فائوچی: شاهد تلفات بیشتری در آمریکا خواهیم بود؛ ماسک بزنید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا درباره شرایط جاری شیوع ویروس کرونا در آمریکا و مرگ و میر قریب الوقوع تعداد بیشتری از آمریکایی ها به شدت هشدار داد.

فائوچی: شاهد تلفات بیشتری در آمریکا خواهیم بود؛ ماسک بزنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال رکوردزنی موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا یکی از چهره های شناخته شده بهداشتی این کشور ضمن درخواست از مردم برای زدن ماسک و اجتناب از حضور در اماکن شلوغ، از قربانی شدن تعداد بیشتری از مردم آمریکا طی روزها و هفته های آینده اطلاع داد.

دکتر آنتونی فائوچی به سی ان بی سی گفت: موارد بیشتری از (ابتلا به کرونا در آمریکا) وجود دارد. در بعضی از بیمارستان ها در بعضی نقاط تعداد جدید از موارد بستری اجرا شده است و به زودی شما شاهد موارد بیشتری از مرگ و میر خواهید بود.

این عضو کارگروه کرونای کاخ سفید توضیح داد: اگرچه شمار مرگ و میر در سطح کشور در حال کاهش یافتن است اما این بدان معنا نیست که شاهد آغاز افزایش آن نباشید.

به گفته او برخلاف قبل، اکنون شاهد افزایش موارد ابتلای افراد جوان به ویروس کرونا در آمریکا هستیم که این باعث افزایش موارد انتقال ویروس از جوانان به افراد مسن تر و آسیب پذیرتر می گردد.

رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا گفت: افراد جوانی که مبتلا هستند و نمی دانند که مبتلا شده اند شاید سهوا افرادی را که آسیب پذیر هستند مبتلا نمایند و این تبعات بیشتری بر جا خواهد پذاشت و آن موقع شما شاهد افزایش بستری شدن افراد و مرگ و میرهای بیشتر خواهید بود. این موضوع شاید چند هفته معدود زمان ببرد اما ما شاهدش خواهیم بود و این مایه نگرانی من است.

وی ادامه داد: مردم دارند افراد دیگر را مبتلا می نمایند و در این بین فردی که آسیب پذیر است مبتلا خواهد شد. این بخشی از فرایندی است که ما می توانیم یا بخشی از راه حلش باشیم و یا بخشی از مشکلش.

فائوچی شدت دریافت موارد ابتلا به کرونا در آمریکا به ویژه در ایالت های فلوریدا، کالیفرنیا، آریزونا و تگزاس را شرایطی جدی و بسیار نگران نماینده خواند.

این مقام ارشد بهداشتی در آمریکا با اشاره تلویحی به اظهارات چندی قبل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره چرایی افزایش موارد ابتلا به کرونا اعلام نمود، افزایش شمار مبتلایان در این مناطق، فقط به این خاطر نیست که آنها دارند تست های بیشتری (درباره ابتلا به کرونا) می گیرند.

به گفته او، دلیل این موضوع اقدامات این ایالت های آمریکا برای برطرف محدودیت های اعمال شده در مورد کرونا و بازگشایی ها است.

آنتونی فائوچی

عضو کارگروه کرونای کاخ سفید گفت: اینکه ما در قرنطینه هستیم یا اینکه بگوییم بیایید بدون ماسک به کافه ها و مغازه ها سرازیر شویم و به سواحل برویم، اگر شما قرار است که بازگشایی صورت دهید باید این کار را به روشی گام به گام و محتاطانه انجام دهید، اگر شما از قرنطینه به شرایط کاملا بی ملاحظه برسید آن وقت است که دچار دردسر خواهید شد.

او در ادامه با مخاطب قرار دادن مقام های ایالت های آمریکایی درگیر در شیوع ویروس کرونا، از احتمال مخالفت ها در این ایالت ها و همچنین مخالفت های دولت فدرال این کشور با قرنطینه دوباره اطلاع داد.

فائوچی گفت: اگر شما بگویید که خواستار برگشت به قرنطینه هستید، مخالفت قاطعی با آن صورت خواهد گرفت. شما شاید مجبور به انجام این کار بشوید و شما هرگز (نباید) این گزینه را از روی میز حذف کنید اما قبل از اینکه چنین کاری بکنید، چطور است که کارهایی را که ما مدت هاست می گوییم انجام دهید. تو رو خدا از حضور در تجمعات بپرهیزید، ماسک بزنید.

به گزارش بی بی سی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا روز آدینه در اظهاراتی با اشاره به شرایط کنونی شیوع کرونا در این کشور گفت: همانطور که دارید می بینید ما در بعضی مناطق خاص، مسئله ای جدی داریم.

وی اضافه نمود: خوب وقتی در یک منطقه از کشور اتفاق می افتد، در نهایت این موضوع می تواند به دیگر مناطق هم تاثیر بگذارد.

فائوچی از اقدامات شتاب زده در آمریکا در زمینه برداشتن محدودیت های مقابله با کرونا در بعضی ایالت ها انتقاد کرد و به عنوان عامل احتمالی افزایش شمار مبتلایان به این موضوع اشاره نمود: باز کردن (برداشتن محدودیت های) کمی زودتر از موعد.

رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا اضافه نمود: مردم دارند دیگران را مبتلا می نمایند و سپس در نهایت شما کسی را که آسیب پذیر است مبتلا خواهید کرد. شما به عنوان یک فرد مسئولیتی در قبال خود دارید اما شما مسئولیت اجتماعی هم دارید چرا که اگر ما می خواهیم این شیوع انتها یابد و واقعا تمام گردد، باید این را متوجه شویم که همه ما بخشی از فرایند (مقابله با کرونا) هستیم.

هشدارهای این مقام ارشد بهداشتی آمریکا درباره کرونا در این کشور در شرایطی مطرح شده که طبق آخرین خبرها شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا برای سومین روز متوالی رکوردشکنی کرد و با افزایش 45000 نفری به بیش از 2.482.900 نفر رسید.

طبق آخرین برآوردهای دانشگاه جانز هاپکینز، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 125000 نفر گذشته و تعداد مبتلایان طی دو هفته گذشته 60 درصد رشد داشت و به همین دلیل 11 ایالت برنامه ها برای بازگشایی ها را به تعویق انداخته اند (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1120

به "فائوچی: شاهد تلفات بیشتری در آمریکا خواهیم بود؛ ماسک بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: شاهد تلفات بیشتری در آمریکا خواهیم بود؛ ماسک بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید