راز رستگاری استقلال در 4 هفته

به گزارش مجله زیبایی زندگی، همین استقلال که در 4 بازی آخر خود در لیگ برتر 12 گل زده در 12 بازی ابتدایی خود در لیگ فقط 10 گل زده بود.

راز رستگاری استقلال در 4 هفته

راز رستگاری استقلال در 4 هفته

روزهای سخت و ناامیدنماینده برای استقلال به خاتمه رسیده است. این را از عملکرد فوق العاده شاگردان شفر در هفته های گذشته می توان دریافت. آن ها به راحتی قهرمانی را برای طرفداران خود در دسترس تصویر نموده اند و آمار خیلی خوبی را از خود به جای گذاشته اند. استقلالی ها که در اولین فصل حضور وینفرد شفر پیروز شدند قهرمانی جام حذفی را مال خود نمایند، عزم خود را جزم نموده اند تا این فصل جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرند. رویایی که تحقق آن بیشتر از همواره به آبی پوشان پایتخت نزدیک شده است. چرا که استقلال چه در خط حمله، چه دفاع و چه روند کسب امتیاز در شرایط مطلوبی قرار گرفته است.

شاگردان وینفرد شفر آلمانی در 4 بازی آخر خود در لیگ برتر آمار فوق العاده ای در گلزنی داشته اند. استقلالی ها در این 4 بازی، 12 گل زده اند که به طور میانگین 3 گل زده در هر بازی به حساب می آید. رشد تیم استقلال در هفته های اخیر از آن جهت قابل لمس است که همین تیمی که در 4 بازی آخر خود در لیگ برتر 12 گل زده در 12 بازی ابتدایی خود در لیگ فقط 10 گل زده بود! نکته جالب اینکه استقلال در رقم زدن این آمار گلزنی یکه تاز هم هست و در لیگ هجدهم هیچ تیمی در 4 بازی آخر خود نتوانسته به اندازه استقلال گل بزند.

علاوه بر این استقلالی ها در لیگ هجدهم بیشترین گل را در بین تیم های حاضر در رقابت ها در خارج از خانه داشته اند. آن ها در 9 بازی خارج از خانه خود 16 گل زده اند. بعد از استقلال، صدرنشین فعلی لیگ برتر سپاهان بیشترین گل را در بازی ها خارج از خانه به ثمر رسانده است. البته شاگردان امیر قلعه نویی یک بازی خارج از خانه کمتر از استقلال داشته اند و در 8 بازی 15 گل زده اند.

استقلال اما فقط در خط حمله در بین بهترین ها قرار نگرفته است. آن ها در دفاع هم یکی از بهترین ها بوده اند. آبی پوشان پایتخت در لیگ هجدهم با خوردن 6 گل بهترین خط دفاعی را داشته است.

آخرین هفته ای که استقلالی ها در لیگ برتر از یک تیم گل خورده اند به هفته دهم رقابت ها برمی گردد که در استادیوم آزادی با گلی که کی روش استنلی آقای گل فعلی رقابت های لیگ برتر به آن ها زد، بازی را به سپاهان واگذار کردند. بعد از آن گل، شاگردان شفر در 6 بازی آخر خود در لیگ برتر پیروز شده اند دروازه خود را بسته نگه دارند و هیچ حریفی نتوانسته به آن ها گل بزند. این استحکام در خط دفاعی استقلال در فصل قبل، بعد از آمدن وینفرد شفر آلمانی به این تیم هم وجود داشت و حسین حسینی دروازه بان این تیم توانست با 872 دقیقه گل نخوردن، رکوردار کلین شیت در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران گردد. این فصل هم که مهدی رحمتی نشان داده، همچنان یکی از بهترین دروازه بان های فوتبال ایران است و اجازه گلزنی به هیچ حریفی نمی دهد.

خط دفاعی پولادین استقلالی ها در حالی این فصل مقابل حریفان این تیم قرار می گیرد که شاگردان شفر در گلزنی هم پیروز هستند و فقط به دفاع صرف و گل نخوردن روی نیاورده اند. آبی پوشان پایتخت بعد از دو تیم سپاهان و تراکتورسازی تبریز که به ترتیب در رقابت های این فصل لیگ برتر 31 و 27 گل زده اند، با یک بازی کمتر و 22 گل زده سومین خط حمله برتر لیگ را در اختیار دارند.

شاگردان شفر در حال حاضر با 28 امتیاز در صندلی پنجمی جدول رده بندی لیگ قرار گرفته اند. آن ها در 5 هفته ابتدایی فصل، نصف تیم صدرنشین، پدیده امتیاز گرفته بودند. در خاتمه هفته پنجم، پدیده دوازده امتیاز گرفته بود و صدرنشین جدول رده بندی بود. بعد از تیم شگفتی ساز پدیده هم دو تیم سپاهان و پرسپولیس با کسب 9 امتیاز قرار داشتند. استقلالی ها اما با کسب 6 امتیاز در رده هشتم جدول رده بندی نشسته بودند. آبی پوشان پایتخت که تا خاتمه هفته یازدهم فقط 15 امتیاز گرفته بودند، در 5 بازی آخر خود در لیگ 4 برد و یک تساوی کسب کردند و حالا با کسب 28 امتیاز نام خود را به عنوان یک مدعی در لیگ برتر مطرح نموده اند. شاگردان شفر در 5 بازی آخر خود بیشتر از هر تیم دیگری امتیاز گرفته اند. روندی که اگر از ابتدای لیگ آغاز شده بود، بدون شک در حال حاضر استقلال را در صدر جدول می نشاند.

استقلالی ها در لیگ هجدهم صدرنشین جدول رده بندی در بازی های خارج از خانه هم هستند. شاگردان وینفرد شفر آلمانی در 9 بازی خارج از خانه خود، 18 امتیاز گرفته اند. بعد از استقلالی ها، سپاهانی ها با یک بازی خارج از خانه کمتر و کسب 16 امتیاز، دومین تیم این فصل رقابت های لیگ برتر در بازی های خارج از خانه هستند.

اوج گیری استقلال پس از شکست مقابل سپاهان آغاز شد، پس از آن باخت، در لیگ فوق العاده بودند و تنها نقطه تاریک کارنامه شان حذف در جام حذفی است. با توجه به روند صعودی ای که استقلال داشته، آبی پوشان تهرانی هفته به هفته فاصله امتیازی خود را با صدر جدول رده بندی کمتر نموده اند و توانسته اند طرفداران خود را برای کسب عنوان قهرمانی امیدوار نمایند.

این اتفاق البته همان چیزی بود که در نیم فصل اول می شد درباره استقلال پیش بینی کرد. شفر به شناخت کافی از تیمش رسیده و بازیکنان هماهنگی لازم را به دست آورده اند تا با عملکردی فوق العاده در دفاع و حمله، برای رسیدن به صدر کوشش نمایند.

2 - 1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 142

به "راز رستگاری استقلال در 4 هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز رستگاری استقلال در 4 هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید