نظام رتبه بندی صادراتی شرکت های زیست فناوری تدوین می گردد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، مطابق با سند منظره 1404 جمهوری اسلامی ایران و یه استناد نقشه جامع علمی کشور، سهم کشور از تولیدات زیست فناوری جهان باید به 3 درصد برسد و تحقق این موضوع بنابر مصوبه تشکیل ستاد توسعه زیست فناوری جزء ماموریت های اصلی این ستاد محسوب می گردد.

نظام رتبه بندی صادراتی شرکت های زیست فناوری تدوین می گردد

مطابق با آمار ستاد توسعه زیست فناوری، در سال 1395 کل ارزش تولیدات زیست فناوری در کشور حدود 1.9 میلیارد دلار بوده است که با توجه به ارزش بازار جهان در سال 1395 معادل 379 میلیارد دلار، سهم ایران از بازارهای جهانی 0.5 درصد بوده است.

با در نظر گرفتن رشد مرکب 12 درصدی، ارزش کل بازار در سال 1404، معادل 1038 میلیارد دلار خواهد بود که با در نظر گرفتن هدف 3 درصدی ستاد توسعه زیست فناوری، ارزش تولیدات زیست فناوری کشور باید به عدد 31 میلیارد دلار برسد. تحقق این امر جز از جهت صادرات میسر نخواهد بود.

به همین جهت ایجاد نظام رتبه بندی علاوه بر تشویق شرکت ها برای حرکت به سمت صادرات، باعث جهت دهی هرچه بهتر تسهیلات و حمایت های صادراتی به شرکت های فعال در این حوزه خواهد شد.

بر این اساس، ارزیابی صادراتی شرکت های حوزه فعالیت ستاد زیست فناوری و ایجاد نظام رتبه بندی صادراتی، می تواند ستاد را در نیل به این هدف کمک رساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1932

به "نظام رتبه بندی صادراتی شرکت های زیست فناوری تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام رتبه بندی صادراتی شرکت های زیست فناوری تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید