مقام دوما: تنها گفت وگوی با تهران که واشنگتن را راضی می کند تسلیم بدون قیدوشرط ایران است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه معتقد است، آمریکا خواستار گفت وگو با ایران نیست و هدف واقعی آنها مجبور کردن تهران به خروج کامل از برجام و از این طریق، همراه کردن اتحادیه اروپا با خود برای اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی است.

مقام دوما: تنها گفت وگوی با تهران که واشنگتن را راضی می کند تسلیم بدون قیدوشرط ایران است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در تفسیر آغاز مرحله سوم کاهش تعهدات ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) چنین ابراز عقیده کرد که آمریکا می خواهد ایران را مجبور سازد به طور کامل از توافق هسته ای خارج شده و اتحادیه اروپا را هم به سمت برقراری رژیم تحریم های کامل علیه تهران سوق دهد و واشنگتن در واقع تمایلی برای گفت وگوی واقعی با تهران ندارد.

این مقام پارلمانی روس روز جمعه گفت: اقدام اخیر ایران در پاسخ به تحریم های جدید آمریکا، عدم توانایی اتحادیه اروپا برای راه اندازی مکانیسم مالی وعده داده شده برای دور زدن تحریم های آمریکا و همچنین جبران خسارات ناشی از سیاست واشنگتن برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران است.

اسلوتسکی اضافه کرد: ایالات متحده یک هدف تعیین را دنبال می کند؛ مجبور کردن ایران به خروج کامل از توافق هسته ای و بدین طریق مجبور کردن کشورهای اروپایی به پیوستن به بسته تحریم های ضدایرانی تحت کنترل آمریکا. واشنگتن امیدوار است با کمک از سرگیری رژیم تحریم ها از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا، ایران در انزوای سیاسی کامل قرار گرفته و وخامت اوضاع در منطقه خلیج فارس تشدید شود. در مجموع کاخ سفید امیدوار است تا از این طریق بتواند نظام جمهوری اسلامی در ایران را سرنگون کند.

رئیس کمیته امور بین الملل دومای معتقد است که اظهارات شنیده شده از واشنگتن درباره آمادگی برای گفت وگوی مستقیم با مقامات تهران بعید است دورنمای جدی داشته باشد. وی توضیح داد: برخلاف کره شمالی، ایران نه سلاح هسته ای دارد و نه موشک هایی که بتواند به خاک آمریکا برسد. بنابراین تنها گفت وگوی مستقیم با تهران که می تواند واشنگتن را راضی نگه دارد طبق سناریوی آمریکایی ها، تسلیم بدون قید و شرط تهران است.

اسلوتسکی تاکید کرد: ایران همچنان سیاست نسبتاً خویشتن دارانه ای را دنبال می کند. دقیقا بعد از گذشت یک سال از خروج یک جانبه آمریکا از برجام، جمهوری اسلامی کاهش تدریجی تعهدات خویش را گفت و هر یک از مراحل این کاهش تعهدات نیز در پاسخ به ادامه تحریم های یک جانبه آمریکا بوده است.

وی با یادآوری اینکه مذاکرات بین تهران و سه کشور اروپایی شرکت کننده در برجام تنها در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که منافع قابل قبول برای دو طرف در نظر گرفته شود، اضافه کرد: روسیه همواره خواستار اجرای تعهدات همه طرفین شرکت کننده در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بوده و هست و در سطوح مختلف از جمله در سطح پارلمانی، تلاش کرده تا به حفظ توافق هسته ای و راه اندازی مکانیسم موثری برای نجات آن کمک کند.

لازم به یادآوری است که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در تاریخ 6 سپتامبر (15 شهریور ماه)، آغاز مرحله سوم کاهش اجرای کامل تعهدات این کشور در چارچوب توافق هسته ای را گفت. به گفته وی، تهران از این پس از اجرای محدودیت های در نظر گرفته شده در چارچوب برجام در زمینه تحقیقات اتمی خودداری خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 373

به "مقام دوما: تنها گفت وگوی با تهران که واشنگتن را راضی می کند تسلیم بدون قیدوشرط ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام دوما: تنها گفت وگوی با تهران که واشنگتن را راضی می کند تسلیم بدون قیدوشرط ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید