تحویل 400 هزار واحد ملی مسکن در سال 99

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش تجارت نیوز، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به شعار سال و ضرورت جهش فراوری اظهار کرد: در این راستا پروژه ای تعریف شد تا توانمندی های بخش خصوصی به دولت اضافه گردد تا یک جهش واقعی در حوزه مسکن صورت بگیرد. در این طرح بر اساس آسیب شناسی ای که در سنوات گذشته از جهت کاهش فراوری در بخش خصوصی صورت گرفت، دو عامل اصلی شناسایی شد.

تحویل 400 هزار واحد ملی مسکن در سال 99

جهت دریافت خدمات شرکت بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

وی ادامه داد: موضوع اول نگرانی از عدم فروش محصول فراوریی سازندگان و مالکان و موضوع دوم، هزینه تمام شده برای سازندگان است. نگرانی هایی نیز بابت پیش خرید و عدم اعتماد برای مردم وجود دارد که ناشی از ایرادات قانون پیش خرید است.

وی بیان نمود: بر این اساس پروژه ای تعریف شد که مطابق آن، تمام سازندگانی که واحدهای نیمه کاره یا زمینی در اختیار دارند و قصد ساخت وساز را در آن دارند، می توانند بر اساس شرایطی که وزارت راه به استان ها ابلاغ نموده، زمین و ملک خود را معرفی و در اختیار این طرح بگذارند. دولت نیز متقاضی را به این مالکین معرفی می نماید و تحت نظارت دولت، متقاضیان با آرامش خیال فرایند ساخت را طی می نمایند تا ملک در اختیار آن ها قرار گیرد. در این پروژه نظارت کامل دولت هم از نظر کیفیت و حفظ منافع وجود دارد.

معاون مسکن و ساختمان با تأکید بر این که با استفاده از حداکثر توان بخش خصوصی می توان شاهد جهش فراوری در حوزه مسکن بود، به پروژه های مسکن مهر اشاره نمود و گفت: تا خاتمه سال گذشته فشار زیادی بر پروژه های باقی مانده مسکن مهر وارد شد؛ تعدادی از این پروژه ها مشکل حقوقی بین سازنده و شرکت تعاونی دارند که دارای پفراینده های قضایی هستند. بعضی از پروژه ها به دلیل آنکه متقاضیان آورده خود را به موقع نیاورده اند، سبب شده تا کسانی که به موقع آورده آوردند، دچار ضرر و زیان شوند زیرا پروژه به موقع به خاتمه نرسیده است.

محمودزاده اضافه نمود: دسته سوم، پروژه هایی هستند که مسئله ای ندارند و به زودی به اتمام می رسند که حدود 70 هزار واحد تعداد آن ها است و بسیار امیدوار هستیم در چند ماه نخست امسال به خاتمه برسد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 815

به "تحویل 400 هزار واحد ملی مسکن در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 400 هزار واحد ملی مسکن در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید