نقدها و نمرات دیابلو 4 منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند به ریشه ها

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مجموعه دیابلو (Diablo) را می توان یکی از پرطرفدارترین مجموعه های تاریخ دنیای بازی های ویدئویی دانست. این عناوین به شدت با کیفیت بوده و سابقه بسیار خوبی در دنیای گیمینگ دارند. همین موضوع باعث شد زمانی که دیابلو 4 معرفی گشت انتظارات از آن به شدت بالا باشد. حال با نقد و نمراتی که از این بازی منتشر شده، توانسته انتظارات را برآورده کند.

نقدها و نمرات دیابلو 4 منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند به ریشه ها

اولین بازی دیابلو در سال 1996 منتشر شد و داستان این مجموعه را شروع کرد. پس از آن ما شاهد چندین بازی دیگر از این مجموعه بودیم که داستان آن را ادامه می دادند. قبل از دیابلو 4، بازی دیابلو 3 در سال 2012 عرضه شد. با گذشت 10 سال بلیزارد (Blizzard) تصمیم گرفت شماره بعدی این مجموعه را معرفی نموده و حال این بازی منتشر شده است.

دیابلو 4 نسبت به عناوین قبلی ارتقاء بسیار زیادی داشته است. این موارد شامل گرافیک، طراحی کلی بازی، گیم پلی و البته داستان آن است که همگی نسبت به قبل بهبود زیادی داشته اند. از طرفی بلیزارد نیز کوشش نموده تا تنوع محیط را در بازی دیابلو 4 بیشتر کند و همین موضوع باعث استقبال بیشتر منتقدان شد.

بازی دیابلو 4 توانست امتیاز امتیاز 88 را از سایت متاکریتیک (Metacritics) و امتیاز 90 را از سایت اپن کریتیک (Open Critics) دریافت کند. این امتیاز نشان می دهد که گیمرها با یک عنوان بسیار با کیفیت روبرو بوده که به راحتی هواداران مجموعه دیابلو را راضی می نماید.

خلاصه نقدها و نمرات بازی دیابلو 4

Windows Central - امتیاز 10 از 10

اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، دیابلو 4 امکان دارد برترین بازی ساخته شده به وسیله شرکت بلیزارد باشد. به طور کلی این مجموعه چیزی نیست که بتوان به راحتی به استانداردهای آن رسید و این شرکت به برترین نحو این کار را انجام داده است. داستان سرایی بسیار زیبا، به همراه طراحی هنری بی نظیر، عدم وجود باگ و قابلیت شخصی سازی بسیار زیاد مواردی هستند که باعث شده این بازی یکی از برترین عناوین ساخته شده در تاریخ باشد. دیابلو 4 را می توان مهم ترین بازی شرکت بلیزارد پس از دنیای وارکرفت (World of Warcraft) دانست.

Gaming Trend - امتیاز 10 از 10

دیابلو 4 یک تغییر بسیار بزرگ را در مجموعه دیابلو نشان می دهد. این بازی تبدیل به یک عنوان دنیا باز و بسیار مجذوب کننده شده که هم کاربران نو را به خود جذب نموده و هم کاربران قدیمی را دوباره به تجربه این بازی باز می گرداند. در دیابلو 4 پیچیدگی با انعطاف پذیری مخلوط شده تا یک عنوانی را بسازد که شما را ساعت ها درگیر خواهد نمود. دیابلو 4 عنوانی است که هواداران بلیزارد برای مدت زیاد است منتظر آن هستند.

VideoGamer - امتیاز 10 از 10

دیابلو 4 برترین عنوان این مجموعه است. این بازی هرچیزی که در عناوین قبلی خوب بود را با خود داشته و حتی آن ها را بهتر هم نموده است. مانند هر بازی دیگری، دیابلو 4 هم بدون ایراد نیست. با این حال این برای اولین بار است که مجموعه دیابلو از لحاظ داستانی مخاطب را میخ کوب نموده، گرافیک آن بی نظیر بوده و البته گیم |لی آن در عین آشنا بودن بسیار زیبا و نوآورانه است.

Game Rant - امتیاز 9 از 10

بلیزارد از 20 سال تجربه بازی سازی خود استفاده نموده و همه آن را در دیابلو 4 استفاده نموده است. آزادی عمل شما بسیار زیادی است و تقریباض می توانید هر کاری را در این بازی انجام دهید. طراحی این بازی به شکلی است که گویی شرکت بالاترین حد ممکن و پایین ترین حد ممکن را تجربه نموده و از آن در طراحی دیابلو 4 استفاده نموده است. زمانی که کاربر در بازی دقت کند متوجه می گردد که عشق و علاقه بسیار زیادی برای طراحی دیابلو 4 صرف شده و این موضوع در جای جای دنیای بازی وجود دارد. این برای اولین بار است که دیابلو 4 به طور همزمان برای کامپیوتر و کنسول ها عرضه خواهد شد و این موضوع باعث شده تا کاربران دیابلو 4 نیز بسیار بیشتر بگردد.

Screen Rant - امتیاز 9 از 10

تجربه ای که دیابلو 4 در اختیار کاربر قرار می دهد در هیچ عنوان دیگری وجود ندارد. این بازی شما را به کشتن لشکر بزرگ دشمنان و گشتن در دنیای باز ترغیب نموده و آزادی عملی که در اختیار شما قرار می دهد در هیچ عنوان دیگری نیست.

Destructoid - امتیاز 8 از 10

برای هواداران مجموعه دیابلو، دیابلو 4 امکان دارد عنوان اصلی این مجموعه باشد. برای افراد دیگر، بخش پرداخت های درون برنامه ای به همراه شرایط نقش آفرینی و دنیای بازی امکان دارد کمی خسته کننده باشد. با این حال دیابلو 4 یکی از برترین عناوین ساخته شده در مجموعه دیابلو است.

GameSpot - امتیاز 8 از 10

دیابلو 4 در حال حاضر نمی تواند از مقایسه شدن با عناوین قبلی مجموعه دیابلو فرار کند. نکته اصلی اینجاست که شرکت سازنده نیز به طور کامل در جریان این موضوع است و این بازی را بر همین اساس طراحی نموده است. دیابلو 4 به شکلی طراحی شده که تمامی عناصر قبلی این مجموعه را در یک سیستم قرار داده است. حتی به نوعی می توان گفت که دیابلو 4 یک استاندارد نو در سبک نقش آفرینی بوجود آورده سات. از لحاظ داستان سرایی بازی دیابلو 4 در برترین حالت قرار داشته و یک ماجراجویی بسیار لذت بخش را به کاربران ارائه می دهد. چیزی که در عناوین دیگر به راحتی یافته نمی گردد.

Siliconera - امتیاز 80 از 100

بازی دیابلو 4 یکی از برترین سیستم طراحی کرکترها را به کاربران ارائه می دهد. از طرفی داستان بازی نیز بسیار زیبا و دقیق بوده و دارای انتخاب های بسیار دشواری است. بازی دیابلو یک عنوان خاص است که احساسات کاربر را درگیر نموده و خود را از حالت Live Service تا حد زیادی خارج نموده است.

در ادامه می توانید مابقی نمرات داده شده به بازی دیابلو 4 را ببینید.

 • PCGamesN - امتیاز 10 از 10
 • GameSpew - امتیاز 10 از 10
 • Gaming Trend - امتیاز 10 از 10
 • The Enemy - امتیاز 10 از 10
 • NPR - امتیاز 10 از 10
 • Gamer.nl - امتیاز 9 از 10
 • IGN France - امتیاز 9 از 10
 • Gamer Pressure - امتیاز 9 از 10
 • Forbes - امتیاز 9 از 10
 • True Gaming - امتیاز 9 از 10
 • Wccftech - امتیاز 85 از 100
 • Gameblog.fr - امتیاز 8 از 10
منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2293

به "نقدها و نمرات دیابلو 4 منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند به ریشه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها و نمرات دیابلو 4 منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند به ریشه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید