زیباترین آب های دنیا ، 13 مکان با آبی ترین آب های دنیا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، گاهی اوقات تنها چیزی که می تواند فکر و جسم شما را تازه و متمرکز کند، روز و یا هفته ای است که در کنار اب های زلال و آبی دریا اغاز گردد. ما در اینجا برای کمک شما در یافتن محلی ارامش بخش، لیستی از آبی رنگ ترین اب های دنیا را اورده ایم. رنگ آبی اب های این دریاچه، دریا، ساحل و خلیج ها درجه های مختلفی دارد، از آبی ارتشی تیره گرفته تا آبی بسیار روشن و اسمانی. زیباترین آب های دنیا این منطقه ها بدون شک فضایی برای ارتباط برقرار کردن با خانواده، طبیعت و خود شماست.در ادامه یا تمیز ترین آب های دنیا و یا دیدنی ترین آب های دنیا با ما همراه باشید.

زیباترین آب های دنیا ، 13 مکان با آبی ترین آب های دنیا

Egremnoi در یونان

از مجموعه زیباترین تماشای ترین آب های جهان هیچ نقطه ای در جزیره Lefkada یونان نیست که نمایی از دریای زلال ایونیا نداشته باشد اما زیبایی ساحل Egremnoi یا Egremni واقع در غرب، زیبایی منحصر به فردی است. برای دسترسی به این ساحل از مجموعه تماشای ترین آب های جهان و یا تمیز ترین تماشای ترین آب های جهان ضروری است از تعدادی پله پرشیب پایین بیایید. به محض اینکه صحنه مغایرت سفیدی شن و ماسه و رنگ فیروزه ای اب را دیدید، متوجه می شوید که تحمل تنگ بودن پله ها و تجمع مردم در ان، ارزشش را داشته و حالا می توانید روز خود را در زیر نور افتاب سپری کنید.

دریاچه Crater در ارگان

اب عمیق و آبی رنگی که به دهانه اتشفشان زیر اب Mount Mazama می ریزد، دریاچه Crater که جزو تماشای ترین آب های جهان و یا زیباترین آب های جهان را به یکی از زیباترین دریاچه های امریکا تبدیل نموده. چون هیچ رودخانه و انشعآبی وارد این دریاچه نمی گردد، اب ان همواره شفاف است و گل و لایی ندارد، در نتیجه این اب از تمیز ترین آب های جهان برای غواصی مناسب است. هم چنین دریاچه Crater که در ارگان جنوبی واقع شده است، با عمق فرورفتگی 1943 و توسعه نور خوشید 400 فوت، عمیق ترین دریاچه استان متحده امریکاست.

Con Son در ویتنام

صخره هایی گرانیتی، اطراف اب های کریستالی Con Son را پوشانده اند. از 16 جزیره مجمع الجزایر Con Dao، تنها مورد قابل سکونت که یکی از پنهانی ترین جزایر کره زمین هم هست، Con Son می باشد. ساحل دست نخورده این جزیره که در 110 مایلی ساحل جنوبی ویتنام قرار گرفته، شن و ماسه های طلایی و اب های بسیار زیبای آبی رنگ که جزو تمیز ترین آب های جهان را داراست. اگر منظرهی فوق العاده می خواهید دریاچه دوردست مرجانی Dam Trey Bay از زیباترین آب های جهان را از قلم نیاندازید.

خلیج کوچک Devil در Virgin Gorda واقع در جزایر بریتانیایی ویرجین

گاهی اوقات کوشش زیاد برای دسترسی به یک منظره، رسیدن به ان را دلنشین تر می نماید. این موضوع در رابطه با رسیدن به این خلیج هم صادق است. وقتی از شهر جواهری رنگ بات عبور کردید به منطقه ای کوچک با شن و ماسه های سفید رنگ می رسید که همان خلیج Devil است. مطمئن باشید زیرآبی رفتن در اب های فیروزه ای و حتی استراحت و تماشای این منظره از زیباترین آب های جهان ارزش کوشش شما را دارد.

پارک ملی Plitvice Lakes در کرواسی

این پارک تنها دو ساعت از مرکز صنعتی این کشور ،زاگرب، فاصله دارد. این پارک جنگلی از نمونه زیباترین آب های جهان که از سال 1979 بخشی از میراث جهانی یونسکو بوده است، 16 دریاچه بسیار زیبا و فیروزه ای رنگ دارد که نشان دهنده بخشی از قدرت بسیار زیاد خداوند هستند. مسیری چوبی از دریاچه بالایی و پایینی پارک می گذرد که به بازدیدکننده ها فرصت گشت و گذار در این فضا و تماشای ابشارهای شفاف را می دهد و این در حالی است که قایق های گردشگری، تجربه نگاهی نزدیک تر به اب های عمیق و آبی این دریاچه در اختیار شما قرار می دهند.

Ambergris Caye در بلیز

این دریاچه که به میزان سفری کوتاه، از بزرگ ترین سد مرجانی استرالیا فاصله دارد، محلی رویایی برای غواصان است. اگر می خواهید نگاهی نزدیک به پرتو ماهی های گزنده و کوسه ها بیاندازید به Shark Ray Alley، برای اغاز کردن صبح خود در کنار لاک پشت ها، مارماهی و ماهی های رنگی به Hol Chan Marine Reserve و برای گشت و گذار در تونل های زیر اب به Blue Hole بروید. زمانی که در اب شنا نمی کنید، بر روی تخت های کنار ساحل استراحت کنید و از جریان هوای گرم لذت ببرید.

دریاچه Five-Flower در پارک ملی Jiuzhaigou واقع در چین

در مکانی که بخشی از میراث جهانی یونسکو و واقع در ناحیه Sichuan چین است، اب ابشارها به درون دریاچه ها فرو می ریزد. محبوب ترین جاذبه این پارک دریاچه Five-Flower است که اب های ساکن، شفاف و آبی رنگش بازتاب کننده ای از تصاویر درخت ها، اسمان و کوه های اطرافش می باشد.

جزیره Havelock در هند

این جزیره بخشی از سلسله جزایر Andaman در خلیج بنگال است. دسترسی به این مکان اسان نیست اما برای کسانی که می خواهند به دور از شلوغی ها از ساحل های سفید و آب های کبود لذت ببرند، ارزش سفری کوتاه را دارد. جزیره Havelock نمونه ای عالی از توضیح زندگی روستایی در نواحی استوایی است. برای تجربه منظره ای رویایی در بین درخت های نخل، سری به اب های فیروزه ای ساحل شماره 7 ،Radhanagar، بزنید.

Islas de Rosario در کلمبیا

زنجیره کوچکی از جزایر غیرقابل سکونت به نام Islas de Rosario، خارج از سواحل Cartagena وجود دارد. جزیره ای با ماسه های سفید، درخت های شاهپسند و اب های عمیق و آبی رنگ که شامل بزرگ ترین صخره های مرجانی کلمبیا و انواع موجودات استوایی می گردد. بیش تر هتل های این منطقه در Isla Grande واقع شدند. در این ناحیه قایق هایی وجود دارد که به شما فرصت گشت و گذار در جزیره را می دهند.

دریاچه Peyto در البرتو واقع در کانادا

اب های آبی رنگ این دریاچه که در پارک ملی Banff قرار گرفته، از ذوب یخ و برف های Peyto Glacier و یخزار های Wapta بوجود امده. Bow Summit که در نزدیکی Albertas Lake Louise قرار گرفته، برترین منظره برای تماشا اب های کبود این دریاچه است. بازدیدکننده های با جرئت نیز می توانند از دریاچه به سمت رودخانه یخ زده پایین بروند. اگر به استراحت لازم داشتید، حتما سری به چشمه های طبیعی اب گرم Banff بزنید.

The Maldives

این جزیره که میان دریاهای عربی و هندی قرار گرفته، یکی از برترین جزایر جهانست و به همین دلیل مقصد مورد علاقه افراد معروف است. خانه های ییلاقی کوچکی بر روی اب های این جزیره قرار گرفته اند که اطرافشان پوشیده از ماسه های سفید و نرم است. دیگر فعالیت هایی که می توان در این مکان انجام داد شامل، بازدید از زمین های بازی زیر اب، گشت و گذار در صخره های مرجانی و استراحت در برترین چشمه های اب معدنی جهان می گردد.

Palawan در فیلیپین

با این که Manila تنها به میزان پروازی کوتاه تا Palawan فاصله دارد اما تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد. جزایر پوشیده از جنگل این مجمع الجزایر کم تراکم، به وسیله اب های آبی رنگ مایل به خاکستری و ماهی هایش، صخره های مرجانی، اقامتگاه ها و سواحل پنهانی احاطه شده است.

گودال اقیانوس To Sua در ساموا

این محل بومی و مخصوص شنا که به نام The Big Hole هم شناخته می گردد، در اقیانوس ارام جنوبی قرار گرفته. گردشگر ها برای انکه از اب های آبی رنگ و مایل به خاکستری این مکان نهایت لذت را ببرند، باید در جنگل و زمین های گدازه ای روستای Lotofaga در جزیره Uplou واقع در ساموا، قدم بزنند، از نردبانی پرشیب به درون گودالی به عمق تقریبی 100 فوت، پایین بیایند (افراد شجاع تر می توانند پرشی سریع انجام دهند). اب موجود در این گودال از مجاری گدازه ای که در ارتباط با اقیانوس هستند، گرفته می گردد و مانع خشک شدن این گودال گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2229

به "زیباترین آب های دنیا ، 13 مکان با آبی ترین آب های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین آب های دنیا ، 13 مکان با آبی ترین آب های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید