210 هزار شغل جدید برکت در 12 هزار روستا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرگزاری خبرنگاران-به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد در سال جدید 210 هزار شغل ایجاد می نماید.

210 هزار شغل جدید برکت در 12 هزار روستا

امیرحسن مدنی ضمن بیان این مطلب اضافه نمود: بنیاد برکت راه اندازی 70 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور جدید را در سال 1400 در دستور کار دارد که باعث ایجاد 210 هزار فرصت شغلی در مناطق محروم خواهد شد.

وی گفت: تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت از 7 هزار و 575 روستا در سال 99 به 12 هزار روستا در سال جدید رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد پیش از این در 276 شهرستان از 31 استان کشور در زمینه ایجاد فرصت های کسب و کار فعال بود که این تعداد در سال 1400 به 350 شهرستان خواهد رسید.

مدنی با اشاره به فعالیت 800 تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق محروم گفت: 95 هزار میلیارد ریال اعتبار کل پیش بینی شده برای راه اندازی 70 هزار شغل جدید برکت در سال 1400 است.

وی در تشریح رسته های شغلی در اولویت برای سال جدید گفت: آبزی پروری، مشاغل دانش بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت افزار، محصولات گلخانه ای، فراوری قارچ و پرورش گیاهان دارویی از جمله رسته های اولویت دار سال 1400 به شمار می فرایند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص از جمله کولبران، سوختبران، زنان سرپرست خانوار و خانواده های زندانیان و دارای معلول تمرکز نموده است.

مدنی یادآور شد: بنیاد برکت تا انتها سال گذشته 100 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور عملیاتی نموده که ایجاد 300 هزار شغل خرد و خانگی را به دنبال داشته اشت.

وی تاکید نمود: بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی مالی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در راس برنامه ها و فعالیت های خود قرار داده است.

مدنی توضیح داد: بنیاد برکت هیچ گونه محدودیتی برای حمایت از کارآفرینان در مناطق و روستاهای محروم کشور قائل نیست و با پیش بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات فراوریی، یک زنجیره مالی را تشکیل می دهد که اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت در انتها تاکید نمود: اجرای طرح های اشتغال زایی در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار کشور، علاوه بر توانمندسازی مالی و اجتماعی و ارتقای سطح زندگی و معیشت، مهاجرت معکوس را نیز در این مناطق به دنبال داشته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1721

به "210 هزار شغل جدید برکت در 12 هزار روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "210 هزار شغل جدید برکت در 12 هزار روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید