تلاش معترضان آمریکایی برای ایجاد منطقه خودمختار در پورتلند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، منابع خبری روز جمعه گزارش داده اند گروهی از معترضان آمریکا تلاش کرده اند بخش هایی از شهر پورتلند را به تصرف خود درآورده و منطقه خودمختار تشکیل دهند.

تلاش معترضان آمریکایی برای ایجاد منطقه خودمختار در پورتلند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اداره پلیس شهر پورتلند در ایالت اورگن روز جمعه گفت معترضان قصد ایجاد منطقه خودمختار در این شهر داشته اند.

نیوزویک گزارش داده صدها معترض شامگاه شنبه و بامداد جمعه (به وقت محلی) اقدام به تظاهرات در شمال شرق شهر پورتلند کرده اند.

پلیس شهر در بیانیه ای که ساعاتی قبل صادر شده ادعا می کند معترضان به اموال عمومی خسارت زده و در نقاط مختلف خیابان آتش به پا کرده اند.

در این بیانیه ادعا شده معترضان با جمع آوری سطل های زباله قصد محاصره و بستن درب های خروجی اداره پلیس را داشتند. اندی نیگو، خبرنگار آزاد در حساب کاربری اش در توئیتر نوشته معترضان برای ساعاتی این منطقه را به اشغال خود درآورده و قصد داشتند منطقه خودمختار تشکیل دهند. او همچنین نوشته معترضان اقدام به نوشتن شعارهایی بر روی دیوار کرده اند.

رسانه های محلی گزارش داده اند پلیس با پرتاب گاز اشک آور معترضان را متفرق کرده است. چندین نفر هم دستگیر شده اند.

این تظاهرات به مناسبت گذشت 30 روز از قتل نژادپرستانه جورج فلوید، مرد سیاه پوست آمریکا توسط یک افسر سفیدپوست برگزار شده است.

معترضان در آمریکا حدود دو هفته پیش بخش هایی از شهر سیاتل را به تصرف خود در آورده و آن را منطقه خودمختار اعلام کرده بودند.

روزنامه نیویورک تایمز ماجرا را اینطور شرح داده است: در خیابان های مجاور یک مرکز پلیس در محله

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به شدت به موضوع تشکیل منطقه خودمختار واکنش نشان داده بود. او از معترضان به عنوان آنارشیست ها یا تروریست های داخلی یاد کرده و گفته که آنها شهر را گرفته اند در حالی که جی اینسلی فرماندار واشنگتن حتی از این موضوع خبر ندارد.

او ابتدا در توئیتی نوشت: تروریست های داخلی سیاتل را که البته اداره آن در دست دموکرات های چپ گرای افراطی است اشغال کرده اند. نظم و قانون!

رئیس جمهور آمریکا ساعاتی بعدتر نوشت: آنارشیست ها سیاتل را تصرف کردند و فرماندار لیبرال دموکرات [واشنگتن] گفت که چیزی در این باره نمی داند.

وی در ادامه شرح داد: فرماندار چپ گرای افراطی، جی اینسلی و شهردار سیاتل به حدی بازی خورده اند که کشور بزرگمان نمونه اش را قبلاْ ندیده است. همین حالا شهرتان را پس بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید من این کار را می کنم. این، بازی نیست. باید فوراْ جلوی آنارشیست ها را گرفت. سریع اقدام کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1124

به "تلاش معترضان آمریکایی برای ایجاد منطقه خودمختار در پورتلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش معترضان آمریکایی برای ایجاد منطقه خودمختار در پورتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید