فناوری ارتباطات می تواند به توزیع کالا و خدمات مالی یاری کند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، امیر ناظمی صبح امروز در حاشیه برنامه روز جهانی دختران و ICT که در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران برگزار گردید گفت: زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات به چالش های جامعه یاری می نماید.

فناوری ارتباطات می تواند به توزیع کالا و خدمات مالی یاری کند

وی ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش، ممکن است در منطقه ای کیفیت آموزش عادلانه نباشد، بعضی شهرها نسبت به بعضی دیگر برخوردارتر باشند، در این مناطق، زیرساخت های حوزه فناوری و اطلاعات می تواند یاری نماینده باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات اضافه نمود: افراد صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می نمایند و آموزش می بینند باید از کیفیت آموزش مناسب برخوردار باشند و با توجه به توسعه زیر ساخت اینترنت در کشور، از لحاظ آموزش، آزمون دهی و ارزیابی می توانیم از این ابزار استفاده کنیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: در حال حاضر در چند روستا و چند مدرسه از پلتفرم های آموزشی استفاده می گردد و در حوزه آموزش کارآفرینی به دختران و پسران برای اینکه از سن مدرسه آموزش کارآفرینی داشته و چشم انداز آنها به مهندس و پزشک شدن تغییر کند، فعالیت هایی اجرا شده است.

وی ادامه داد: در حوزه توانمند سازی مالی نیز فناوری اطلاعات می تواند یاری کند. این بخش دو جنبه دارد. افرادی هستند که در توانمندی سازی مالی خودشان کوشش می نمایند و می توانند کارآفرین باشند و افرادی که به عنوان مثال محصولاتی را فراوری می نمایند اما ابزارهایی برای توزیع در کشور ندارند. مانند زنان روستایی که صنایع دستی دارند ولی نمی توانند در بازار بزرگ ملی به فروش برسانند. برای همین پلتفرم های حوزه فناوری ارتباطات اطلاعات یاری می نماید تا آنها بتوانند این را انجام بدهند. به همین دلیل در حال حاضر در روستاهای فیروزکوه این کار را آغاز نموده ایم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: در حوزه افزایش آگاهی های بهداشتی و آگاهی هایی که برای حوزه سلامت مؤثر است نیز فناوری اطلاعات می تواند کارنمودهای بیشتر داشته باشد. بحث سلامت الکترونیک و آگاهی رسانی ها مهم است که این موضوع جدید بوده و بعد از دستور رئیس جمهور در خصوص دولت الکترونیک بحث سلامت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه ادامه داد: فکر می کنم کارهای انجام نشده در این حوزه بیش از خلاءها است و این به دلیل حاشیه هایی بوده که وجود داشته و مدیران کمتر تمایل برای ایجاد این پلتفرم ها تمایل داشته اند.

ناظمی اضافه نمود: خیلی از پلتفرم های آموزش کسب و کار به دختران پیش از این هم می توانست باشد اما گاهی اوقات به دلیل انگ هایی که زده می گردد ورود به این حوزه ها محتاط تر می گردد و شاید سو استفاده هایی صورت می گیرد که منجر به کاهش مشارکت اجتماعی در این موضوع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 177

به "فناوری ارتباطات می تواند به توزیع کالا و خدمات مالی یاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری ارتباطات می تواند به توزیع کالا و خدمات مالی یاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید