چرا کمیسیون اروپا تتو را مرگ آور اظهار داشت؟ (تور اروپا ارزان)

به گزارش مجله زیبایی زندگی، کمیسیون اروپا اخیراً آغاز به مبارزه با مواد شیمیایی مضر موجود در جوهر خالکوبی نموده است، از جمله دو رنگدانه آبی و سبز پرمصرف و ادعا می نماید که اغلب خلوص پایینی دارند و می توانند حاوی مواد خطرناک باشند.

چرا کمیسیون اروپا تتو را مرگ آور اظهار داشت؟ (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دانشمندان دانشگاه ایالتی نیویورک نزدیک به 100 جوهر مختلف خالکوبی را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که برچسب مواد سازنده که بر روی این جوهرها تعبیه شده است اغلب نادرست است و بسیاری از جوهرها حاوی ذرات کوچک در مقیاس نانو هستند که می تواند برای سلول های انسانی مضر باشد.

بیشتر بخوانید:

علائم رایج بیماری های قلبی غیر از درد قفسه سینه

سوالی ساده اما بی جواب؛ چرا آسمان را آبی می بینیم؟

به گفته محققان این پروژه یکی از اصلی ترین دلایل وجود مواد مضر در ساختار جوهرهای تتو این موضوع است که تولیدکنندگان جوهرهای خالکوبی ملزم به افشای مواد تشکیل دهنده نیستند و حتی اگر این کار را انجام دهند، هیچ نظارت واقعی بر صحت این افشاها وجود ندارد.

جوهر خالکوبی معمولی حاوی یک یا چند رنگدانه (که به جوهر رنگ می دهد) برای یاری به رساندن رنگدانه ها به پوست است. رنگدانه ها همان رنگدانه هایی است که در رنگ ها و منسوجات استفاده می گردد. آنها می توانند تکه های کوچک جامد یا مولکول های مجزا مانند دی اکسید تیتانیوم یا اکسید آهن (به ترتیب برای رنگ های سفید یا قهوه ای زنگ زده) باشند.

در حالی که تتوکارها برندهای مورد علاقه خود را دارند اما اطلاعات کمی در مورد محتویات آنها دارند. محققان این دانشگاه متوجه شدند که بسیاری از محتویات جوهرهای تتو بر روی بسته بندی آنها ذکر نمی گردد به عنوان مثال 23 جوهر از جوهرهای مورد تجزیه و تحلیل تا کنون شواهدی از رنگ حاوی آزو را نشان می دهد. چنین رنگدانه هایی معمولاً بی اثر هستند، اما قرار گرفتن در معرض باکتری ها یا نور فرابنفش می تواند باعث تجزیه آنها به ترکیبی مبتنی بر نیتروژن گردد که به طور بالقوه می تواند باعث سرطان گردد.

دیگر نگرانی محققان نفوذ این ذرات به سلول های بدن است؛ ذرات مواد استفاده شده در جوهرهای خالکوبی بسیار کوچک هستند، کمتر از 100 نانومتر قطر دارند و این واقعیت نگرانی ها را در مورد نفوذ نانوذرات به داخل سلول ها، ورود به هسته و آسیب رساندن به سلول و احتمالاً بروز سرطان را بالا برده است.

حدود نیمی از 18 جوهر تحلیل شده با میکروسکوپ الکترونی دارای ذرات در این محدوده میزان نگران کننده بودند.

منبع: arstechnica

227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 شهریور 1401 بروزرسانی: 8 شهریور 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2168

به "چرا کمیسیون اروپا تتو را مرگ آور اظهار داشت؟ (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کمیسیون اروپا تتو را مرگ آور اظهار داشت؟ (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید