چه تشکی انتخاب کنم ؟ تشک مناسب بدنتان را بشناسید و انتخاب کنید!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، تشک های مورد استفاده در رختخواب ها را می توان به تشک فنری، تشک طبی و… نام برد. به صورت کلی هیچ کدام از این انواعِ مختلف، ویژگی خاصی نسبت به بقیه ندارند، ولی تشک طبی از هواداران بیشتری در میان مردم برخوردرار است؛ بعلاوه فروش این تشک در فضای مجازی نیز بیشتر است.

چه تشکی انتخاب کنم ؟ تشک مناسب بدنتان را بشناسید و انتخاب کنید!

جدا از انتخاب تشک براساس مدل، ویژگی های دیگری هم بایستی مدنظر قرار گرفته گردد. علاوه بر نقش تعیین نماینده مدل خوابتان، عوامل با اهمیت دیگری نیز هستند که روی تصمیم شما تاثیر می گذارند. مجموعه این عوامل، آسودگی شما را در پی دارند. در کشور ما یران شرکت های مختلفی در زمینه فراوری کالای خواب فعالیت دارند؛ یکی از این شرکت ها سالیان متمادی در زمینه فراوری کالای باکیفیت و مرغوب خواب مشغول است، شرکت تشک رویال می باشد.

اگر احتیاجمند تشک خیلی منعطف هستید:

تشک فنری همان چیزیست که دنبال آن می شد. تشک فنری به دو گونه با فنر متصل که ماندگاری زیادی دارد و گونه فنر منفصل که فنرهای جدا از هم دارد و انتقال تکان ها را از سمتی به سمت دیگر تشک کم می کند.

اگر احتیاجمند کالایی محکم تر یا سفت تر هستید:

مموری فوم و لاتکس، حالت فنری کمتری دارند. به منظور تعیین کیفیت، بایستی چگالی کالا و قطر فوم که مقدار فرورفتن بدن در تشک را تعیین می نمایند، آنالیز کنید. تشک های نو که به نحو قابل توجهی مقبولیت زیادی در فروشگاه های آنلاین دارند، از لایه های سخت تری از جنس فوم در زیر تشک به منظور داشتن یک سطح کمتر انعطاف پذیر و لایه های سبک تر و خنک تر در بالای آن برای راحتی بیشتر برخوردارند.

اگر تشک با رویه مخملی می خواهید:

تشک های فنری معمولا هسته ای از جنس فیبر، و فوم در لایه های بیرونی دارند که به وسیله یک لایه لحاف مانند در بر گرفته شده اند. ولی اگر در پی تجربه یک حس (Uber-plush) هستید، نباید تشک هایی با بالشت سر خود را تهیه کنید، زیرا با گذشت زمان، بالشت بر اثر فشار سر، خاصیت خود را از دست می دهد. در بیشتر موارد برترین انتخاب، یک تشک سفت تر با رویه لحافی مناسب و سپس پوشاندن آن با یک تشک نازک با قابلیت تعویض می باشد.

اگر می خواهید مدل تشک را تغییر دهید و حسی نو را تجربه کنید:

با تهیه یک تشک بادی می توانید این احتیاج را رفع کنید. بعلاوه مدلی دیگر از تشک فوم با دو رویه سفت و نرم موجود است که این امکان را می دهد تا طبق احتیاجتان، از طرف دلخواه بهره ببرید. همینطور تشک فوم با قسمت میانی فنری، و تشک با یک رویه فوم و رویه دیگر فنری هم می توانند جزو انتخاب شما باشند.

اگر عادت به پهلو خوابیدن دارید:

در این حالت تشکی که وزن شما را به صورت مناسب تحمل کند و تطابق با فرم بدنتان داشته باشد، می تواند تجربه خوبی از خواب را فراهم کند و انتخاب خوبی خواهد بود. تشک فنری نسبت به تشک فوم، قابلیت تطبیق بیشتری با فرم بدن دارد و همینطور یک تشک فوم نرم یا تشکی با قابلیت تحمل فشار بیشتر در اطراف شانه یا کمر هم می تواند انتخاب مناسبی برای افراد با عادت به بغل خوابیدن باشد.

اگر روی شکم می خوابید:

شاید نامناسب ترین وسیله برای کسی که به این شیوه می خوابد، استفاده از تشک فوم حافظه دار باشد، زیرا کمترین راحتی را برای کسانی که اینگونه می خوابند، فراهم می نماید. بهتر است به جای آن با تهیه یک تشک فوم سخت، بیشترین آسودگی را تجربه کنید. در این شرایط، انتخاب یک تشک فوم سخت، تشکی فنری با ارتجاع پایین و یا یک تشک بادی را مد نظر داشته باشید.

اگر عادتتان خوابیدن به پشت است:

شما به محصولی با ترکیبی از تمام ویژگی های یاد شده احتیاج دارید، سطحی که بیشترین مقاومت را داشته و اما طوری باشد که انحنای طبیعی ستون فقرات را در راستای مناسب حفظ کند. هرکدام از این نوع تشک ها می توانند برای شما مناسب باشد، اما باید براساس تجربه، مناسب ترین محصول تهیه کنید.

اگر همسرتان در زمان خواب عادت به چرخیدن و غلت زدن دارد:

یک تشک فنری با فنر های جداگانه، تشکی با فوم حافظه دار و یا یک تشک دو تکه بادی را مد نظر داشته باشید. تشک نیمه سخت هم قابلیت عدم انتقال تکانه را دارد. یادتان باشد که این مدل از تشک، همانگونه که در برابر انتقال تکان ها بسیار مقاوم است، از طرفی آسودگی کمتری برای فرد خسته را فراهم می نمایند.

اگر سلیقه خواب شما و همسرتان مثل هم نیست:

تشک های بادی دو تکه می توانند انتخاب مناسبی باشند. یا اینکه هرکدام از شما با انتخاب تشک دلخواه خود به تفاهم برسید.

اگر تشک خنک می خواهید:

برخی از فراورینمایندگان این ادعا را دارند که با ترکیب و ترتیب لایه هایی از فوم، به قابلیتی دست پیدا نموده اند که از حبس گرمای بدن در تشک جلوگیری نموده و بستر خنکی برای یک خواب راحت فراهم می گردد. گفته می گردد محصولات با جنس فوم یا لاتکس، خصوصا هنگامی که خیلی نرم باشند و سطح تماس بدن با تشک در اثر فرو رفتن در آن بالا برود، گرمای بدن را در خود حفظ می کند. تکنولوژی نو این مشکل را رفع نموده و شما با انتخاب لایه های بالایی خاص که جریان هوا را بهبود بخشیده، گرما را انتقال داده و محبوس نمی نمایند، می توانید به این منظور برسید.

اگر آلرژی دارید:

فوم و لاتکس قابلیت ضد میکروب (آنتی میکروبیال) دارند و گرد و خاک را جذب نمی نمایند؛ بعلاوه از نفوذ کنه، کپک و میکروب در تشک جلوگیری می نمایند. اگر ترجیح شما تهیه یک محصول فنری و یا تشکی با لایه درونی فیبر و لایه های بیرونی فوم با قابلیت چرخش هوای بالا در درون آن است، باید تشک دلخواهتان را در پوششی ضد آلرژی بپوشانید تا از عوامل آلرژی زا در امان بمانید.

اگر دچار کمر درد هستید:

تشک های مموری فوم یا لاتکس و یا تشک هایی با ترکیبی از این دو برای شما مناسب هستند، به این خاطر که به بدن شما چسبیده و جلوی فرم گیری اشتباه بدن را می گیرند.

اگر دغدغه استفاده از مواد شیمیایی را دارید:

در این صورت استفاده از تشک هایی با استاندارد خاص می تواند چاره ساز باشد.

منبع: اتاق
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2030

به "چه تشکی انتخاب کنم ؟ تشک مناسب بدنتان را بشناسید و انتخاب کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه تشکی انتخاب کنم ؟ تشک مناسب بدنتان را بشناسید و انتخاب کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید