فرانسه بدترین رکود اقتصادی خود را پس از جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران: وزیر دارایی فرانسه گفت که این کشور به دلیل پاندمی کرونا، احتمالا در سال جاری بدترین رکود اقتصادی خود را پس از جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد.

فرانسه بدترین رکود اقتصادی خود را پس از جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبِنا، برونو لومِر با اشاره این موضوع گفت: رکود اقتصادی ما در سال جاری احتمالا بیش از منفی 2.2 درصدی خواهد بود که در سال 2009 شاهد آن بودیم و این موضوع نشاندهنده وسعت شوک اقتصادی است که با آن روبرو هستیم.

فرانسه از حیث خسارت ناشی از شیوع کووید-19، پنجمین کشور جهان محسوب می شود به طوری که شمار تلفات آن از 8 هزار نفر تجاوز کرده و بیش از 93 هزار تن در این کشور آلوده شده اند. دولت فرانسه ماه گذشته در بروزرسانی اضطراری پیش بینی بودجه خود، برآوردش را از کاهش رشد اقتصادی این کشور یک درصد اعلام کرد، اما از آن به بعد نسبت به لزوم تصحیح آمار و ارقام تاکید کرده است.

فرانسه به عنوان بخشی از اقدامات خود در بحران کرونا، بسته 45 میلیارد یورویی را معادل دو درصد تولید ناخالص داخلی تهیه کرده تا با پرداخت آن به کسب و کارها از تعدیل نیرو توسط آنان جلوگیری کند.

علاوه بر این، ضرب العجل معین شده برای باپرداخت وام و پرداخت اقتصادیات نیز به تعویق افتاده و این در حالی است که این کشور از اعتبار 300 میلیون یورویی دیگری نیز که در قالب وام با ضمانت دولتی قابل تخصیص به شرکت های نیازمند است، رونمایی کرد. فرانسه همواره نسبت به راه اندازی صندوق مشترک اتحادیه اروپا به منظور کمک به کشورهای اروپایی برای خروج از بحران کووید-19، پافشاری کرده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 954

به "فرانسه بدترین رکود اقتصادی خود را پس از جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه بدترین رکود اقتصادی خود را پس از جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید