رفع یک چالش مهم ، صدور کارت بانکی به بیش از 10 هزار جهانگرد خارجی کمک کرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، یک شرکت خلاق توانست برای بیش از 10 هزار گردشگر خارجی کارت بانکی ویژه صادر کند.

رفع یک چالش مهم ، صدور کارت بانکی به بیش از 10 هزار جهانگرد خارجی کمک کرد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور؛ حسین سرای لو مدیرعامل شرکت خلاق کسب و کار آینده راه ابریشم، گفت: به دلیل برخی مسائل، گردشگران خارجی که از ایران بازدید می کردند، ناچار بودند هزینه سفر را به صورت نقد با خود به همراه بیاورند. زیرا امکان اتصال حساب و کارت بانکی از ایران با کشور مبدا، گردشگران خارجی وجود نداشت.

مدیرعامل شرکت خلاق کسب و کار آینده راه ابریشم، ادامه داد: با توجه به برخی قوانین، گردشگران خارجی قادر نبودند تا به صورت مستقل از بانک های ایرانی کارت بانکی دریافت کنند. بر این اساس ما با ایجاد زیرساخت های لازم و با توافق با یکی از بانک های کشور، برای گردشگران خارجی کارت بانکی فراهم کردیم.

این فعال صنایع نرم و خلاق با اشاره به پیش زمینه ارائه این خدمت، گفت: همراه داشتن پول نقد زیاد توسط گردشگر خارجی مسائل زیادی از جمله مسائل امنیتی برای آن ها ایجاد می کرد. خوشبختانه پیروز شدیم در یک بازه زمانی سه ساله برای بیش از 10 هزار گردشگر خارجی کارت بانکی ویژه آن ها را صادر کنیم. نام این کارت مه کارت است.

سرای لو با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت های فناورانه در کشور، افزود: در کنار این خدمت، خدمات بسیار دیگری نیز برای گردشگران خارجی، ایجاد کردیم. برای نمونه گردشگر خارجی می توانست از کشور خودش بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس، در ایران بگیرد و هتل رزرو کند.

وی همچنین بیان نمود: با شیوع کرونا، متاسفانه فرایند ورود گردشگر بین المللی به کشور، کاهش یافت، طبیعتاً کسب و کار ما نیز در کنار دیگر شرکت های خلاق از آسیب همه گیری کرونا بی نصیب نماند. با این همه سایت و شبکه های اجتماعی ما هنوز هم با تراکم بازدید کننده خارجی روبه رو است و این نشانگر علاقه مردم دیگر کشور ها به بازدید از ایران است. امیدوار هستیم با پایان کرونا، بازدید گردشگران بین المللی از ایران به روال عادی بازگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1692

به "رفع یک چالش مهم ، صدور کارت بانکی به بیش از 10 هزار جهانگرد خارجی کمک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع یک چالش مهم ، صدور کارت بانکی به بیش از 10 هزار جهانگرد خارجی کمک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید