غیبت علی دایی در جلسه سرنوشت ساز فیفا درباره جام جهانی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش خبرنگاران، چند ماه پیش بود که کشور عربستان به فیفا پیشنهاد داد مسابقات جام جهانی به جای چهار سال، هر دو سال یک بار برگزار گردد. در کنگره ماه می فیفا با 166 رای موافق و 22 رای مخالف، مقرر شد آنالیز بیشتر این پیشنهاد در دستور کار قرار بگیرد و این اتفاق قرار است در دوحه قطر رخ بدهد.

غیبت علی دایی در جلسه سرنوشت ساز فیفا درباره جام جهانی

روزنامه الشرق الاوسط عربستان اطلاع داد حدود 80 مربی و بازیکن در جلسات رسمی دو روزه که این هفته در دوحه قطر برگزار می گردد، در فرایند مشورت و بحث درباره پیشنهاد عربستان حضور خواهند داشت تا طرح برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی تصویب گردد.

این جلسات زیر نظر فیفا و با حضور آرسن ونگر سرمربی سابق تیم آرسنال و مدیر توسعه فیفا برگزار خواهد شد.

به گزارش الشرق الاوسط، گروه مشورتی که در حال حاضر در دوحه حضور دارد متشکل از بیش از 80 بازیکن و مربی است که روی هم رفته تجربه حضور در بیش از 3 هزار بازی بین المللی و بیش از 300 مسابقه جام جهانی را دارند.

نفراتی مانند رونالدو و کارلوس از برزیل، لوتار ماتئوس و سامی خدیرا از آلمان، پیتر اشمایکل از دانمارک، دیوید ترزگه از فرانسه، مایکل اوون و جان تری از انگستان، مارکو فان باستن از هلند، زانتی، زابالتا و ماسکرانو از آرژانتین، دروگبا از ساحل عاج، مارکو ماتراتزی از ایتالیا، نونو گومز از پرتغال، تیم کیهیل از استرالیا، کیسوکه هوندا از ژاپن، علی الحبسی از عمان و سامی الجابر از عربستان در این جلسات حضور خواهند داشت اما نامی از بازیکنان و مربیان ایران از جمله علی دایی در این گزارش دیده نمی گردد.

الشرق الاوسط مدعی شده است این پیشنهاد عربستان جنجال ها و چالش های بیشتری را در پی خواهد داشت بخصوص بعد از اعلام حمایت کنفدراسیون فوتبال آفریقا از طرح عربستان چرا که این کنفدراسیون شامل 55 فدراسیون از 211 فدراسیون جهانی است در حالی که اتحادیه فوتبال اروپا به دلایل فنی و زمانی با طرح عربستان مخالف است.

الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا روز گذشته تاکید نمود که برگزاری مسابقات جام جهانی به این شکل باعث کاهش کیفیت و ارزش این رقابت ها خواهد شد. ما معتقدیم که اصل جام جهانی در ارزش آن به اسم یک رویداد منحصر به فرد نهفته است و برگزاری دو سال یک بار باعث مشروعیت کمتر این مسابقات و کمرنگ شدن جام جهانی می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1824

به "غیبت علی دایی در جلسه سرنوشت ساز فیفا درباره جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت علی دایی در جلسه سرنوشت ساز فیفا درباره جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید