کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشور های عربی (تور ترکیه ارزان)

به گزارش مجله زیبایی زندگی، گروهی از سازندگان مسکن می گویند بعضی از فعالان صنعت ساختمان به منطقه ها میانه شهر و بسیاری هم به ترکیه و کشورهای عربی رفته اند و در آنجا اقدام به ساخت و ساز می نمایند.

کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشور های عربی (تور ترکیه ارزان)

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش اقتصاد نیوز، تعداد آپارتمان های بالای 90 متر که در منطقه ها شمالی تهران قرار دارند و مالکان آن حاضرند زیر قیمت منطقه آن را به فروش برسانند بیش از گذشته شده است.

آنالیز فایل های فروش آپارتمان در یک هفته اخیر نشان می دهد که بیشتر آپارتمان های بالای 80 متر در منطقه ها میانی و شمالی شهر تهران زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش پیشنهاد شده اند.

در فایل های قرمز مسکن چه خبر است؟

این در حالی است که فایل های کوچک مقیاس در فهرست فایل های قرمز قرار دارند و بیشتر فایل های پیشنهادی هم براساس قیمت میانگین منطقه برای فروش گذاشته شده اند.

بعضی از مشاوران املاک در محدوده شمالی تهران می گویند: تعداد فروش های فوری در این منطقه ها بیش از ماه های گذشته شده است و می توان انتظار کاهش قیمت در ماه های آینده را داشت.

کارشناسان اقتصاد مسکن چندان به این موضوع امیدوار نیستند. به گفته آن ها معاملات مسکن دچار رکود شده و احتمالا این روند تا خاتمه سال ادامه می یابد. در چنین شرایطی قیمت خانه کاهش نخواهد یافت، اما از صعود شدید آن کاسته می گردد.

قیمت تمام شده مسکن افزایش یافته است زیرا…

بازار مسکن با یک کمبود در عرضه روبرو شده تصمیم گیران نیز نتوانسته اند در یک سال گذشته پاسخ مناسبی به تقاضاها بدهند.

به گفته فعالان بازار مسکن، محصولی که در بخش مسکن فراوری می گردد، بر اساس قیمت تمام شده است. ممکن است در مواقعی قیمت مصالح ساختمانی کاهش یا افزایش پیدا کند.

در امسال یک سری افزایش های جدی در نهاده های ساختمانی و دستمزدها وجود داشته که قیمت تمام شده مسکن را بالا برده است.

گروهی از سازندگان مسکن هم می گویند بعضی از فعالان صنعت ساختمان به منطقه ها میانه شهر و بسیاری هم به ترکیه و کشورهای عربی رفته اند و در آنجا اقدام به ساخت و ساز می نمایند.

بازار مسکن منتظر هجوم سرمایه تازه؟

به گفته آن ها در ماه های پیش رو تورم چندانی در بازار مسکن رخ نمی دهد؛ زیرا اتفاقاتی که می توانست منجر به رشد قیمت ها گردد مثل افزایش قیمت نهاده های ساختمانی و دستمزدها رخ داده است. تنها مؤلفه ای که می تواند در بازار مسکن تأثیر بگذارد هجوم بخر و بفروش ها و ورود سرمایه از بازارهای دیگر است که با توجه به رکود معاملات مصرفی بعید به نظر می رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2202

به "کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشور های عربی (تور ترکیه ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشور های عربی (تور ترکیه ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید