ایران هنوز به ما اجازه دسترسی به دو سایت را نداده است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته که ایران هنوز به این نهاد بین المللی اجازه دسترسی به دو سایت قدیمی را نداده است.

ایران هنوز به ما اجازه دسترسی به دو سایت را نداده است

به گزارش گروه بین الملل مجله زیبایی زندگی، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دیدار با مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در وین گفت: آمریکا یک شریک بسیار مهم برای آژانس بین المللی انرژی اتمی به شمار می آید و ما گفتگو های بسیار خوبی داشتیم.

وی در ادامه اضافه کرد: ما از ایران درخواست دسترسی کرده ایم که تا کنون اتفاق نیفتاده است، اما در حال کار کردن بر روی این مسئله هستیم.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: هدف من این است که این دسترسی را به دست بیاوریم تا بتوانیم کاری که برای جامعه بین المللی ضرورت دارد را انجام دهیم. ما امیدواریم گفتگو ها با مسئولان ایرانی ما را به آن نقطه (حل مسئله دسترسی به دو سایت در ایران) برسانند.

وال استریت ژورنال چندی پیش نوشته بود مقام های آمریکایی از مدیر کل آژانس خواسته اند درباره مسئله دسترسی به سایت ها مقابل ایران سهل انگاری نکند.

برخی دیپلمات ها گفته اند فشار هایی روی آژانس اتمی اعمال شده تا انتها ماه جولای گزارش جدیدی در این خصوص منتشر کند. گروسی گفته که ضرب الاجلی وجود ندارد، اما اگر تا انتها جولای هیچ همکاری از سوی ایران صورت نگیرد، بد می شود.

گروسی در گزارشی ماه ژانویه ایران را به عدم اعطای دسترسی به دو سایت و عدم توضیح درباره فعالیت های هسته ای خودش در گذشته متهم کرد. او خواستار توضیح ایران درباره این مسائل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1202

به "ایران هنوز به ما اجازه دسترسی به دو سایت را نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران هنوز به ما اجازه دسترسی به دو سایت را نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید