برگزاری بزرگترین گردهمایی مهندسان مکانیک در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگاران، همایش بین المللی مهندسان مکانیک ایران (ISME2015) به عنوان بزرگترین گردهمایی مهندسان و پژوهشگران کشور در زمینه مهندسی مکانیک هر ساله در یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود و بیست و سومین دوره آن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

برگزاری بزرگترین گردهمایی مهندسان مکانیک در دانشگاه امیرکبیر

این همایش توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران پایه ریزی و برای اولین بار در خردادماه 1371 در دانشگاه تهران و با دبیری پروفسور محمدرضا اسلامی، از اساتید برجسته مهندسی مکانیک ایران و عضو فعلی هیات علمی دانشگاه امیرکبیر برگزار گشت.

همایش سالانه مهندسان مکانیک ایران از 22 تا 24 اردیبهشت ماه سال جاری در دو بخش پژوهشی و صنعتی برگزار می شود که محورهای بخش پژوهشی همایش شامل مکانیک جامدات، مکانیک سیالات، ساخت و تولید، انرژی و محیط زیست، بیو و نانومکانیک و آموزش مهندسی مکانیک و محورهای صنعتی همایش نیز شامل هوافضا، تاسیسات، صنایع کوچک، نیروگاه، تولید قطعات و تعمیر و نگهداری است.

از میان مقالات ارسال شده به این همایش 700 مقاله فارسی و انگلیسی پس از چندین مرحله داوری به تایید رسیده و قرار است به صورت شفاهی و یا پوستر در قالب 17 نشست پژوهشی ارائه شوند.

در این همایش پروفسور گودرز احمدی، استاد دانشگاه کلارکسون آمریکا، دکتر لری لسارد استاد دانشگاه مک گیل کانادا و دکتر فرخ یغمایی استاد برجسته دانشگاه امیرکبیر به عنوان سخنرانان کلیدی سخنرانی خواهند داشت.

در بخش صنعتی همایش، حدود 10 نشست صنعتی توسط سازمان ها و شرکت های معتبر فعال در زمینه مهندسی مکانیک برگزار می شود که در آنها آخرین دستاوردهای صنعت مهندسی مکانیک ایران معرفی خواهد شد. از بین این شرکت ها می توان به شرکت توربوکمپرسور نفت (OTC)، مپنا، پژوهشگاه فضایی و پژوهشگاه نیرو اشاره کرد.

برگزاری نمایشگاه از برنامه های جنبی این همایش است که با حضور شرکت های فعال مهندسی مکانیک ایران در محل نمایشگاه های دانشگاه امیرکبیر برپا خواهد شد.

برگزاری 15 کارگاه آموزشی در این همایش ارائه می شود که در آنها کاربردی ترین مسائل مرتبط با مهندسی مکانیک آموزش داده می شود و گواهی شرکت در کارگاه برای حاضرین صادر خواهد شد.

افتتاحیه همایش بیست و سوم در روز سه شنبه، 22 اردیبهشت ماه در محل تالار مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور مهندس چیت چیان، وزیر نیرو، دکتر کبگانیان عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر، دکتر علی آبادی مدیرعامل شرکت مپنا و مهندس مهتدی، مدیرعامل شرکت توربو کمپرسور نفت برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 19 آبان 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 430

به "برگزاری بزرگترین گردهمایی مهندسان مکانیک در دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری بزرگترین گردهمایی مهندسان مکانیک در دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید