خبرنگاران امکان عیادت غیر حضوری مبتلایان به کرونا در مشهد فراهم شد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مشهد- خبرنگاران- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از فراهم شدن امکان عیادت غیر حضوری برای خانواده های نگران بیماران بستری دچار سندرم حاد تنفسی در بیمارستان شریعتی مشهد اطلاع داد.

خبرنگاران امکان عیادت غیر حضوری مبتلایان به کرونا در مشهد فراهم شد

دکتر شاپور بدیعی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: در حال حاضر بیماران دچار عفونت های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان شریعتی مشهد بستری هستند که با برقراری امکان عیادت غیر حضوری بی قراری و دغدغه خانواده ها و همراهان آنان در این بیمارستان رفع شده است.

وی اضافه نمود: در این راستا کانکس هایی در محوطه بیمارستان شریعتی مشهد گذاشته شده است و همراهان بیماران در این محل با بیماران ارتباط تلفنی و تصویری برقرار می نمایند و از حال بیمارشان با خبر می شوند که این امر در آرامش خاطر و روحیه بیمار نیز موثر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این اقدام توسط همکاران ما در بیمارستان شریعتی مشهد، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مدیریت آی.تی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا شده است.

از روز سی ام بهمن ماه تا به امروز 250 نفر با علائم سندرم حاد تنفسی در سامانه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 12 شبکه بهداشت زیر مجموعه ثبت شده است که این افراد در بیمارستان بستری و بعضی از آنان بهبود یافته و مرخص شده اند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا به امروز آزمایش کرونای 19 نفر در استان خراسان رضوی مثبت شده است.

بر اساس ابلاغ ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا هم اینک تمامی دانشگاهها، مراکز آموزش عالی، مدارس، سینماها، سالنهای مجالس عمومی، ورزشگاهها و سالنهای ورزشی، برنامه های فرهنگی و هنری و همایشهای غیرضرور به منظور پیشگیری از احتمال شیوع بیماری همه گیر کرونا تعطیل و متوقف شده اند.

این شرایط اجتناب ناپذیر سبب کاهش رفت و آمدهای مردم و مراودات عمومی شده و خود به خود بر کاهش فعالیتهای بازار، اصناف و امور تجاری تاثیر گذاشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 864

به "خبرنگاران امکان عیادت غیر حضوری مبتلایان به کرونا در مشهد فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امکان عیادت غیر حضوری مبتلایان به کرونا در مشهد فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید