اتحادیه اروپا اقدامات حقوقی برای تحریم مقامات لبنان را آغاز می کند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، کشورهای اروپایی در حال بررسی تحریم هایی علیه سران سیاسی لبنان هستند که شامل بلوکه شدن حساب های خارجی و منع ترددشان به کشورهای اروپایی می شود.

اتحادیه اروپا اقدامات حقوقی برای تحریم مقامات لبنان را آغاز می کند

به نقل از میدل ایست نیوز، منابع اروپایی خبر دادند که کشورهای اروپایی در حال بررسی تحریم هایی علیه سران سیاسی لبنان هستند که شامل بلوکه شدن حساب های خارجی و منع ترددشان به کشورهای اروپایی می شود.

روزنامه لبنانی نداء الوطن به نقل از یک منبع اروپایی مطلع از دستور کار هیئت وزیران اتحادیه اروپا خبر داد که در جلسه روز دوشنبه این هیئت اقدام برای ایجاد چارچوب مناسب برای تحریم مقامات لبنانی که مانع از تشکیل دولت در این کشور شده اند آغاز می شود.

این منبع تأکید کرده که هنوز لیست اسامی و نوع تحریم ها تعیین نشده است هرچند اجمالا به بلوکه شدن حساب ها و ممنوعیت سفر مربوط می شود و افزوده که اقدامات هنوز در مراحل اولیه است و نخست باید چارچوب های حقوقی تهیه شود که مبنای وضع تحریم ها باشد.

این مقام تأکید کرده که روز دوشنبه شاهد آغاز این روال خواهیم بود و هنوز تعیین نیست که کشورهای عضو چه واکنشی به آن داشته باشند.

هفته گذشته نیز چند دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفتند که اتحادیه اروپا و فرانسه در حال بررسی وضع تحریم علیه سیاستمداران لبنانی هستند.

براساس این گزارش، این تحریم ها شامل توقیف اموال این سیاستمداران در خارج از لبنان و ممنوعیت ورود آنها به اتحادیه اروپا می شود و هدف از آنها واداشتن این سیاستمداران به افزایش تلاش جهت نجات لبنان از فروپاشی کامل است.

با وجود گذشته بیش از 6 ماه از انفجار مهیب بندر بیروت که به استعفای دولت حسان دیاب انجامید، نیروهای سیاسی لبنان همچنان نتوانسته اند با غلبه بر اختلافات خود در این کشور دولت تشکیل دهند.

همزمان ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، نیروهای سیاسی لبنان را به مانع تراشی عمدی در فرایند تشکیل دولت در این کشور متهم کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1685

به "اتحادیه اروپا اقدامات حقوقی برای تحریم مقامات لبنان را آغاز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا اقدامات حقوقی برای تحریم مقامات لبنان را آغاز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید