ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از آلمان به پرتغال واگذار شد

به گزارش مجله زیبایی زندگی، پرتغال از اول ژانویه رسما ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده گرفت. نخست وزیر این کشور تأکید کرد که در این دوره بر واکسیناسیون سراسری کرونا در اروپا و بازسازی آسیب های مالی ـ اجتماعی ناشی از آن تمرکز خواهد نمود.

ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از آلمان به پرتغال واگذار شد

با ما سفر کنید و با ارزانترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

آلمان پس از شش ماه ریاست دوره ای اتحادیه اروپا این پست را به پرتغال تحویل داد. از آدینه اول ژانویه پرتغال به طور رسمی ریاست دوره ای این نهاد را بر عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از مهم ترین وظایف ریاست دوره ای پرتغال هماهنگ سازی بسته های کمکی عظیم اتحادیه اروپا در مقابله با شیوع کرونا به ارزش 750 میلیارد یورو خواهد بود. آلمان با مذاکرات مقدماتی آماده سازی های لازم را در مرحله اول پرداختن به این مسئله انجام داده است.

اما آنتونیو کوشتا، نخست وزیر پرتغال در یادداشتی در ستون مهمان مجله هفتگی اکسپرسو گفته است که مرحله بعدی نیز اهمیت خود را داراست و از مرحله اول کم اهمیت تر نیست.

به گفته او، در این مرحله واکسیناسیون سراسری کرونا در اروپا و برنامه های ملی بازسازی اقتصاد آسیب دیده از کرونا باید به اجرا در بیاید.

وظیفه مهم دیگری که در سرلوحه ریاست دوره ای پرتغال قرار خواهد داشت پرداختن به سیاست اجتماعی اروپاست. قرار است کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه مه در پورتو نشستی با موضوع سیاست اجتماعی برگزار نموده و با آنالیز تجربیات پاندمی کرونا حقوق اجتماعی اروپایی ها را گسترش دهند.

ریاست دوره ای پرتغال در اتحادیه اروپا با شروع ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا همراه است. اتحادیه اروپا به دنبال بهبود روابط با آمریکاست که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده به شدت آسیب دیده بود.

قرار است دونالد ترامپ 20 ژانویه مقام ریاست جمهوری آمریکا را به جو بایدن، پیروز انتخابات این کشور واگذار کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1458

به "ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از آلمان به پرتغال واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از آلمان به پرتغال واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید