تعلیق ها ادامه دارد؛ اینبار نوبت به روزنامه نگاران رسید!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، دیجیاتو نوشت: توییتر حساب کاربری بعضی از خبرنگاران شناخته شده سی ان ان، واشنگتن پست و نیویورک تایمز را به حالت تعلیق درآورده یا مسدود نموده است.

تعلیق ها ادامه دارد؛ اینبار نوبت به روزنامه نگاران رسید!

توییتر ظاهراً حساب کاربری بعضی از خبرنگاران شناخته شده سی ان ان، واشنگتن پست و نیویورک تایمز را که در انتقاد به ایلان ماسک مالک نو این شبکه اجتماعی، محتوا منتشر نموده بودند، به حالت تعلیق درآورده یا مسدود نموده است.

این خبر در حالی منتشر می گردد که توییتر، حساب کاربری ElonJet@ را نیز به علت اشتراک گذاری موقعیت مکانی جت شخصی ایلان ماسک از دسترس خارج کرد. این حساب کاربری متعلق به جک سویینی است و به نظر می رسد توییتر علاوه بر این حساب کاربری، ده ها اکانت دیگر که به وسیله وی اداره می گردد را نیز مسدود نموده است.

ایلان ماسک با انتشار توییت ها به این موضوع تأکید نموده که اگر حساب کاربری اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی سایر کاربران را به اشتراک بگذارد، مسدود می گردد.

تغییر سیاست توییتر با آمدن ایلان ماسک

توییتر بعضی سیاست های خود را بعد از تصاحب این شبکه اجتماعی به وسیله ایلان ماسک تغییر داده است. خبرنگارانی از بعضی رسانه های شناخته شده اعلام نموده اند که حساب کاربری آنها از دسترس خارج شده است.

بعضی منتقدان می گویند با وجودی که ایلان ماسک درباره آزادی بیان صحبت می نماید، در عمل حساب های کاربری که مخالف نظر وی فعالیتی به انجام برسانند مسدود می نماید و با چنین توضیحاتی، عملکرد ایلان ماسک را زیر سوال می برند.

رایان مک، خبرنگار حوزه فناوری نیویورک تایمز در حساب کاربری نو توییتر خود به این موضوع اشاره نموده که قبل از تعلیق حساب کاربری اش، به او هیچ هشداری داده نشده است و بدون هیچ گونه اطلاع قبلی، حساب کاربری وی مسدود شده است.

خبرنگاران دیگری نیز شرایط مشابه رایان مک را گزارش نموده اند. صاحبان حساب های کاربری مسدود یا تعلیق شده، هیچ اعلان یا هشداری از سوی توییتر دریافت ننموده اند، به آنها اخطاری داده نشده و هیچ ایمیل یا پیامی از سوی این شرکت مبنی بر تعلیق اکانت خود دریافت ننموده اند.

واشنگتن پست با انتشار گزارشی در این زمینه، عملکرد توییتر را زیر سوال برده و می گوید چنین روینمودهایی، ادعای ایلان ماسک مبنی بر توجه به آزادی بیان را زیر سوال می برد.

باید دید در ادامه توییتر چه سیاست هایی را دنبال خواهد نمود و موج مسدود و تعلیق کردن حساب های کاربری تا کجا ادامه خواهد داشت.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 بهمن 1401 بروزرسانی: 10 بهمن 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2242

به "تعلیق ها ادامه دارد؛ اینبار نوبت به روزنامه نگاران رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلیق ها ادامه دارد؛ اینبار نوبت به روزنامه نگاران رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید