می باشد.

29 اسفند 1398

پیغام نخست وزیر کانادا برای سینمای ایران، یک فیلم دفاع مقدسی اول شد

به گزارش خبرنگاران، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی در کانادا در سالن پارادایز سینمای یورک واقع در شمال شهر تورنتو برگزار گردید که با استقبال تماشاگران همراه بود.

28 اسفند 1398

چراغپور: با نصف فکر نمی شود تیم ملی را اداره کرد، دایی مناسب تر از قلعه نویی است

کارشناس فوتبال ضمن انتقاد از مربیگری احتمالی قلعه نوی به صورت همزمان در تیم ملی و سپاهان اعتقاد دارد با بررسی چند شاخص علی دایی گزینه مناسب تری برای هدایت تیم ملی است.

27 اسفند 1398

انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته المپیک 12 آبان برگزار می گردد

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه انتخابات کمیسیون ورزشکاران 12 آبان ماه برگزار می گردد گفت: مهلت ثبت نام از کاندیداهای انتخابات کمیسیون ورزشکاران در حالی روز گذشته به انتها رسید که در مجموع 57 نفر برای حضور در این انتخابات کاندیدا شدند.

23 اسفند 1398

یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل یا زندگی در کانادا

یادگیری یک زبان دوم در کنار زبان مادری می تواند مزایای زیادی داشته باشد. با توجه به مرجع بودن زبان انگلیسی در دنیا بیشتر مردم همین زبان را برای یادگیری به عنوان زبان دوم انتخاب می نمایند. اما زبان های دیگری نیز وجود دارند که یادگیری آن ها گزینه مناسبی...

21 اسفند 1398

پیغام های مردم عراق به اشغالگران آمریکایی در آستانه راهپیمایی بزرگ آدینه

شهروندان عراقی در آستانه راهپیمایی میلیونی آدینه با ارسال پیغام هایی برای متجاوزان آمریکایی از آنها خواسته اند پیش از آنکه با شکست و تحقیر از عراق اخراج شوند، داوطلبانه از این کشور بیرون بروند.

19 اسفند 1398

ماهواره تحقیقاتی ظفر در برنامه پرتاب قرار می گیرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از صدا و سیمای خراسان رضوی، سید ستار هاشمی در مراسم شروع به کار نهمین نمایشگاه ملی شهر هوشمند در مشهد در جمع خبرنگاران، گفت: زمان پرتاب این ماهواره تحقیقاتی متعاقباً اعلام خواهد شد.

19 اسفند 1398

نشست سوریه با حضور وزرای خارجه کشورهای غربی در برلین برگزار می گردد

یک روزنامه آلمانی از برگزاری نشست حل بحران سوریه در روز چهارشنبه با حضور وزرای خارجه کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و ایتالیا در برلین اطلاع داد.

18 اسفند 1398

وزیر دفاع به روسیه می رود

وزیر دفاع در هفته جاری در جریان شرکت در ششمین نشست امنیتی مسکو با همتای روسی خود ملاقات می نماید.

15 اسفند 1398

گفت وگوی وزرای خارجه آمریکا و آلمان درباره ایران

وزرای امور خارجه آمریکا و آلمان درباره ایران گفت وگو کردند.

15 اسفند 1398

سفر هیأتی بلندپایه از شرق لیبی به سوریه

هیئتی بلندپایه از شرق لیبی برای بحث و آنالیز موضوع مقابله با تجاوزهای ترکیه پس از وارد شدن به سوریه با مقامات این کشور رایزنی کرد.

15 اسفند 1398

ملاقات پوتین و جانسون در برلین؛ امیدی به بهبود روابط روسیه-انگلیس نیست

نخست وزیر انگلیس در نخستین ملاقات شخصی خود با رئیس جمهوری روسیه که در حاشیه کنفرانس برلین انجام شد، گفت: تا زمانی که اقدامات مسکو امنیت انگلیس و متحدانش را تهدید می نماید، عادی سازی روابط بین دو کشور غیرممکن خواهد بود.

15 اسفند 1398

ترکیه تدابیر امنیتی در اطراف سفارتخانه روسیه را افزایش داد

تدابیر امنیتی در اطراف سفارتخانه روسیه در ترکیه، بعد از تهدید سفیر این کشور به مرگ، افزایش یافت.

15 اسفند 1398

ارزیابی لاوروف از نتیجه کنفرانس لیبی در برلین و نقش روسیه

کفیل وزیر خارجه روسیه در خاتمه کنفرانس برلین درباره لیبی با اشاره به اینکه کشورش از ابتدا در فراهم سازی مقدمات و نتیجه مثبت آن نقش مهمی داشته، دیدگاه طرفین درگیر در لیبی درباره توصیه های سند نهایی این کنفرانس را مهم دانست.

15 اسفند 1398

خانه تکانی در دولت انگلیس؛ جانسون چند وزیر را برکنار کرد

نخست وزیر انگلیس در ملاقات با چند تن از وزرای کابینه دولت، از جمله وزیر کشور در امور ایرلند شمالی، خبر برکناری آن ها را ابلاغ کرد.

15 اسفند 1398
تعداد: (189)