فیلیپه کایسدو مهاجم نو پرسپولیس کیست؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، پس از کش وقوس های فراوان پرسپولیس با یک مهاجم خارجی به توافق رسید و فیلیپه کایسدو، مهاجم حرفه ای و شناخته شده اکوادوری که سابقه بازی در لیگ های معتبری، چون ایتالیا، انگلیس و اسپانیا را دارد، قرار است به زودی لباس سرخ پوشان تهرانی را بر تن کند و مسائل فاز تهاجمی این تیم را به حداقل برساند. در این گزارش با این بازیکن 35 ساله بیش تر آشنا خواهیم شد.

فیلیپه کایسدو مهاجم نو پرسپولیس کیست؟

از شروع با بارسلونا تا پیوستن به منچسترسیتی در اوج جوانی

پرسپولیس، سیزدهمین تیم این مهاجم تنومند خواهد بود. او کار خود را در اکوادور و در آموزشگاه تیم های بارسلونا و روکافوئرته شروع کرد و نهایتا در سال 2006 و در شرایطی که هنوز 18 ساله نشده بود با وجود پیشنهاد بوکاجونیورز آرژانتین به بازل سوئیس پیوست تا خیلی زود به رویای بازی در اروپا جامه عمل بپوشاند. عملکرد خوب در این تیم سوئیسی باعث شد تا مورد توجه تیم های مطرحی، چون یوونتوس، اورتون و میلان قرار بگیرد، اما فیلیپه راهی شهر منچستر شد تا با هفت میلیون یورو به عضویت آبی آسمانی ها دربیاید.

کوچ آدریانوی اکوادور به خاطر توس، آدبایور و سانتاکروس

فرم بازی کایسدو و فیزیک او باعث شد تا او را با آدریانوی برزیلی مقایسه نمایند. با وجود رضایت نسبی طرفداران سیتی از مهاجم اکوادوری خود، او بیش از یک سال در انگلیس دوام نیاورد. کایسدو طی 35 بازی 7 گل به ثمر رساند که 4 گل در لیگ برتر بود. او اکثرا به عنوان بازیکن تعویضی روانه میدان شد و در جام یوفا هم جزو مهره های ارزشمند سیتیزن ها بود. شدت گرفتن هزینه های باشگاه و استخدام مهاجم هایی، چون روکه سانتاکروس، کارلوس توس و امانوئل آدبایور باعث شد تا فیلیپه به تیم های دیگر قرض داده گردد.

از نجات لوانته تا گلزنی برابر بارسلونا

اسپورتینگ لیسبون، مالاگا و لوانته اسپانیا سه تیمی بودند که کایسدو حدفاصل سال های 2009 تا 2011 برای آن ها به صورت قرضی به میدان رفت. هرچه قدر دوران حضور در پرتغال فاجعه بار بود، او در اسپانیا و خصوصا در لباس تیم لوانته خوش درخشید. او با گل های خود پیروز شد این تیم را در لالیگا نگه دارد. یکی از این گل ها در جریان تساوی سرنوشت ساز برابر بارسا به ارمغام آمد که مهاجم اکوادوری از اشتباه جرارد پیکه نهایت استفاده را برد و دروازه بلوگرانا را باز کرد.

حضور در استادیوم آزادی و ارسال پاس گل مقابل استقلال

با وجود علاقه لوانته به دائمی کردن قرارداد کایسدو، این بازیکن تصمیم گرفت با دریافت دستمزدی بیشتر در انتقالی جنجالی راهی لوکوموتیو مسکو گردد. نمایش فیلیپه در روسیه قابل قبول بود و او پس از حدود 2 سال تصمیم گرفت بازهم برای گرفتن پول بیشتر به آسیا بیاید و به عضویت الجزیره امارات دربیاید. دوران حضور در حاشیه خلیج فارس بسیار کوتاه بود. کایسدو تنها 9 بار در لیگ برای این تیم به میدان رفت و دست بر قضا 4 گل هم به ثمر رساند، اما با حضور میرکو ووچینیچ، قرارداد فیلیپه با این تیم اماراتی فسخ شد. او در همین ایام و در جریان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا سفری به ایران داشت و در استادیوم آزادی مقابل استقلال به میدان رفت. ملاقاتی که با نتیجه مساوی 2-2 به اتمام رسید و کایسدو پاس گل اول تیمش را ارسال کرد. او در این تورنمنت یک بار دروازه الریان قطر را گگردد.

این بار اسپانیا، کایسدو را نجات داد

بازگشت به اسپانیا بازهم برای کایسدو خوش یمن بود. او 3 سال برای اسپانیول بازی کرد و عملکرد نسبتا خوبی داشت. 103 بازی، 24 گل و 4 پاس گل برای این مهاجم اکوادوری به ثبت رسید. تنها نکته تاریک در این 3 فصل این بود که فیلیپه 8 بار دچار مصدومیت های مختلف شد و ملاقات های قابل توجهی را از دست داد. با این حال در سال 2017 شاهد حضور او در فوتبال ایتالیا بودیم.

فیلیپه، برترین تعویص طلایی لاتسیو

کایسدو زیر نظر سیمونه اینزاگی تبدیل به تعویض طلایی شد. برترین گلزن سری آ در اوقات اضافه. او 6 بار پیروز به انجام این کار شد و قربانی اصلی اش یوونتوس بود. کایسدو در طول دوران بازی گری اش بیش ترین حضور را در ترکیب بیانکوچلستی داشت و در 139 مسابقه برای این تیم، 33 گل زد و 15 پاس گل داد. فیلیپه با لباس لاتسیو فرصت حضور در لیگ قهرمانان اروپا را هم پیدا کرد و یک بار دروازه زنیت روسیه را باز کرد. فتح 2 سوپرکاپ ایتالیا و یک جام حذفی، روز های درخشان این مهاجم 183 سانتی متری را در مرکز ایتالیا تکمیل کرد.

لطف بزرگ اینزاگی به کایسدو

در فصل 2022-2021 شاهد انتقال کایسدو به تیم جنوا بودیم. یک جا به جایی شکست خورده که به نتیجه نرسید و طرفین خیلی زود درباره اش به توافق رسیدند. کایسدو اکثرا مصدوم بود و در 10 بازی یک گل به تورینو زد. البته که او 3 پاس گل را هم در این مدت به ثبت رساند. در ادامه سیمونه اینزاگی بازهم به مهاجم باتجربه اعتماد کرد. کایسدو راهی اینترمیلان شد تا نقش یک مهاجم تعویضی را در بازی های گره خورده ایفا نماید. بازهم مصدومیت دست از سر این بازیکن برنداشت. فیلیپه سه بار مقابل تیم های جنوا، فیورنتینا و سامپدوریا به میدان رفت که مجموع دقایق حضورش در زمین 21 دقیقه بود و همراه با گل یا پاس گل نشد. البته که در این ایام یک قهرمانی دیگر در جام حذفی هم به ویترین افتخارات کایسدو اضافه شد که بازهم آن را مدیون سیمونه اینزاگی بود.

امارات، عربستان و حالا ایران

پس از هشت سال شاهد بازگشت کایسدو به فوتبال آسیا بودیم و این بار او به عضویت تیم اب ها از عربستان عایدی. تیمی کم نام ونشان در لیگ حرفه ای که مهاجم اکوادوری و سابق اینترمیلان برای شان در 24 بازی 3 گل به ثمر رساند؛ و حالا نوبت به پرسپولیس رسیده است. سومین مقصد آسیایی فیلیپه کایسدو. بازیکنی که دیگر جوان نیست و به تازگی 35 ساله شده است. بازیکنی که 138 بازی در لالیگا، 117 بازی در سری آ و 27 بازی در لیگ برتر انگلیس انجام داده و در این سه لیگ معتبر 69 گل به ثمر رسانده است. کایسدو در 12 تیم مختلف و در هشت کشور گوناگون فعالیت داشته و 300 بازی را به عنوان مهاجم نوک در زمین بوده است. وینگر راست، وینگر چپ، مهاجم سایه و هافبک چپ دیگر پست هایی بوده اند که کایسدو به مدت خیلی کوتاه در آن منطقه ها بازی نموده است.

برزیل، پرتغال و آرژانتین قربانیان کایسدو در لباس اکوادور

پیش از سرانجام این گزارش نگاهی به فعالیت او در عرصه ملی بیندازیم. او طی 12 سال، 68 بازی برای تیم ملی کشورش انجام داد و 22 گل به ثمر رساند. حضور در کوپاآمریکا های سال های 2007 و 2011 و بعلاوه بازی در جام جهانی 2014 را باید به کارنامه کایسدو اضافه کنیم. او ششمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی کشورش به شمار میرود و سابقه گلزنی برابر تیم های برزیل، پرتغال و آرژانتین را دارد. دبل برابر سلسائو در کوپاآمریکای 2011 اوج کار او بود. شبی که به جز کایسدو، پاتو و نیمار هم عالی کار کردند و برزیل با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد. فیلیپه در جریان ملاقاتی محبت آمیز مقابل پرتغال پیروز شد گل سوم و پیروزی بخش تیمش را وارد دروازه سلسائوی اروپا کند. در ادامه و در مقدماتی جام جهانی 2018 شاهد گلزنی او برابر آرژانتین بودیم. اکوادور در آن بازی خارج از خانه با 2 گل به پیروزی رسید و زننده گل دوم، بازیکن نو پرسپولیس بود.

اگر بازهم مصدوم نگردد، یاری می نماید!

باید دید کایسدوی پا به سن گذاشته ار لحاظ فیزیکی در چه شرایطی است. آیا بازهم قرار است مصدومیت های عضلانی به سراغش بیایند یا خیر. اگر این بازیکن مسئله ای از این بابت نداشته باشد و در شرایط بازی باشد می تواند با قدرت تمام نمایندگی اش شرایط سرخ پوشان در فاز تهاجمی را تغییر دهد.

منبع: فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 20 شهریور 1402 بروزرسانی: 20 شهریور 1402 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2330

به "فیلیپه کایسدو مهاجم نو پرسپولیس کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلیپه کایسدو مهاجم نو پرسپولیس کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید