تجدید نظر در نحوه برگزاری رقابت های لیگ دو فوتبال کشور

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران/فارس مربی تیم ایمان سبز شیراز اعتقاد دارد که رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور، بسیار فرسایشی است و پیشنهاد داد که با منطقه ای کردن رقابت ها و توجه بیشتر، در پی کیفی سازی بازی ها باشند تا زمینه برای بهبود و رشد تیم ها و بازیکنان، بهتر از قبل فراهم شود.

تجدید نظر در نحوه برگزاری رقابت های لیگ دو فوتبال کشور

محمدعباسی در گفت و گو با خبرنگاران درباره بازی اخیر این تیم مقابل کننده یزد که با کسب سه امتیاز خانگی بر ای سبزپوشان همراه بود، گفت : بچه های ما خیلی خوب می جنگند. در همه بازی ها، اما در بازی هفته گذشته مقابل شهید قندی خوشحالم که توانستیم این جنگیدن را با کسب سه امتیاز همراه کنیم.

وی گفت: بچه های ما در کار دفاعی تقریبا بی نقص عمل کردند اما در زمینه بازی سازی همچنان کمی ضعف داریم. دلیلش هم شاید اعتماد به نفس پایین ناشی از کسب سه نتیجه ضعیف متوالی بود که در آن 270 دقیقه حتی یک گل هم نزدیم. در گلزنی هم خیلی ضعف داریم. خیلی هم کار می کنیم، هر روز بخش زیادی از تمرینات را به بازیسازی و گلزنی اختصاص می دهیم اما هنوز ضربات آخر را بد می زنیم. حتی خود ما مربیان هم استرس داشتیم. آقای پیروانی به عنوان سرمربی، خیلی با بچه ها صحبت کردند تا از این حالت خارج شوند که تا حدودی هم پیروز بودند.

کاپیتان سابق تیم های برق و مرصاد شیراز با تمجید از کننده یزد گفت: به جرات می گویم در مسابقات این فصل، هیچ تیمی مانند شهید قندی به دروازه ما فشار نیاورد. حتی در شکست های بیرون از خانه، آنقدر تحت فشار نبودیم. این تیم نشان داد که شکست دادن تیم صدر جدولی شاهین بندرعامری اتفاقی نبوده و تیم یزدی شایسته جایگاه بهتری در جدول است.

عباسی به بازیکنانش توصیه کرد که قدردان حضور یک مربی بزرگ روی نیمکت باشند و گفت: بچه های ما باید قدردان زحمات آقای پیروانی باشند. حتی همین حضور شخص ایشان کافیست تا بچه ها تلاششان را چند برابر کنند. در تمرین هفته گذشته، ما به میزان 10 بازی تمرین شوت زنی کردیم. بچه ها هم نشان دادند که چقدر در این زمینه توانا و خلاق هستند اما نمی دانم چرا در مسابقات از این حربه استفاده نمی کنند. آقاغلام هم دائما با بچه ها صحبت می کند که آنها را از زیر بار فشار روانی خارج کند اما شاید یک میزان نام ایشان هنوز برای بچه های جوان تیم سنگینی می کند. اما به مرور این قضیه هم درست می شود.

مربی تیم ایمان سبز درباره امید تیمش به صعود، گفت: مدیران باشگاه از ما قول صعود نگرفته اند و فکر نمی کنم آقای پیروانی هم چنین قولی به کسی داده باشند. کلا قول دادن در فوتبال کار اشتباهی است. بازی ها خیلی سخت و فرسایشی است اما تلاشمان را برای صعود انجام می دهیم.

عباسی با بیان اینکه 2 بازی تا انتهای نیم فصل فرصت است، گفت: فکر می کنم نیم فصل دوم شرایطمان خیلی بهتر شود. هفت بازیکن مصدوم داشتیم که تنها دو نفر آنها برگشته اند. این میزان بازیکن غایب به تیمی مثل ما خیلی ضربه می زند.فکر می کنم با وجود مسئولان پرتلاشی که در باشگاه داریم، بتوانیم در نیم فصل دوم پیروز تر عمل کنیم. مسئولان ورزشی استان باید قدر چنین اشخاصی را بدانند. در این شرایط اقتصادی کمتر کسی حاضر می شود از جیب خود هزینه کرده و 200 نفر را در رده های مختلف مدیریت کند. تیم های پایه ما هم همگی در رده های کشوری صدر جدول هستند و این یعنی یک حرکت تازه در فوتبال فارس.

محمد عباسی همچنین مسائل لیگ دسته دوم را زیاد توصیف و با بیان اینکه بازی ها در این لیگ فرسایشی است، اضافه کرد: برای بازی با تیم اترک بجنورد، ابتدا باید به مشهد رفته و پس از آن خودمان را به بجنورد برسانیم، این راستا در حالت عادی 4 تا 5 ساعت طی می شود اما زمانی که ما رفتیم جاده ها یخ زده بود و شش تا هفت ساعت در راه بودیم. در نهایت ساعت یک نیمه شب به بجنورد رسیدیم.

این مربی باسابقه فوتبال گفت: این برنامه ریزی های فشرده، رمق تیم ها را می گیرد. ما حتی با توپ ها مشکل داریم. همه می گویند این توپ استاندارد نیست اما فدراسیون اصرار دارد که با همین ها بازی کنیم. اگر فدراسیون به بالا رفتن کیفیت فوتبال فکر می کند، باید این مسائل را حل نماید. مسابقات باید به صورت منطقه ای برگزار شود تا تیم ها مجبور نباشند وقت زیادی را در راستا صرف کنند. حتی خیلی از آسیب دیدگی های ما به خاطر همین سفرهای سخت بوده و باید مسئولان اندیشه ای کنند تا به رشد فوتبال کمک شود.

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال ایمان سبز شیراز که با 17 امتیاز در رتبه هفتم جدول گروه دوم رقابت های لیگ دسته دوم قرار گرفته است، عصر روز دوشنبه 11 بهمن در اصفهان به مصاف تیم ون پارس نقش جهان خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2073

به "تجدید نظر در نحوه برگزاری رقابت های لیگ دو فوتبال کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجدید نظر در نحوه برگزاری رقابت های لیگ دو فوتبال کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید