شرایط نمایش فیلم های اول در جشنواره سینماحقیقت

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مدیر روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت گفت که سال جاری شرط نمایش اول فیلم های مستند ایرانی یا همان پریمیر ایران در این جشنواره اجرا خواهد شد.

شرایط نمایش فیلم های اول در جشنواره سینماحقیقت

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مدیر روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت گفت که سال جاری شرط نمایش اول فیلم های مستند ایرانی یا همان پریمیر ایران در این جشنواره اجرا خواهد شد.

شهنام صفاجو ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: اگرچه سال جاری شیوع ویروس کرونا باعث شده تا سینماحقیقت به سمت برگزاری مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برود، اما طبق قرار قبلی، در این دوره جشنواره شرط نمایش اول یا همان Iranian Premier فیلم های منتخب بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: در بند 2 مقررات و مشخصات مربوط به اثر در فراخوان چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت آمده است: آثار بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی پیش از این نباید در تلویزیون، اکران عمومی، شبکه نمایش خانگی و یا جشنواره داخلی دیگری به نمایش درآمده و همچنین در ادوار گذشته جشنواره سینما حقیقت نیز به دبیرخانه ارائه نشده باشند.

مدیر روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت افزود: این شرط، مشمول مستند های خارجی و همینطور فیلم های ایرانی که در جشنواره های خارجی به نمایش درآمده اند، نمی گردد.

صفاجو یادآور شد: متقاضیان حضور در جشنواره می بایست تا روز 5 مهرماه، فرم شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت را روی پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir و یا وب سایت مرکز گسترش www.defc.ir بصورت آنلاین تکمیل نموده و نسخه نهایی فیلم خود را حداکثر تا 15 مهرماه 99 به وسیله ارائه لینک یا به شکل فیزیکی به دبیرخانه سینماحقیقت ارائه کنند.

وی در انتها گفت: با توجه به پاندمی کرونا و شرایط مبهم در برگزاری فیزیکی جشنواره، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از مدت ها قبل به زیرساخت ها و پلت فرم های برگزاری آنلاین سینماحقیقت توجه نموده است و امیدواریم با کوشش همه همکاران و مشارکت مستندسازان محترم، آذرماه سال جاری جشنواره ای متفاوت و مطلوب را برگزار کنیم.

لازم به ذکر است: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1253

به "شرایط نمایش فیلم های اول در جشنواره سینماحقیقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نمایش فیلم های اول در جشنواره سینماحقیقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید