ساعی: تمام کوشش دوستان خراب کردن رابطه من با ملی پوشان تکواندو است، عسکری می ترسد مرا به تمرین دعوت کند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، هادی ساعی، پرافتخارترین المپین ورزش ایران با انتقاد از مسئولان فدراسیون تکواندو گفت: بعضی دوستان کوشش می نمایند رابطه من را با ملی پوشان خراب نمایند.

ساعی: تمام کوشش دوستان خراب کردن رابطه من با ملی پوشان تکواندو است، عسکری می ترسد مرا به تمرین دعوت کند

هادی ساعی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله زیبایی زندگی، در مورد همکاری به عنوان مدیرفنی با تیم تکواندو فرمانیه گفت: قصدی برای فعالیت در تکواندو ایران نداشتم و در حال حاضر نیز به عنوان مدیرفنی در کنار این تیم هستم. هومن مهیمن، سرپرست تیم فرمانیه مثل برادرم است و با توجه به درخواست و اصرار ایشان قبول کردم برادرانه در کنارش باشم.

وی درخصوص اهداف تیم فرمانیه از حضور در لیگ برتر تکواندو گفت: بچه های ما همه جوان هستند و اکثرا آنها برای اولین بار در رده بزرگسالان و لیگ برتر حضور دارند. عملکرد بچه ها در هفته اول بد نبود و در هفته های آینده نیز بهتر خواهند شد. با توجه به اینکه اکثر بازیکنان با تیم های دیگر قرارداد داشتند ما در 2 هفته تیم را تشکیل دادیم.

مدیرفنی تیم تکواندو فرمانیه در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی افتاد که فرزان عاشورزاده به این تیم نیامد، توضیح داد: دلیل این موضوع بازی هایی است که دوستان از حالا آغاز کردند. حضور من در کنار هر تیمی به آن تیم لطمه خواهد زد و این موضوع را به مسئولان فرمانیه نیز بیان کردم. قطعا بعضی دوستان کوشش خواهند کرد که با توجه به حضور من به هر نحوی به تیم فرمانیه لطمه بزنند.

ساعی گفت: عاشورزاده بازیکن تیم فرمانیه است و به عنوان بازیکن آزاد با تیم ما قرارداد بسته است. در روزهای گذشته نیز او با اعضای تیم سابق خود خداحافظی کرد، اما دوستان تا دیدند که او به تیم ما پیوسته است اقداماتی انجام دادند تا فرزان در بازی هفته اول مقابل کن حضور نداشته باشد. تا روزهای گذشته اسم فرزان در سایت فرمانیه ثبت شده بود، اما به یک باره اسم او را از لیست ما در آوردند.

وی ادامه داد: ما شکایت کردیم و با توجه به اینکه عاشورزاده بازیکن باشگاه فرمانیه است امیدواریم به آن رسیدگی گردد. اولین لطمه را به تیم فرمانیه زدند و کار حرفه ای و اخلاقی انجام ندادند. متاسفانه دوستانی که در تیم کن هستند اخلاق را رعایت نکردند. با توجه به حضور پیشکسوتانی مانند کریمی، زوار و عبداللهی در تیم کن، انتظار ما از آنها بیشتر بود و توقع داشتیم که اصول حرفه ای و اخلاقی را رعایت نمایند. پیروز شدن به هر نحوی زیبا نیست. با این حال ما تیم جوانی هستیم و برد و باخت در هفته نخست برای ما چندان مهم نبود.

دارنده دو مدال طلا و یک برنز المپیک در مورد شرایط تیم ملی تکواندو گفت: خدا را شکر شرایط تیم ملی خوب است و امیدواریم در فرصت 10 ماه تا المپیک توکیو بچه ها با همین روند پیش بروند. آرزو دارم در المپیک نیز تیم ملی بهترین نتیجه را کسب کند. تیم ملی تکواندو روند رو به جلویی را در پیش گرفته است و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

ساعی درخصوص امکان تکرار مدال های طلای او در المپیک توکیو مطرح نمود: در دوره گذشته تیم خوبی داشتیم و در این دوره نیز بچه ها خوب هستند. فکر می کنم بچه ها توان و استحقاق این کار را دارند و فقط امیدوارم بچه ها در روز مسابقات بهترین روز ورزشی خود را تجربه نمایند. تیم ملی تحت راهنمایی عسکری خوب بوده و نتایج خوبی را گرفته است.

وی در مورد ارتباط خود با کادرفنی تیم ملی تکواندو گفت: ارتباط من نه تنها با کادرفنی بلکه با کل خانواده تکواندو خوب است و فقط با مسئولان فدراسیون تکواندو ارتباط خوبی ندارم که نمی توانم در این خصوص نیز دروغ بگویم. این عدم ارتباط نیز به خاطر بدترین کارها و اقدامات علیه من است که باید دوستان روزی در آن دنیا جوابگو باشند. من فعالیت ورزشی خود را در هیئت اجرایی کمیته المپیک انجام می دهم و معاون کاروان بازی های آسیایی و المپیک نوجوانان بودم.

قهرمان سابق تکواندو دنیا در ادامه گفت: متاسفانه دوستان در فدراسیون تکواندو حاضر نیستند اینها را اعلام نمایند و حتی در سالن مسابقات هیچ اشاره ای به پست من در کمیته ملی المپیک نکردند. هادی ساعی به کنار، اما اگر روز دوشنبه یکی دیگر از اعضای هیئت اجرایی کمیته المپیک در سالن حاضر می شد به همین شکل رفتار می کردند؟ بیان کردند که ساعی قهرمان است و خواستند که در صندلی VIP بنشینم و من مثل همواره حقیقت را می گویم، اما هیچ اشاره ای به پست من در هیئت اجرایی نکردند و نمی خواهند این کار را نیز انجام دهند.

ساعی در پاسخ به این سوال که بعد از سوءتفاهماتی که میان او میرهاشم حسینی بعد از مسابقات دنیای ایجاد شد، صحبتی با این ورزشکار داشته است، گفت: اصلا اجازه نمی دهند که با بچه های تیم ملی صحبتی داشته باشم. فدراسیون دنیای تکواندو من را به مسابقات دنیای 2017 کره جنوبی دعوت نموده بود و در طول مسابقات در VIP حضور داشتم و برای اینکه حاشیه ای ایجاد نگردد به تیم ملی نزدیک نمی شدم. بیرون از سالن مسابقات یکی از بچه های تیم ملی به من ادای احترام کرد و عکسی با من گرفت که از تهران به او زنگ زدند چرا با ساعی عکس گرفتی و در شبکه های اجتماعی منتشر کردی.

وی توضیح داد: آنها به این ملی پوش اعلام نموده بودند پولادگر از عکسی که با من گرفته است ناراحت می گردد. شاید خود پولادگر نیز از این موضوع خبر نداشته باشد، اما این رفتارها اصلا درست نیست. از میرهاشم حسینی و فریبرز عسکری بپرسید اگر من در بازی های آسیایی اندونزی نبودم او به سر وزن می رسید؟ یک بار من این موضوع را مطرح نکردم و آنها نیز نمی خواستند کسی این موضوع را بداند. حسینی از من تشکر کرد و گفت استاد اگر شما نبودید سر وزن نمی رسیدم. سرپرست کاروان بودم و در ابتدا این کار را به خاطر وظیفه ام انجام دادم و اگر به جای تکواندو هر رشته دیگری نیز بود این کار را برای ورزشکار آن انجام می دادم.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو تاکید نمود: هیچ وقت با بچه هایی تیم ملی مسئله ای نداشتم و همواره با آنها رفیق بودم و هنوز هم رفیق هستم. متاسفانه تکواندو ایران مانند کره شمالی شده و نه اجازه می دهند کسی از بیرون وارد گردد و به کسانی که داخل هستند نیز اجازه نمی دهند از بیرون خبردار شوند. دوستان حلقه ای ایجاد کردند و فقط آدم های آن حلقه می توانند فعالیت نمایند. آدم هایی که متاسفانه جای بعضی ها اصلا آنجا نیست. همه اعتبار تکواندو ایران به تیم ملی است که خدا را شکر در حال حاضر تیم ملی خوبی داریم و امیدوارم اتفاق خاصی نیز نیفتد.

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک مطرح نمود: بعد از مسابقات دنیای صحبت هایم را به میرهاشم حسینی بد رساندند در حالی که اصلا نگفتم که حسینی در صورت حضور در مسابقات نمی توانست مدال بگیرد. حرفم این بود که با کسب مدال طلای حسینی باز هم به جایی نمی رسیدیم. بحث من اصلا شخصی نبود و اعتقاد داشتم عدم مدیریت باعث شده تا ورزشکار ما ویزا نگیرد. تمام کوشش این دوستان این است که من را با بچه های تیم ملی بد نمایند و بگویند ساعی دوست نداشت طلا بگیری و از باخت تو شادمان شد. آرزوی من این است کسی از تکواندو پیدا گردد و تمام رکوردهای من را بزند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به دعوت فریبرز عسکری از خانواده تکواندو برای حضور در تمرینات تیم ملی، برنامه ای برای حضور در تمرینات خواهد داشت، یادآور شد: عسکری روز گذشته نیز به من این موضوع را بیان کرد، اما آدم احساس می نماید این گفتن یک نوع تعارف است. فریبرز عسکری دوست صمیمی من است و ارتباط خوبی نیز با او دارم، اما بنده خدا وقتی می خواهد کسی را دعوت کند خودش نیز می ترسد.

ساعی در سرانجام گفت: اینجا خانه من است و همانطور که گفتم از کسی دعوت نمی خواهم. امکان دارد حضور من در تمرینات نتیجه برعکسی برای ملی پوشان داشته باشد. طرف در خانه تکواندو می خواهد که در VIP بنشینم، اما می دانم بیرون از اینجا به دنبال اختلال و لطمه زدن به زندگی شخصی من است. هر کسی که اسم ورزش را می شنود فکر می نماید همه در ورزش تختی و پوریای ولی هستند، اما متاسفانه ورزش اصل خود را از دست داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 25 آبان 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 449

به "ساعی: تمام کوشش دوستان خراب کردن رابطه من با ملی پوشان تکواندو است، عسکری می ترسد مرا به تمرین دعوت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعی: تمام کوشش دوستان خراب کردن رابطه من با ملی پوشان تکواندو است، عسکری می ترسد مرا به تمرین دعوت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید