سامانه پوشش دهی نانویی درآینده ای نزدیک به چند کشور صادر می گردد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، شرکت بسافن در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو از سامانه پوشش دهی تحت خلأ با نام تجاری پلاسمادژ رونمایی کرد که در آینده نزدیک به کشور هایی همچون هند، چین و ترکیه صادر می گردد.

سامانه پوشش دهی نانویی درآینده ای نزدیک به چند کشور صادر می گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت بسافن در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو از سامانه پوشش دهی تحت خلأ با نام تجاری پلاسمادژ رونمایی کرد. این سامانه در آینده نزدیک به کشور هایی همچون هند، چین و ترکیه صادر می گردد.

علی امیری مدیرعامل شرکت بسافن درباره توسعه این سامانه گفت: شکل گیری سرمایه اصلی شرکت بسافن با طراحی و ساخت منابع تغذیه ای فراوری پلاسما به ویژه مولد های فرکانس رادیویی (RF ژنراتورها) در بازه های فرکانسی و توان های مختلف بود که حجم قابل توجهی از آن ها در ایران به فروش رسید و صادراتی نیز به کشور های انگلیس، آلمان و روسیه داشتیم و در حال حاضر نیز با کشور های هند و ایرلند برای قرارداد نمایندگی فروش در حال مذاکره هستیم. هم زمان با طراحی و ساخت منابع تغذیه ای فراوری پلاسما با تجربه ای که داشتیم درگیر ساخت سیستم های پوشش دهی پلاسمای تحت خلأ نیز شدیم. در ابتدا یک نمونه آزمایشگاهی از سیستم فراوری کردیم و در ادامه سیستم را در مقیاس صنعتی برای آب گریز کردن کفش ساختیم. در ادامه، سامانه پوشش دهی تحت خلأ، با نام تجاری پلاسما دژ با بهره گیری از فناوری های پیشرفته، ضمن ایجاد پوششی نانومتری برای ضدخوردگی کردن ادوات و برد های الکترونیکی و افزایش خاصیت چسبندگی رنگ و رزین و چسب و پوشش دهی تجهیزات پزشکی توسعه داده شد.

وی ادامه داد: این پوشش دهی در واقع دو کاربرد متفاوت دارد، یک مورد فعال سازی و تمیزکاری است مثل افزایش چسبندگی رنگ در صنایع خودروسازی و صنایع دیگر که معمولاً در ایران این کار به روش های سنتی مثل شعله گیری و شیمیایی انجام می گردد و دوم پلاریزاسیون پلیمری است که برای کاربرد های آب دوستی، آب گریزی و ضد لک کردن دائمی منسوجات و ادوات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت بسافن در خصوص بازار خارج از کشور گفت: در حال حاضر کشور هند متقاضی خرید دستگاه و کشور چین متقاضی راه اندازی واحد خدمات این سامانه هستند و همچنین درخواست خدمات از کشور ترکیه هم داشته ایم. این مذاکرات از دو ماه پیش آغاز شده و امیدواریم در آینده نزدیک نهایی گردد و پیش بینی می گردد در چند ماه آینده بالای 500 هزار دلار فروش داشته باشیم.

امیری معتقد است توجیه مالی کاربرد این خدمت در ایران جای کار دارد و با توجه به کاربرد های متفاوت این سامانه و داشتن تأییدیه نانومقیاس که از طرف ستاد نانو به این محصول شرکت بسافن تعلق گرفته باید روی این مسئله سرمایه گذاری گردد تا کمتر شاهد واردات این خدمات از خارج از کشور باشیم و به موازات آن روی بازار صادرات نیز کار گردد، چون با توجه به تجربه هایی که وجود دارد این خدمات در خارج از کشور بسیار شناخته شده است؛ بنابراین ایجاد تسهیلات برای شرکت در نمایشگاه های خارجی و ارائه توانمندی ها می تواند راه را برای صادرات هموارتر کند.

شرکت بسافن 18 تا 21 مهرماه در محل دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو، سالن ملل غرفه 21 میزبان علاقه مندان و صنعتگران حوزه فناوری نانو است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 464

به "سامانه پوشش دهی نانویی درآینده ای نزدیک به چند کشور صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه پوشش دهی نانویی درآینده ای نزدیک به چند کشور صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید