مدال طلای پیاز ایران، بر گردن کشاورز جیرفتی

به گزارش مجله زیبایی زندگی، کشاورز جیرفتی پس از ارزیابی های لازم توسط کمیته های تخصصی در سطح ملی، به عنوان تولید کننده نمونه پیاز کشور انتخاب و مدال طلای پیاز ایران را به خود اختصاص داد.

مدال طلای پیاز ایران، بر گردن کشاورز جیرفتی

به گزارش مجله زیبایی زندگی آنلاین به نقل از ایرنا، عباس محمدی فرد تولیدکننده نمونه پیاز در سال زراعی 97-98 اظهار کرد: کشاورز زاده هستم، شغل پدرم کشاورزی بوده و از ابتدای دوران نوجوانی و جوانی در کنار پدر و برادران مشغول به کشاورزی بودم.

وی گفت: در دوران جوانی علاقه زیادی به ورزش هندبال داشتم و در کنار درس و کمک در زمینه کشاورزی به خانواده، این مقوله را به صورت حرفه ای دنبال کردم تا جایی که به عنوان بازیکن تیم استان کرمان انتخاب و در مسابقات شرکت می کردم.

محمدی فرد افزود: پس از فراغت دوران متوسطه مدرسه به خدمت مقدس سربازی رفتم و پس از اتمام این دوران بلافاصله مشغول به تحصیل در دانشگاه جیرفت شدم و همزمان با تحصیل اولین کشاورزی مستقل خود را کلید زدم.

سلطان پیاز ایران ادامه داد: با توجه به اینکه رشته تحصیلی دانشگاهی ام کشاورزی بود، همزمانی تحصیل در رشته کشاورزی و فعالیت کشاورزی، درس های بزرگی به من آموخت که در هیچ دانشگاهی قابل یادگیری نبود.

وی اعلام نمود: نخستین تجربه کشاورزی مستقل خود را با کشت یک هکتاری شروع کردم، سال 78 نیم هکتار پیاز و نیم هکتار سیب زمینی کشت کردم تا اگر شرایط بازار پیاز خوب نبود در زمینه کشت سیب زمینی سود کنم.

محمدی ادامه داد: نخستین تجربه کشاورزی مستقل من با بارش تگرک کاملا نابود شد ولی ناامید نشدم و دوباره تصمیم به کشت پیاز و سیب زمینی کردم.

وی اظهار کرد: از ابتدای نخستین کشاورزی مستقل در سال 78 تا کنون شکست ها و تجارب زیادی کسب کردم و پیروزیت امروز من نتیجه همان شکست ها و کسب تجربه های دیروز است.

پیازکار نمونه کشور اعلام نمود: دیروز از یک هکتار شروع به کشاورزی کردم و امروز به 100 هکتار رسیدم و این لطف خداوند و تلاش و پشتکار شبانه روزی بود چرا که نابرده رنج، گنج میسر نمی شود.

وی گفت: در دوران طلایی جوانی، ورزش، درس و کار را در کنار یکدیگر انجام می دادم و به لطف خداوند متعال در همه زمینه ها پیروز بودم.

محمدی گفت: دارای مدرک کارشناسی ارشد کشاورزی هستم، علاوه بر کشاورزی، ورزش و کسب تحصیلات عالیه از سال 83 به عنوان کارشناس صندوق بیمه محصولات کشاورزی جنوب کرمان فعالیت می کرده ام و هم اکنون به عنوان کارشناس صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان های جیرفت و کهنوج هستم.

وی اظهار کرد: بزرگترین آرزوی من تاسیس پارک لجستیک محصولات کشاورزی است تا با راه اندازی این مجموعه دست واسطه ها و دلالان خرید محصولات کشاورزی را کوتاه کنم.

محمدی فرد افزود: با بیان اینکه پارک لجستیک کشاورزی، مرکز لجستیکی است که بر فعالیت هایی در حوزه تجمیع، انبارداری، نگهداری، توزیع و خدمات ارزش اضافه کرده محصولات کشاورزی تمرکز دارد، با راه اندازی این پارک علاوه بر اشتغالزایی، بازار محصولات کشاورزی منطقه سرو سامان می گیرد.

کشاورز نمونه کشوری اعلام نمود: تلخ ترین خاطرات دوران کشاورزی ام ضرر و زیان های مالی ای بود که در اثر شرایط جوی و نوسان بازار متحمل شدم و به طور شاخص تلخ ترین تجربه دوران کشاورزی من در سال 82 رقم خورد ولی من این شکست ها را با نگاهی مثبت به عنوان تجربه و راهی نو استفاده کردم و امروز شاهد نتیجه تجربیات خود با کسب عنوان برتر تولیدکننده پیاز کشور هستم.

وی گفت: شیرین ترین تجربه دوران کشاورزی ام در سال گذشته رخ داد و سال گذشته بیشترین میزان قیمت پیاز در تاریخ عمر کشاورزی جنوب کرمان رقم خورد که به عنوان سال طلایی پیازکاران، ماندگار شد.

پیازکار نمونه کشور اظهار کرد: پیروزیت فقط به تعداد اندکی از افراد تعلق ندارد، بنابراین اگر هر فردی به دنبال پیروزیت برود و تلاش همراه با تدبیر داشته باشد پیروز می شود.

وی گفت: کیفیت محصول تولیدی و انجام آزمایش های مختلف از جمله آزمایش نیترات و خاک و همچنین گواهی سلامت محصول تولیدی از جمله شاخص های انتخاب اینجانب به عنوان پیازکار نمونه کشور بود.

وی افزود: تغییر جهت کشاورزی سنتی به صنعتی از دیگر علت های انتخابم به عنوان تولیدکننده نمونه کشوری بود به همین دلیل شتاب حرکت از کشاورزی سنتی به سوی کشاورزی صنعتی باید بیشتر شود و در این جهت کاهش سطح زیر کشت و در عین حال افزایش میزان تولید در کنار رعایت استانداردهای بین المللی برای تحول در این بخش و پیروزیت در صادرات باید مورد توجه باشد.

محمدی فرد اظهار کرد: محصولات تولیدی خود را به استان های همجوار و کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، قطر، عمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می کنم.

وی گفت: آماده انتقال تجارب خود به دیگر کشاورزان هستم، با توجه به تجاربی که در سال های گذشته کسب کرده ام به همه افرادی که مشورت در مورد کشاورزی می خواهند تجارب خود را ارائه می دهم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 751

به "مدال طلای پیاز ایران، بر گردن کشاورز جیرفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدال طلای پیاز ایران، بر گردن کشاورز جیرفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید