آشنایی با سیستم حمل و نقل هوشمند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، با توجه به تغییر سبک زندگی در دنیای کنونی که غرق در تکنولوژی است نیاز به وجود سیستم حمل و نقل هوشمند شهری برای ارتباطات مختلف بین مناطق شهری و روستایی روز به روز مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از این سیستم درتمام مناسب زندگی مدرن امروزی گسترش یافته است و منجر به بهبود کیفیت زندگی شده است.

آشنایی با سیستم حمل و نقل هوشمند

سیستمهای حمل و نقل هوشمند، سیستم هایی متشکل از فناوری های نوین الکترونیک، کامپیوتر، IT، الکترو مکانیک و ... هستند که در برنامه ریزی سیستم های حمل و نقل زمینی، که نقش مهمی در زندگی ما دارند.

با توجه به گشترش ارتباطات بین شهری و به وجود آمدن مسائل عرضه و تقاضا این سیستم توانسته است تاثیر مطلوبی در حل چالش های حمل و نقل و انتقال مرسوله های پستی برای افراد به همراه بیاورد. زندگی مدرن امروزی همگام با افزایش اهمیت سرعت و دقت، بدون شک نیازمند ارتباطات هوشمند در زمینه ارسال مرسولات و بسته های پستی است. سامانه آنلاین یارباکس به عنوان یکی از شرکت های حمل و نقل پستی با هدف هوشمند سازی ارسال مرسولات پستی با پوشش دهی کشوری توانسته است در این راه پیش قدم باشد.

قدمت سیستم حمل و نقل هوشمند

تاریخچه استفاده از روش حمل و نقل هوشمند و استفاده از آن برای برنامه ریزهای شهری به کشورهای توسعه یافته بر می گردد. در اوایل دهه 90 میلادی با توجه به توسعه سیستم های مختلف حمل و نقل زمینی و افزایش تقاضای سفر به صورت تصادعدی و مسائل عرضه، شاخه های مختلف (ITS) توانسته اند، تاثیرات بسیار مطلوبی در حل چالشهای حمل و نقل برای کشورها ایاد کنند.

دراستفاده از این سیستم برای حمل و نقل، کشورهای ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ژاپن پیشگام و پیروز عمل کردند. دیگر کشورها نیر با استفاده از تجربه این کشورها در استفاده درست و کاربردی از سیستم حمل و نقل هوشمند گام های برداشتند.

به همین ترتیب به دلیل کارایی این سیستم کشورهای توسعه یافته، شروع به مطالعه، طراحی و گسترش این سیستم هادر دیگر زمینه ها کردند. به گونه ای که مهندسین حمل و نقل همراه با همکاری متخصصین رشته های دیگری چون مخابرات و ارتباطات، الکترونیک، رایانه، با بکارگیری فناوری اطلاعات، سیستم های هوشمند حمل و نقل هوشمند را وارد عرصه های گسترده تری کردند.

نیاز به برقراری زنجیره ارتباطی و تبادل کالایی منجر به تاثیرات مثبت این حوزه بر حمل و نقل پست بار نیز شد.

یارباکس و سیستم حمل و نقل هوشمند

تغییر روابط بین شهری از یک ارتباط ساده به سمت ارتباطات قوی و پیشرفته و نیاز به تبادلات کالاها بین این جوامع نیاز به یک سیستم حمل و نقل سریع را روز به روز پر رنگ تر کرده است. با توجه به تغییر سبک مبادلات بین شهری و پیشرفت تکنولوژی سیستم حمل ونقل هوشمند با موضوع مبادلات سریع می تواند به حل مسائل قدیمی و کاذب موجود بین حمل ونقل و ارتباطات کمک شایانی نماید.

کالاها می توانند به راحتی از طریق یک سامانه هوشمند ثبت سفارش شوند و توسط خدمات فیزیکی شرکتهای پستی از یک نقطه به نقطه ای دیگر منتقل گردند.

امروزه به دلیل مشغله های کاری بسیار و ترافیک و شلوغی های شهر، افراد بسکمک ترجیح می دهند تا کار پستی خود را به صورت آنلاین انجام داده و در زمان و هزینه پستی خود صرفه جویی کنند. با ارسال پستی اینترنتی، بسته شما در کوتاهترین زمان ممکن به مقصد خواهد رسید. سیستم حمل و نقل یارباکس با هوشمند سازی روش های ثبت سفارش مانند نصب وب اپلیکیشن و وب سایت توانسته است به راحتی به این نیاز در عصر ارتباطات پاسخ دهند.

تمام سفارش های پستی این شرکت چه پست پیشتاز و چه پست معمولی به راحتی از طریق ثبت اینترنتی و عدم نیاز به مراجعه حضوری کاربر امکان پذیر است.

مزیت ارسال مرسوله با سیستم حمل ونقل هوشمند

 1. مدیریت و بهینه سازی جریان ترافیک و روان سازی حرکت
 2. مدیریت و کنترل حوادث با کاهش ترافیک
 3. مانیتورینگ و کنترل حمل ونقل سبک و سنگین
 4. عدم مراجعه حضوری کاربر برای ثبت سفارش
 5. کاهش ترافیک و بهبود حرکت در حمل ونقل جاده ای
 6. کاهش مصرف انرژی و آلودگی محیط زیست
 7. کمک به رونق اقتصادی کسب وکارهای آنلاین
 8. اطلاع رسانی به کاربر به صورت هوشمند در مورد شرایط مرسوله ارسالی
 9. بایگانی و آرشیو اطلاعات کاربر
 10. استفاده از سیستم پرداخت های الکترونیک و سهولت در پرداخت
 11. تأثیر سیستم حمل ونقل هوشمند بر کیفیت ارسال بسته های پستی
منبع: چمدان
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1436

به "آشنایی با سیستم حمل و نقل هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با سیستم حمل و نقل هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید