دستمزد کارگران دوباره 57 درصد بالا می رود؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار می گوید: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، افزایش حقوق ها که اتفاق می افتد، آثار آن را در تورم می بینیم.

دستمزد کارگران دوباره 57 درصد بالا می رود؟

اصغر آهنی ها در تبادل نظر با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال افزایش دوباره حقوق تا حد 57 درصد وجود دارد؟ عنوان می نماید: پارسال یک بحث بود و سال جاری هم یک بحث دیگر.

آهنی ها در واکنش به بعضی اظهارات درباره تاثیر دستمزد 57 درصدی روی تورم، تصریح می نماید: ما دو دسته تورم داریم؛ یک تورمی که در اثر نقدینگی ایجاد می گردد و یکی هم تورمی است که بر هزینه واحد ها اعمال می گردد.

وی متذکر می گردد: وقتی هزینه واحد های تولیدی افزایش پیدا می نماید، به طور طبیعی قیمت ها هم با افزایش روبه رو می گردد. ما با یک نوع کار روبه رو نیستیم. در بعضی از شغل ها مثل نفت و گاز و پتروشیمی، امکان دارد سهم دستمزد ناچیز باشد و هر چقدر افزایش هزینه وجود داشته باشد، دستمزد روی قیمت نهایی اثرگذار نباشد. اما در مشاغل دیگر، سهم دستمزد در قیمت نهایی بالاست.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار یادآور می گردد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، این موضوع وجود دارد؛ یعنی وقتی افزایش حقوق ها اتفاق می افتد، آثار آن را در تورم می بینیم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2261

به "دستمزد کارگران دوباره 57 درصد بالا می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد کارگران دوباره 57 درصد بالا می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید