قیمت ها در ماه رمضان افزایش نمی یابد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در ستاد تنظیم بازار امروز در مورد تأمین کالاهای مصرفی ماه رمضان تصمیم گیری شد.

قیمت ها در ماه رمضان افزایش نمی یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی در مورد برنامه های ستاد تنظیم بازار برای تأمین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان گفت: در این جلسه برای تأمین کالاهای مصرفی به خصوص کالاهای پروتئینی و لبنیات تصمیم گیری شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته توانستیم بخش عمده ای از مصرف کشور را تأمین کنیم و بازار شرایط نسبتاً آرامی داشت، اضافه کرد: در کارگروه تنظیم بازار امروز گزارشاتی در مورد توزیع کالاهای سطح کشور در روزهای سرانجام سال داشتیم.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: مجموعه وزارت جهاد کشاورزی گزارشات مختلفی را در مورد تأمین و توزیع مواد پروتینی برای ماه مبارک رمضان ارائه نموده است. امیدواریم ماه رمضان شرایط قیمتی بازار در شرایط مطلوبی باشد. البته در مورد تأمین شکر، مواد خوراکی مثل زولبیا و بامیه گزارشات مختلفی ارائه شده است.

قبادی در مورد تأمین اقلام مورد احتیاج مناطق سیل زده اظهار داشت: برای این مناطق به طور نامحدود و براساس تقاضای استانداران کالاهای مصرفی همچون آرد، برنج، گوشت، مرغ، روغن و غیره تأمین می گردد.

در ماه رمضان افزایش قیمت نخواهیم داشت

وی با بیان اینکه قرار نیست در ماه مبارک رمضان افزایش قیمت داشته باشیم، گفت: قیمتها در سایت سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان درج شده است. قیمت مرغ همچنان 11 هزار و 500 تومان است؛ البته هم اکنون وزارت جهاد کشاورزی روزانه 1250 تن مرغ در میدان اصلی شهر تهران توزیع می نماید. در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران هم مرغ توزیع می گردد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جلسه امروز سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان قیمت مرغ را 12 هزار و 300 تومان اظهار داشت که مورد قبول اعضا قرار نگرفت. قرار شد برای پیشگیری از افزایش قیمت مرغ، عرضه افزایش پیدا کند. همچنین شکر به طور گسترده توزیع می گردد.

قبادی با بیان اینکه قیمت گوشت هم اکنون 90 هزار تومان است، اظهار کرد: قیمت پیاز بعد از ممنوعیت صادرات کاهش پیدا کرد و بیش از این هم کاهش پیدا می نماید. طبق گزارش سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان قیمت گوجه در خرده فروشی ها حدود 6 هزار تومان است.

وی در سرانجام گفت: شهروندان می توانند گزارشات خود از افزایش قیمت غیر قانونی را به سامانه 124 اطلاع دهند. سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان و بازرسی های اصناف با افزایش غیرقانونی قیمتها به شدت مقابله می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 168

به "قیمت ها در ماه رمضان افزایش نمی یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ها در ماه رمضان افزایش نمی یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید