رمزارز فیس بوک لیبرا تغییر نام داد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، پروژه رمزارز لیبرا که مورد حمایت فیس بوک قرار گرفته است، در کوشش برای نشان دادن استقلال این پروژه و کسب تاییدیه رگولاتوری، نامش را به دیم (Diem) تغییر داد.

رمزارز فیس بوک لیبرا تغییر نام داد

طرح رمزارز لیبرا سال گذشته از سوی فیس بوک مطرح شد و پس از این که رگولاتورها و بانکهای مرکزی نسبت به تاثیر آن روی ثبات اقتصادی، تضعیف کنترل روی سیاست پولی و تهدید شدن حریم خصوصی ابراز نگرانی کردند، این پروژه در آوریل تضعیف شد.

استوارت لوی، مدیرعامل انجمن دیم که پروژه سکه دیجیتالی دیم را دنبال می نماید، خاطرنشان کرد تغییر نام در راستای کوشش برای تاکید روی یک ساختار ساده تر و بهسازی شده اجرا شده است.

وی به رویترز گفت: نام ابتدایی که به راستا اولیه پروژه مرتبط بود، در پذیرش از سوی رگولاتورها با مشکل روبرو شد و ما آن پیشنهاد را تغییر دادیم. دیم در لاتین به معنای روز است و اکنون ما قصد داریم یک سکه دیجیتالی تحت حمایت دلار عرضه کنیم.

استوارت لوی به زمان عرضه این سکه دیجیتالی اشاره نکرد اما روزنامه فایننشیال تایمز هفته گذشته اعلام نموده بود این پول دیجیتالی ممکن است تا ژانویه عرضه گردد و عرضه آن به موافقت دیده بان بازارهای سوییس مشروط است.

فیس بوک که در ماه مه نام واحد پرداخت پول خود را از کالیبرا به نووی فایننشیال تغییر داد، یکی از 27 عضو انجمن دیم مانده که سابق بر این انجمن لیبرا نام داشت. دیوید مارکوس، مدیر نووی یکی از پنج عضو هیات مدیره دیم است.

استوارت لوی درباره ادامه حضور فیس بوک در این پروژه گفت: شرکت فیس بوک یکی از اعضای مهم این انجمن است. ما به دنبال این نیستیم که همه ارتباطاتمان را قطع کنیم. هدف از تغییر نام برای نشان دادن این بوده که ما به صورت خودمختار و مستقل عمل می کنیم.

وی همچنین گفت: دیم میخواهد با متمرکز شدن به جنبه های مورد نگرانی رگولاتورها و دولتهای غربی نظیر کنترل تحریمها و جرایم اقتصادی، خود را از همتایانش متمایز کند.

بر اساس گزارش رویترز، این پروژه اعلام نموده که سیاستهایی را برای مقابله با پولشویی، فاینانس تروریسم و پایبندی به تحریمها طراحی خواهد نمود و طرحهای اولیه خود را برای این که اجازه دهد هر کسی به شبکه اش ملحق گردد را کنار گذاشته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1401

به "رمزارز فیس بوک لیبرا تغییر نام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزارز فیس بوک لیبرا تغییر نام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید