طرح کاهش آلودگی هوا نمره منفی گرفته است، شهرداری باید به سمت درآمد های پایدار حرکت کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به آمار های مطرح شده در حوزه افزایش مرگ و میر ها در اثر آلودگی هوا، گفت: دولت و شهرداری عزمی برای رفع معضل آلودگی هوا ندارند.

طرح کاهش آلودگی هوا نمره منفی گرفته است، شهرداری باید به سمت درآمد های پایدار حرکت کند

به گزارش، مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به برخی آمار ها مبنی بر مرگ و میر روزانه 15 نفر بر اثر آلودگی هوا در کلانشهر تهران، گفت: رویه فعلی مدیریت شهر تهران و همچنین عدم اثرگذاری طرح کاهش آلودگی هوا در تشدید چالش های این کلانشهر موثر بوده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شهرداری باید به سمت درآمد های پایدار شهری حرکت کند، افزود: طرح کاهش آلودگی هوا نتوانست معضل ترافیک و آلودگی تهران را کم کند از این رو تجدیدنظر در این حوزه لازم است.

وی با تاکید بر اینکه باید از تجارب کشور های پیروز برای رونق شهرداری ها بهره برد، شرح داد: شهرداری نباید با استفاده از چنین طرح هایی به فکر ایجاد درآمد پایدار باشد، زیرا تکیه بر طرح هایی همچون کاهش آلودگی هوا یعنی چراغ سبز به تردد های بیشتر و در نتیجه ترافیک و آلودگی بیشتر شهر تهران از این رو لازم است تغییر رویه رخ دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه متاسفانه عزم جدی در دولت و شهرداری برای کاهش آلودگی هوا وجود ندارد، گفت: اینکه منتظر وزش باد برای بهبود شرایط هوا باشیم نشان از بی برنامه گی در این حوزه دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لازمه الزام مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی مهیا بودن شرایط در این حوزه است، افزود: وقتی در حوزه مترو و اتوبوس با کمبود ناوگان روبرو هستیم نمی توانیم انتظار داشته باشیم مردم اقبالی به استفاده از این ناوگان ها داشته باشند.

منبع:میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 بهمن 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 617

به "طرح کاهش آلودگی هوا نمره منفی گرفته است، شهرداری باید به سمت درآمد های پایدار حرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح کاهش آلودگی هوا نمره منفی گرفته است، شهرداری باید به سمت درآمد های پایدار حرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید