روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیوناطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رنگ بنفش رنگ سلطنتی و خلاقیت است که با توجه به روانشناسی رنگ آن، می توان ترکیبی زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. رنگ بنفش ترکیبی از آبی آرام و قرمز مهیج است. این رنگ می تواند حس عجیب و در عین حال زیبایی به اتاق های مختلف خانه القا کند. بنفش بسته به اندازه تناژ و سایه های مختلف می تواند نمایشی آرام در یک فضای داخلی داشته باشد. این رنگ سلطنتی می تواند یک فضای درام با یک معماری غنی را به نمایش بگذارد. در روانشناسی رنگ بنفش از این رنگ تحت عنوان یک رنگ برای ایجاد فضایی مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی یاد می گردد. در این مقاله از سرویس سبک زندگی و در مجله خبرنگاران به روانشناسی رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم.

روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیوناطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

استفاده از رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی نتیجه بسیار خوبی در پی داشته و هم چون ستاره ای در شب می درخشد. بنفش ملایم احساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزاردهنده را تعدیل می نماید. رنگ بنفش از رنگ های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به دست می آید و با توجه به میزان قرمز یا رنگ آبی که در ترکیب آن استفاده می گردد می تواند طیف های متفاوتی از رنگ بنفش را به خود اختصاص دهد. با ما در ادامه همراه باشید.

رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق

در روانشناسی رنگ از بنفش به عنوان یک رنگ عمیق یاد می گردد. بعلاوه شما به سادگی با ترکیب این رنگ با یک کتابخانه سفید در یک اتاق می توانید حس ویژه ای به اتاق پذیرایی از مهمان بدهید. اگر در طراحی دکوراسیون داخلی دیوارها خاکستری بنفش باشند، اتاق شما حالت رسمی به خود می گیرد. اما منظور از رسمی، خشن و جدی نیست. منظور جلوه ای همراه با لطافت است.

حتی گاهی اوقات در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ بنفش با ترکیب خاکستری برای اتاق خواب نوجوانان استفاده می گردد. چرا که اعتقاد بر این است که بنفش رنگ جوانی است. دیوارهای بنفش با ترکیبی از فضای خاکستری می تواند یک فضای ناهارخوری تند و تیز را ایجاد کند. اگر هیجان و تیزی بیشتری می خواهید، می توانید از رنگ بنفش بادمجانی با دیوارهای سفید براق بهره ببرید. بنفش با آبی یا سبز ملایم ترکیب رنگی بسیار آرامی را ایجاد می نماید. بنابراین می توانید از رنگ بنفش با آبی و یا سبز برای ایجاد فضاهای کاری آرام و نیازمند به تمرکز بهره ببرید.

بیشتر بخوانید:برترین رنگ ها برای اتاق کودک از نظر روانشناسی

روانشناسی بنفش تیره در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش تمشکی که به سیاهی می زند، غنای خاصی به اتاق ها می دهد. بنفش تیره در کنار رنگ های نقره ای و وسایل عتیقه محیطی دوست داشتنی و قدیمی را در روانشناسی رنگ و طراحی دکوراسیون داخلی به القا می نماید. حتی رنگ بنفش گرم مانند بنفشه آفریقایی گاهی در طراحی دکوراسیون داخلی برای اتاق غذاخوری هم استفاده می گردد. هدف از استفاده از این رنگ القای حس فضایی دنج است.

اطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

روانشناسی طیف های روشن بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی

اگرچه سایه های پر رنگ بنفش در روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مجذوب کننده و غنی هستند، اما طیف های ملایم آن را نباید فراموش کنید. این رنگ ها القاکننده حس زنانه، آرامش، زیبایی و خیره کننده گی در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. بنابراین می توانید از ترکیب رنگ های ملایم بنفش و توناژهای کمرنگ آن یک اتاق مهمان آرام و یا یک دفتر کار شیک و ایده آل بسازید.

اگر با کم بودن رنگ در اتاق خواب مسئله ای ندارید، ترکیب بنفش و آبی فضای خوبی را در طراحی دکوراسیون داخلی برای یک اتاق خواب ایجاد می نماید. این ترکیب هم حس آرامش به همراه دارد و هم حس پویایی. در روانشناسی رنگ، ترکیب بنفش روشن و آبی برای طراحی یک اتاق خواب آرام کاملا تایید شده است.

طراحی یک فضای سنتی از ترکیب بنفش و قهوه ای

ترکیب رنگ بنفش با رنگ قهوه ای در طراحی دکوراسیون داخلی یک ترکیب سنتی است. از نظر روانشناسی رنگ اگر در اتاق نشیمن از این ترکیب استفاده گردد، حس خانواده و سنت های خانوادگی به افراد القا می گردد. شما می توانید از ترکیب بنفش و قهوه ای در اتاق نشیمن بهره ببرید. این ترکیب حس آشنایی و استقبال را نیز القا می نماید. اگر تمایل دارید می توانید برای استفاده بیشتر از رنگ ها در اتاق نشیمن، ترکیب سبز آبی هم در کنار بنفش و قهوه ای بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: 8 رنگ از برترین و بدترین رنگ ها برای اتاق خواب

روانشناسی ترکیب سایه های مختلف بنفش

در روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی از ترکیب سایه های کمرنگ بنفش در کنار یکدیگر می توان یک محیط آرام و خاکی را ایجاد کرد. اما چنین ترکیبی بیش از هر چیز حس تمیزی را القا می نماید. بنابراین شاید برای طراحی دکوراسیون داخلی در بخش حمام، مدرن ترین ترکیب استفاده از تناژهای مختلف روشن رنگ بنفش باشد.

بیشتر بخوانید:6 راز انتخاب و ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزل از زبان یک کارشناس رنگ

ترکیب بنفش و زرد در طراحی دکوراسیون داخلی

معمولاً در طراحی دکوراسیون داخلی از ترکیب رنگ بنفش با زرد برای محیط هایی با پویایی و ظاهر تثبیت شده استفاده می گردد. در روانشناسی رنگ این ترکیب بسیار ایده آل است. چرا که هم ترکیبی مدرن و هم رنگی خاکی ست. اگر از ترکیب رنگ بنفش و زرد در طراحی دکوراسیون داخلی برای اتاق استفاده می کنید، سعی کنید تا رنگ زرد شما تا حدودی متمایل به سبز باشد.

منبع:

نوشته های مرتبط

برترین و بدترین ترکیب های رنگی برای دکوراسیون داخلی منزل کدامند؟

روانشناسی رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

جدیدترین مدل و پارچه و ترند های پرده در سال 2021

12 ترفند شیک برای طراحی مدرن دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک آپارتمانی

منبع: افق کوروش
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1917

به "روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیوناطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیوناطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید